Як вивчити знаки і сигнали регулювальника дорожнього руху

  1. Жести регулювальника по правилам дорожнього руху
  2. Сигнали світлофора і регулювальника
  3. Вірші для запам'ятовування знаків регулювальника

Багато водіїв, особливо ті, хто тільки недавно сів за кермо, зустрівши регулювальника відчувають розгубленість і навіть лякаються Багато водіїв, особливо ті, хто тільки недавно сів за кермо, зустрівши регулювальника відчувають розгубленість і навіть лякаються. Це відбувається тому, що ці грізні представники влади зустрічаються на наших дорогах нечасто і автомобілісти встигають забути, що позначають їх команди. Тим часом, необхідно пам'ятати, що регулювальник на дорозі найголовніше і світлофора, і дорожніх знаків.

Якщо вказівки поліцейського, що регулює рух, суперечать сигналам світлового регулювання, слухатися треба саме регулювальника. Він може віддавати команди як жезлом або светоотражающим диском, так і просто руками. Різниці між цими предметами ніякої немає. Іноді поліцейський користується спеціальним свистком, щоб привернути увагу.

Наділений відповідними повноваженнями може бути співробітник поліції або військової автомобільної інспекції. Вказівки цих людей є обов'язковими до виконання для кожного водія, велосипедиста або людини, що пересувається пішки. «Живі світлофори» керують рухом через перехрестя в разі утрудняє проїзд аварії, затору або проїзду спеціального транспорту.

Начебто сучасні автоматичні системи регулювання руху цілком досконалі, однак іноді без спеціального людини не обійтися. Адже іноді трапляються такі глухі пробки, що перехрестя, заблокований наглухо, ніяк не зможе знову стати вільним без втручання людського регулювання. Отже, давайте розберемося в значеннях сигналів регулювальника.

Жести регулювальника по правилам дорожнього руху

1. Обидві кінцівки витягнуті в сторони або опущені уздовж тулуба.

Це один і той же сигнал, просто пошкодували людини, важко ж довго стояти з розведеними руками.

В такому випадку з боку правого і лівого боку «живого світлофора» автомобілям дозволено рух прямо і направо, трамваям тільки прямо. Пішоходи мають право переходити проїжджу частину.

Рухатися з боку спини і грудей фахівця з регулювання руху всьому транспорту без винятку заборонено. Пішки теж дозволяється переходити дорогу.

2. Права рука витягнута вперед.

З боку грудей можна проїхати тільки направо.

З правого боку та спини рух забороняється всім.

З лівого боку машинам дозволяється рухатися у всіх напрямках, включаючи виконання розвороту.

3. Рука піднята вгору.

Рух усіх без винятку машин, трамваїв і пересуваються пішки не можливо.
Якщо ви побачили, що регулювальник подає знак, що забороняє рух, але не встигаєте зупинитися, не застосовуючи екстрене гальмування - ви маєте право проїхати далі. Нічого боятися не треба, спокійно завершуйте ваш маневр. Правила це дозволяють.

Сигнали світлофора і регулювальника

Піднята вгору рука людини з жезлом прирівнюється до жовтого сигналу світлофора Піднята вгору рука людини з жезлом прирівнюється до жовтого сигналу світлофора. Можна сказати, це команда «Увага!». Їхати можна, потрібно чекати зміни сигналу. І пішки йти не можна, цей сигнал застосовується, щоб повністю очистити перехрестя, наприклад, для проїзду різних спеціальних машин.

Розлучені в сторони або витягнуті вниз руки еквівалентні червоному заборонного сигналу .

Права рука, витягнута вперед, в вашу сторону - та ж зелена стрілка направо.

Вірші для запам'ятовування знаків регулювальника

Найлегший і зручний спосіб запам'ятати сигнали регулювальника - вивчити нескладний коротенький віршик. Напевно на уроках теорії у вашій автошколі викладач розповідав його. У цьому вірші-запоминалки про сигнали регулювальника міститься вся необхідна інформація:

Якщо палиця дивиться в рот, роби правий поворот.

Якщо палиця дивиться вправо, їхати не маєш права.

Якщо палиця дивиться вліво, їдь як королева.

Груди і спина для водія стіна.

Регулювальник має право зупинити будь-яку машину, для цього він покаже на неї диском або рукою, а потім вкаже, в якому саме місці зупинитися. Іноді він використовує додаткові жести і команди, наприклад може поквапити, обертаючи жезлом або просто долонею. Власне, він може і просто пальцем показати, це не забороняється правилами. Головне, щоб всі розуміли, чого саме хоче людина в формі, стоїть на перехресті.

Сигнали для рейкового транспорту взагалі запам'ятовувати не треба, достатньо знати, що трамвай може їхати тільки «з рукава в рукав».

Нові правила:   що входить в автомобільну аптечку   з 2015 року Нові правила: що входить в автомобільну аптечку з 2015 року?

Коли скасують транспортний податок в Росії, Читати далі .

Чи є зараз пільги з транспортного податку для пенсіонерів і ветеранів: http://avto-femida.ru/driver/avto-tax/lgoty-po-transportnomu-nalogu-dlya-pensionerov-i-veteranov.html

Сигнали регулювальника в картинках з поясненнями:

Отже, основні правила:

  • Регулювальник дозволяє рухатися тільки з двох сторін перехрестя.
  • Витягнуті руки «живого світлофора» завжди вказують саме ті напрямки, звідки дозволено рухатися.
  • Їхати в спину людині з смугастим жезлом не можна ні в якому разі. З боку його грудях теж рухатися заборонено.
  • Не варто боятися, якщо ви все ж не зрозуміли, чого хоче поліцейський, який регулює рух на перехресті. Орієнтуйтеся по іншим машинам, не бійтеся. Але краще все ж вивчити ці нескладні сигнали і жести. Їх зовсім небагато, вони піддаються простій логіці можуть в значній мірі полегшити ваше водіння.

Пропонуємо вам також подивитися відео з сигналами регулювальників, які необхідно знати: