Як отримати ліцензію на таксі в Москві в 2019 році
- Можливі варіанти роботи в таксі
- Вимоги до автомобілів
- Чи можна отримати ліцензію без ІП?
- Отримання ліцензії для приватного підприємця
Самостійно отримати ліцензію на таксі в Москві і області сьогодні можна двома способами - оформити ІП або звернутися до посередника як до потенційного роботодавця. Такі умови обумовлені істотним зміною законодавства. Зараз приватні візники втратили можливість законно займатися наданням послуг таксі. Без ліцензії це зробити не вийде.
Така міра була прийнята владою для викорінення тіньових працівників і заробітків. Відсутність дозвільних документів виключає можливість працювати в якості таксиста. Штраф в 2016 році збільшився з 5 000 до 30 000 рублів.
Можливі варіанти роботи в таксі
Що ж робити тим, хто хоче займатися перевезеннями? Тут можливі кілька варіантів, прописаних в російському законодавстві:
- стати індивідуальним підприємцем і працювати зі службою таксі за контрактом;
- влаштуватися на роботу в службу таксі (обов'язково робиться запис у трудовій книжці, працівник також отримує все належне йому соціальне забезпечення).
У другому випадку сам працівник ліцензію не отримує, за нього це робить роботодавець. Правда, в законі прописано, що без ІП ліцензію отримати не можна. Але такі нестикування самого працівника хвилювати не повинні, адже вся відповідальність буде лежати на його роботодавця.
Вимоги до автомобілів
Багато громадян цікавляться порядком оформлення ліцензії на таксі. Але перед цим необхідно переконатися, що автомобіль, який буде використовуватися для візництва, відповідає загальноприйнятим правилам.
Деякі ознаки залежать від того, де саме буде здійснювати свою діяльність людина. Наприклад, в Москві все таксі повинні бути жовтого кольору. У Московській області отримати ліцензію можна на машину незалежно від її забарвлення. Є й ряд інших важливих вимог:
- наявність офіційних документів, що підтверджують справність авто (доведеться пройти техогляд);
- наявність таксометра, наклейок-шашок збоку авто, жовтого маячка;
- наявність рації або смартфона / планшета з доступом в інтернет (дозволить отримувати замовлення);
- наявність страховки ОСАЦВ на машину.
Виконання всіх цих вимог дозволить отримати ліцензію. Правда, видати її готові не всім. Потенційний таксист теж повинен задовольняти встановленим параметрам:
- стаж водіння автомобіля - 5 років;
- права на керування авто потрібної категорії.
Переконавшись, що всі вимоги виконані, людина може переходити до збору та оформлення документів. Для цього йому потрібно вибрати підходящий варіант.
Чи можна отримати ліцензію без ІП?
Законодавство визначає необхідність оформити ІП, а тільки потім отримувати ліцензію. Однак на практиці ситуація виглядає дещо інакше. Багато москвичів звертаються за допомогою в посередницькі фірми, які представляють інтереси людини в Мінтрансі (саме там видають ліцензії на таксі). Звичайно, такий варіант зажадає додаткових витрат, зате людині не доведеться самостійно розбиратися у всіх нюансах. Йому буде достатньо надати в фірму наступний пакет документів:
- паспорт (якщо людина буде керувати чужим ТЗ, то додатково йому потрібно принести паспорт власника і дозвіл на керування автомобілем);
- фотографію;
- документи на автомобіль.
Після цього документи будуть відправлені в Мінтранс. А коли вони будуть перевірені, сам водій та представник посередницької фірми приходять безпосередньо до Міністерства за відповіддю. Якщо ніяких питань у фахівців Мінтрансу не виникне, то відомості про автомобіль будуть занесені в єдину базу даних.
Вся процедура оформлення займає від 14 до 30 днів. Після цього ліцензія передається посередницькій фірмі, а вона вже в свою чергу віддає документи водієві після оплати наданих послуг.
Якщо людина засумнівається в чесності операції, що проводиться, він в будь-який момент може здійснити перевірку її достовірності. Для цього досить зайти на офіційний сайт Мінтрансу. Там є реєстр виданих дозволів, в якому легко знайти серію виданого документа.
Варіант роботи з посередником має масу переваг, особливо для тих, хто далекий від бюрократичного світу. Найбільш істотні плюси полягають в наступному:
- всі документи готує і відправляє в Мінтранс фірма-посередник;
- якщо машина не має потрібної страховки, то її оформлять за водія;
- при необхідності фірма сама відправить автомобіль на ТО;
- на руки водій таксі отримає не тільки ліцензію, а й інші необхідні для роботи документи - діагностичну карту ТО, квитанції про оплату, шляхові листи;
- отримання роз'яснень всіх нюансів і тонкощів поточного законодавства, відповідей на питання про подальші дії та принципах роботи;
- допомога в підключенні власного авто до онлайн-служб таксі.
Мабуть, єдиним мінусом є те, що отримання ліцензії подібним способом зажадає додаткових фінансових витрат. Але так як посередницьких фірм, що пропонують свої послуги в цій сфері, сьогодні досить багато, то і ціни у них досить помірні. Назвати конкретну суму для москвичів складно, так як хтось вважає за краще стягувати одноразову плату, а хтось вимагає виплачувати гроші щомісяця.
Отримання ліцензії для приватного підприємця
Цей варіант з точки зору закону є найправильнішим. Правда, не всім має сенс їм користуватися. Адже для когось приватний перевезення є лише додатковим заробітком. Якщо ж людина займається тільки їм, то варто задуматися про відкриття ВП. Звичайно, в цьому випадку паперової тяганини виявиться куди більше, але зате свою діяльність людина буде вести офіційно і стане частиною малого бізнесу.
для оформлення ІП потрібно звернутися в ФНС за місцем прописки. Пакет документів буде включати в себе відповідну заяву та паспорт. На оформлення паперів у податкової служби йде не так багато часу - сьогодні отримати їх цілком реально вже через тиждень після звернення.
Коли людина отримає офіційний статус ІП, він повинен повідомити про це та інші наглядові органи, наприклад, ПФР. Тільки після цього потрібно йти оформляти ліцензію. Пакет документів в цьому випадку буде виглядати так:
- паспорт громадянина РФ;
- виписка з ЕГРІП (вона буде підтвердженням, що заявник дійсно є ІП);
- документи на машину, на якій буде проводитися приватний перевезення;
- якщо машина належить іншій людині, то потрібно буде отримати від нього довіреність, а якщо вона куплена за договором лізингу, то слід надати і його.
Зовсім необов'язково звертатися в Мінтранс за ліцензією самостійно. Можна відправити туди і свого законного представника, попередньо склавши довіреність на його ім'я, завірену нотаріусом.
Весь пакет паперів передається в Мінтранс. Там документи перевіряють на справжність, а після заносять інформацію до єдиного реєстру. Якщо з паперами все в порядку, то вже через 10 робочих днів ІП зможе отримати ліцензію на руки.
Ніяких зборів і мит за отримання цієї ліцензії платити не потрібно. Це означає, що процедура самостійного оформлення буде для ІП безкоштовною.
До речі, подати заявку на отримання ліцензії можна і дистанційно - через офіційний сайт Мінтрансу. Всі необхідні документи потрібно буде попередньо відсканувати (фото не приймаються) і переслати всередині системи.
Чи можна отримати ліцензію без ІП?