12 пам'яток ревда: карта

  1. Гребля Ревдінскій ставка
  2. Вічний вогонь на СУМЗ
  3. Музей «Демидов-центр»
  4. Музей історії козацтва в школі №1
  5. Музей «Уральская старина», музей Бойової Слави земляків
  6. геологічний музей
  7. Еланский парк
  8. Кабалінскіе джерела
  9. Лиса гора
  10. пам'ятник углежогі
  11. Парк Перемоги
  12. Злиття річок Чусовой і ревда

На цьому тижні, 18 квітня, у всьому світі відзначався День пам'ятників та історичних місць. Це свято встановлене з метою звернути увагу громадськості на питання, що стосуються збереження пам'яток, історичних місць, комплексів і захисту їх від вандалізму. У нас в Ревде теж є історичні пам'ятки, якими можна пишатися і дивувати гостей міста. Та й від вандалів їх захистити не завадило б.

Одних тільки пам'яток природи республіканського значення в Ревдінскій околицях півтора десятка. Наприклад, гора Шунут або Старий-камінь. Географічне положення ревда теж унікально - через неї проходить знаменитий 60-й меридіан, а він відомий тим, що його називають «уральським». Є обеліски, встановлені на кордоні Європи та Азії. Таких знаків у нашому районі два: один офіційний, по дорозі на Дегтярск, а інший саморобний - в лісах пам'ятника природи «Урочище Кам'яне» - стовп з металевої совою, крила якої вказують на частини світу.

В оповідях Павла Бажова згадані факти, що стосуються ревда і околиць, в деяких творах Дмитра Маміна-Сибіряка також дуже докладно розповідається про жителів і роботі нашого старого Демидівського заводу - нині НЛМК-Урал.

На цьому тижні, 18 квітня, у всьому світі відзначався День пам'ятників та історичних місць

Вид на місто, Вугільну гору і РММЗ на початку 50-х років. Фото // архів Ревда-інфо.ру

Історичним серцем ревда по праву можна вважати Вугільну гору. Тут знаходяться храм Архістратига Михаїла музейний комплекс «Демидов-центр» з меморіалом 1812 році і верстатами колишнього прокатного цеху РММЗ, встановленими під відкритим небом, пілони з іменами репресованих городян, що зберігся до наших днів будинок керуючого Ревдінскій заводом - унікальна будівля, яке ніхто так і не взявся поки реставрувати. Нижче Вугільної гори гребля ставка, з якої почався завод, а значить, і місто.

Вид на місто і Вугільну гору сьогодні. Фото // Володимир Коцюба-Білих, Ревда-інфо.ру

Зараз в Ревде більше 50 меморіальних об'єктів, включених до державного реєстру. Це пам'ятники, обеліски, військові поховання, меморіальні дошки, пам'ятні камені, 18 об'єктів, пов'язаних з Великою Вітчизняною війною. Майже в кожній школі є свій музей, не кажучи вже про те, що кожна вулиця і будинок міста зберігають свою історію.

Багато визначних місць перетворилися через сучасних багатоповерхових забудов або знаходяться в непривабливому вигляді. Тому всім нам, в тому числі і адміністрації ревда, слід звернути увагу на благоустрій наших «чудес світу». Щоб дійсно можна було показати їх гостям ревда з гордістю. Ми вирішили показати на мапі нашого міста тільки 12 пам'яток, які знаходяться в крокової доступності.

Міжнародний День пам'яток та історичних місць традиційно відзначають 18 квітня, починаючи з 1984 року, з ініціативи Асамблеї міжнародної ради з питань охорони пам'яток і визначних місць, що діє при ЮНЕСКО. Девізом свята стали слова: «Збережемо нашу історичну батьківщину». Свято відзначається в світі з метою привернути увагу громадськості до питань захисту і збереження всесвітньої культурної спадщини.

Гребля Ревдінскій ставка

Гребля, що дала початок заводу і місту Гребля, що дала початок заводу і місту. На дамбі греблі встановлено пам'ятник на честь заснування ревда. Стела була встановлена ​​в 1984 році, коли місто відзначало своє 250-річчя. Напис на стелі говорить: «Тут в 1734 році в глухій тайзі були побудовані гребля і железоделательний завод, засновано місто Ревда».

