Як дзвонити по телефону
В Америці все житло на тривалий термін здається, як правило, без телефону. Про нього повинен подбати сам наймач. Місцевій телефонією займаються телефонні компанії. У США їх багато, але всі вони локальні монополісти - наприклад, на південному сході країни це South Bell, в среднеатлантических регіоні - Bell Atlantic, в Нью-Йорку і околицях - NYNEX, на Західному узбережжі - Pacific Bell і так далі. Колись вони відбрунькувалися від єдиної Alexander Bell. Незважаючи на нічим не прикритий монополізм, працюють вони непогано. Для реєстрації в якості нового абонента треба зателефонувати в телефонну компанію і відповісти на ряд питань формального змісту. Особистої присутності і заповнення паперів не потрібно. Після того як вас зареєструють, треба заплатити приблизно $ 50.00, придбати апарат (найдешевший - $ 10.00) і приєднати його до розетки. Дня через два телефон запрацює, а ви отримаєте номер. У більшості місць географічна система в номерах не простежується. У сусідніх квартирах вони можуть починатися з різних цифр.
Подальші витрати калькулируются приблизно так. Щомісячна абонентська плата - від $ 8.00- $ 10.00 до $ 18.00- $ 20.00 в залежності від варіанту обслуговування. Якщо брати по максимуму, то компанія зобов'язується лагодити все несправності в мережі, в розетці, проводах, апараті, навіть в разі якщо поломка сталася з вини абонента. У деяких місцях в абонентську плату входять всі місцеві дзвінки (Local Calls), тобто з таким же міським кодом ( Area Code ), Іноді включаючи сусідні території. Наприклад, зі столиці - Вашингтона дозволяється безкоштовно дзвонити по домашньому телефону в сусідні Віржіні і Меріленд. Кількість і час розмов не лімітовано. В інших місцях за кожен телефонний дзвінок беруть додаткову плату - в районі $ 0.10, але час також не обмежується.
Рідко, але буває так, що деякі телефонні номери з одним і тим же міським кодом вважаються немісцевими. Якщо дзвонити за таким номером, то записаний голос попросить набрати 1 + "код" і тільки потім сам номер, тобто фактично зробити міжміський дзвінок, хоча той, кому ви телефонуєте може знаходитися не далі п'яти кварталів від вас.
Коли постає питання міжміських і міжнародних переговорів, замість монополії, настає жвава конкуренція. Компаній-гігантів, які забезпечують так звані "далекі дзвінки" (Long-Distance Calls), в загальному три - AT & T, MCI і SPRINT. Вони навперебій рекламують різні програми, пільги, знижки. Якщо розібратися, відмінностей в них небагато. За чисто суб'єктивними спостереженнями, останнім часом набирає обертів MCI. До речі, у них цілодобово працюють російськомовні оператори, до яких можна звернутися, якщо не дуже впевнені в своєму англійською. MCI також пропонує спеціальний цінової план, званий Friends & Family. Він полягає в тому, що ви заздалегідь повідомляєте все зарубіжні телефонні номери, за якими будете телефонувати, і в результаті вартість розмов за цими номерами пристойно знижується. AT & T не відстає. Вони теж завели російських операторів. Пропонують різні знижки, безкоштовні перші 20 хвилин і т.п. Так чи інакше, вартість однієї хвилини розмови всередині США обійдеться в $ 0.15- $ 0.25, а з Росією і СНД десь $ 0.95- $ 2.00.
Існує ще один варіант здешевлення далеких дзвінків. Ряд дрібних компаній викуповують у AT & T або MCI телефонне час за оптовою ціною, а потім продають клієнтам по роздрібній, яка виходить трохи дешевше загальноприйнятих. Технічно все влаштовано дуже просто. Перед виходом на міжмісто або за кордон, треба набрати код такої компанії (чотири- або п'ятизначний), щоб потрапити на її лінію. Після цього власне номер набирається звичайним порядком. Щоб код легше запам'ятовувався, компанії забезпечують своїх клієнтів відповідними стікерами (наклейками), які можна розвісити по всій квартирі. Користуючись послугами такої компанії реально знизити вартість дзвінків в Росію до $ 0.5 в хвилину. Якщо ви ще не підписалися на якусь програму, за якою ціна на далекі дзвінки однакова в будь-який час доби (так звані Flat Rates), то треба врахувати, що у вихідні після 23:00 можна заощадити 60% від звичайної ціни, а по робочим дням між 17:00 і 23:00 - 40%. Абонентська плата, місцеві і далекі дзвінки докладно розшифровуються і підсумовуються в одному рахунку, який приходить в кінці місяця.
