95 років Військової академії зв'язку імені С.М. Будьонного
8 листопада в Санкт-Петербурзі пройшли урочистий заходи, присвячені 95-річчю Військової академії зв'язку імені С.М. Будьонного, в яких взяли участь почесні гості міста та Росії, в числі яких був і ректор СПбГУТ ім. проф. М.А. Бонч-Бруєвича С.В. Бачевский. У своєму привітанні Сергій Вікторович зазначив величезну роль і значимість цього найстарішого навчального закладу в становленні і розвитку обороноздатності нашої країни: «З перших днів свого існування, коли Наказом Республіки №1872 від 8 листопада 1919 року було утворено Вища військова електротехнічна школа комскладу РККА, і до нашого часу Військова академія зв'язку імені Маршала Радянського Союзу С.М. Будьонного була і залишається передовим - і єдиним - військово-навчальним закладом нашої країни, який випускає зі своїх стін військових зв'язківців.
Важко переоцінити внесок найстарішої і прославленої Академії Санкт-Петербурга в підготовку військових фахівців. Вірність традиціям, а також прагнення відповідати вимогам часу, більш того - працювати на перспективу, дозволяють Військової академії зв'язку по праву вважатися провідним вузом Санкт-Петербурга і Росії. Найсучасніші інформаційні та цифрові технології, оптична зв'язок, обчислювальна техніка та системи управління, інтернет технології - ось ті області знань, фахівцями в яких стають сьогодні Ваші курсанти.
За минулі десятиліття поколіннями вчених і педагогів Академії, багато з яких мали світове визнання, було підготовлено понад 45 тисяч офіцерів, понад 100 докторів наук, серед випускників вузу - Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, Герої Російської Федерації, видатні військові і державні діячами, видатні вчені.
Ми пишаємося тим, що наші колективи пов'язують міцні партнерські відносини, які сприяють розвитку російської телекомунікаційної галузі і сподіваємося, що наша подальша співпраця буде як і раніше плідним.
У цей урочистий для всього Вашого колективу день щиро бажаємо, вченим, курсантам і всім співробітникам Академії нових творчих успіхів у підготовці високопрофесійних фахівців, доброго здоров'я, щастя і благополуччя. Упевнений, що вуз і в майбутньому буде твердо стояти на позиціях передового освітнього закладу Росії і так само впевнено рухатися вперед ».
В рамках цієї події відбулося відкриття пам'ятної плити на честь воїнів-зв'язківців, які захищали Ленінград в роки Великої Вітчизняної війни.
Плита встановлена на Алеї пам'яті Пискаревского меморіального кладовища. До учасників церемонії звернувся начальник Військової академії зв'язку генерал-майор Сергій Костарєв, який зазначив, що воїни-зв'язківці внесли значний вклад в справу захисту міста на Неві, розповів про їхні подвиги в боях за Ленінград.
На фото: начальник Військової академії зв'язку імені С.М. Будьонного, генерал-майор С.В. Костирів, ректор СПбГУТ ім. проф. М.А. Бонч-Бруєвича, професор С.В. Бачевский, начальник зв'язку ЛВО (у відставці), генерал-майор В.М. Анікєєв, директор ІВО, полковник А.А. Лубянніков, начальник зв'язку ЗС РФ (у відставці), генерал-майор О.Р. Мейчік на урочистому заході, присвяченому 95-річчю Військової академії зв'язку.