Вічний вогонь на СУМЗ

Меморіал був відкритий до 30-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні в 1975 році Меморіал був відкритий до 30-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні в 1975 році. Автор - Ревдінскій художник Володимир Бєляєв. Після реконструкції меморіал знову відкритий в 2007 році.

Музей «Демидов-центр»

вул вул. Леніна, 1а. Режим роботи: понеділок-субота з 10.00 до 17.00. Телефон: 8 (34397) 2-62-31. Знайомство з історією роду Демидових, історією Ревдінскій заводу і міста.

Музей історії козацтва в школі №1

вул вул. Квітників, 36, телефон 8 (34397) 3-39-53. Виставка предметів козацького побуту. Єдиний за своєю тематикою музей в Свердловській області.

Музей «Уральская старина», музей Бойової Слави земляків

вул вул. Космонавтів, 8а, клуб «Ровесник», телефон 8 (34397) 5-38-99. Екскурсія в російську хату, розповідь про те, як жили наші предки 100 років тому. Історії про подвиги ревдінцев в роки воєн.

геологічний музей

вул вул. Чайковського, 27, Центр додаткової освіти, телефон музею 8 (34397) 3-44-63. Унікальна колекція каменів і мінералів, загадки природи, унікальні експонати.

Еланский парк

Улюблене місце відпочинку дітей і дорослих, відкритий в 2004 році на пустирі Улюблене місце відпочинку дітей і дорослих, відкритий в 2004 році на пустирі. У центрі парку пам'ятний камінь з табличкою на честь засновника міста ревда Акинфия Демидова. У парку стоїть православна каплиця. А ще є алея Любові - для молодят - з білим ажурним містком, воротами з сердечками, деревом любові, лавкою з сидінням, скочується до центру.

Кабалінскіе джерела

Особливо під охороною природна територія місцевого значення «Охороняється природний ландшафт річки Ємеліна» приблизно в трьох кілометрах від центру ревда Особливо під охороною природна територія місцевого значення «Охороняється природний ландшафт річки Ємеліна» приблизно в трьох кілометрах від центру ревда. Питні джерела, якими користуються тисячі жителів міста. Тут відпочивають ревдінци всіх поколінь.

Лиса гора

Висота над рівнем моря 398 метрів Висота над рівнем моря 398 метрів. На вершині відмінна оглядовий майданчик з видом на місто, завод НЛМК-Урал і ставок.

пам'ятник углежогі

Відкрито на міському кладовищі 7 листопада 1922 року в пам'ять про повстання Ревдінскій углежогі в квітні 1841 року і в честь загиблих в період Громадянської війни Відкрито на міському кладовищі 7 листопада 1922 року в пам'ять про повстання Ревдінскій углежогі в квітні 1841 року і в честь загиблих в період Громадянської війни. Постамент увінчаний фігурою робітника з молотом та гвинтівкою скульптора К.А. Клодта. У 1975 році на честь 30-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні поруч з пам'ятником споруджено меморіал «Все героїчне - безсмертне».

Парк Перемоги

Площа 0,95 га Площа 0,95 га. Благоустрій парку велося з 1964 по 1967 роки. Це парк-дендрарій: тут зібрані всі дерева і чагарники Середнього Уралу, вони висаджені по сумісності видів. Парк створювався як наукова база зі спостереження за рослинами.

Злиття річок Чусовой і ревда

Річка Ревда - це найбільший приплив Чусової, починаючи з її верховий Річка Ревда - це найбільший приплив Чусової, починаючи з її верховий. Довжина річки ревда - 75 кілометрів. Ревда впадає в річку Чусовую на 145 кілометрі від її витоку. На місці злиття двох річок дуже довго стояв єдиний збережений металевий причальний стовп, за який чалілісь барки з металом Ревдінскій заводу. Зараз він зберігається в музеї «Демидов-центр».

comments powered by HyperComments