Щоб в США зателефонувати на міжмісто, треба набрати 1 + код міста + телефонний номер. Чекати довгого гудка в проміжках не потрібно. Набір, наприклад, в Орландо виглядає так: 1-407-ххх-хххх.
Система міських кодів досить розгалужена. Наприклад, хтось, що живе "десь" в Нью-Йорку, залишив вам семизначний номер телефону. Цієї інформації мало, щоб напевно до нього додзвонитися. У Нью-Йорк Сіті і околицях діють два коду - 212 - Манхеттен і 718 - Бруклін, Квінс, Бронкс і Стейтен Айленд плюс 517 на сусідньому Лонг Айленді плюс 201 на сусідньому Нью Джерсі. Тому, в записнику, крім адреси, обов'язково слід уточнювати коди. Втім, американці називають їх автоматично разом з основними номерами.
Міжнародний дзвінок робиться так. Треба набрати 011 + код країни + код міста + номер. Теж без проміжних гудків. До Росії і СНД код 7. В Москву, як відомо, 095. Таким чином, для дзвінка до Москви комбінація така: 011-7-095-ххх-хххх. Щоб зателефонувати в Америку звідки-небудь, треба вийти в лінію автоматичного міжнародного зв'язку (в Росії це 8-гудок-10), набрати код США - 1, код міста (наприклад, Майамі Біч - 305) і телефонний номер. Всі разом - 8-гудок-10-1-305-ххх-хххх. Міжнародний код Канади такий же, як і США -1. Так що дзвінок з Америки в Канаду фактично є міжміським. Див. Area Codes
Крім автоматичного зв'язку, можна скористатися послугами оператора, що коштує трохи дорожче. Загалом така необхідність виникає нечасто. Головним чином, при Collect Calls, тобто дзвінках за рахунок іншої сторони. Вони зручні, якщо треба терміново зателефонувати, наприклад, з вулиці, але у вас немає з собою кредитної або телефонної картки. Вихід такий: набираєте 0 + код міста + номер. Відгукується оператор і питає ваше ім'я. Потім він запитує у вашого абонента, бажає той з вами говорити і відповідно платити за це. Якщо все сходиться, вас з'єднують. Зараз Collect Call можна зробити з Москви. Цю послугу надає AT & T. Набираєте 155.55.55 та говорите оператору, з яким номером в Америці ви хотіли б зв'язатися. З'єднують дуже швидко. Якість зв'язку хороше.
Багато американських компаній і установи для залучення клієнтів оплачують всі вхідні дзвінки звідусіль зі Сполучених Штатів. Але, звичайно, не через оператора, а автоматично, абоніруя телефонні номери, у яких після 1 замість міського коду - йде 800. Іншими словами, всі номери, що починаються з 1-800 безкоштовні. За ним можна дзвонити і з домашнього телефону, і вуличного автомата. Єдине застереження - якщо абонент 1-800- знаходиться в вашому місті, то безкоштовний номер може не спрацювати, і доведеться телефонувати за місцевим номером. Всі компанії як правило обумовлюють цю обставину у своїх рекламних оголошеннях. Навпаки, до номерів, де після одиниці замість міського коду значиться 900, треба підходити обережно. Послуги, що надаються за цими номерами, платні (на кшталт телефонного сексу). Похвилинна вартість іноді вказується, іноді немає. Їх часто Абонують всяке шахраї. І через незнання можна влетіти на пристойну суму.
Крім цифрових номерів, в Штатах дуже популярні літерні. Принцип простий. Подивіться на свій (імпортного зразка) телефон і переконайтеся, що кожній цифрі, крім одиниці і нуля, відповідають три букви латинського алфавіту. Тобто багато номера можна записати буквами. Фірми вдаються до цього, щоб їхні телефони легше запам'ятовувалися. Наприклад, у національній ж / д компанії Амтрак номер такий - 1-800- USA-RAIL. Неважко зрозуміти, що під цим ховається 1-800-872-7245, що не так зручно для запам'ятовування. Дійсно, легше відкладеться в пам'яті, що (718) 265- FISH це дельфінарій в Брукліні на 8-й стріт і Серф авеню, (212) 736- GOLF - магазин "Все для гольфу" на 6-ій авеню в Манхеттені, (415 ) 421- STAR - ресторан "Планета Голлівуд" на розі Стоктон і Маркет Стріт в Сан Франциско. Державні установи теж використовують цей прийом. Наприклад, департамент поліції просить повідомляти про всі випадки нападу на поліцейських по телефону 1-800- COP-SHOT (або 1-800-267-7468). Подібним номером може обзавестися і приватна особа. Для цього при приєднанні телефону потрібно повідомити в компанію ті поєднання, які вас влаштували б. Якщо вони не зайняті, вам підберуть відповідні цифри.
Кілька слів про діалогових автовідповідачах. В Америці більшість АТС працюють не в пульсовом, а в тоновому режимі (Touch Tone System). Кожній кнопці на апараті відповідає своя частота при наборі. Звідси з'являється можливість вводити з телефону цифрову інформацію в комп'ютер на іншому кінці дроту. У тому числі номери рахунків, кредитних карт, суми переказів, час рейсів і т.д. Працює це так. Скажімо, ви телефонуєте в Амтрак. Після привітання, записаний голос повідомляє приблизно наступне: "Якщо ви будете говорити по-англійськи натисніть 1, якщо по-іспанськи - 2" і т.д. Ви тиснете і переходите на наступний щабель: "Якщо вас цікавить інформація про прибуття, натисніть 1, якщо про відправленнях - 2" і т.д. Далі: "Якщо вас цікавить вчорашній день, натисніть 1, якщо сьогоднішній - 2, завтрашній - 3" Пробираючись таким шляхом, хвилин через п'ять ви дізнаєтеся, що хотіли. Наприклад, що завтра після години дня найраніший поїзд в Нью-Йорк відходить о 13:47. Можна в будь-який момент перервати такий діалог, натиснувши відповідну кнопку, і трубку підніме оператор. В принципі, це зручно.
Телефонні автомати на вулицях, як правило, приймають монети (крім одноцентовіков). Місцевий дзвінок коштує $ 0.25. При опусканні монети в трубці лунає підтверджує "піканье", потім звичайний довгий гудок, і можна набирати номер.
У приміщеннях часто зустрічаються автомати, обладнані слотом для прийому кредитними та телефонними картками. Телефонні карти в общем-то діють також як і кредитні, тільки область їх використання - головним чином, телефони. AT & T, MCI або SPRINT можуть надіслати їх своїм клієнтам на будинок.
Є ще один вид телефонних карт, але не намагнічених, а діють за іншим принципом. Вони запаяні в пластикову або картонну оболонку і продаються в канцелярських товарах, паперових магазинах, газетних кіосках по фіксованому номіналом - $ 5.00, $ 10.00 і $ 20.00. Розкривши упаковку, можна побачити довгий секретний код та номер телефону. Набравши його, ви почуєте запрошення ввести код, що і зробите, натискаючи відповідні кнопки. Після цього вам повідомлять ваш баланс - наприклад, 5 доларів 0 центів, і ви набираєте вже необхідний вам міжміський або міжнародний номер. Тепер вам скажуть, на скільки хвилин вистачить вашої карти - наприклад, в межах США 20 хвилин, а в Росію 5 хвилин, і ви, нарешті, з'єднуєтеся. Коли залишиться 1 хвилина, вас попередять. Можна витратити карту за одну розмову, можна за 10, але всякий раз проходячи всю процедуру заново. Коли залишок на карті вичерпається, можна викинути її на смітник. Спочатку ці попередні переговори з механічним голосом стомлюючі, але якщо звикнути, то цей спосіб далеких дзвінків стає досить зручним і економічним при хорошій якості зв'язку.
Якщо ви зупинилися в готелі, треба мати на увазі, що користування телефоном не входить в плату за номер. Задарма дозволяється дзвонити лише в межах готелю - в сусідній номер, ресторан або на Reception. При зв'язку із зовнішнім світом готельні телефони діють через оператора і досить дорогі. Місцева розмова обійдеться в $ 0.50- $ 0.75, а дальній - починаючи з $ 3.00 за першу хвилину і більше. Набагато розумніше спуститися вниз в фойє і спокійно зателефонувати звідти вже за нормальну ціну.
Кілька потрібних номерів.
- 911 - служба порятунку, або Emergency (швидка Ambulance + поліція Police + пожежна Fire). Безкоштовно.
- 411 - довідкова (Directory Assistance).
- 1 + код + 555-1212 - корисна служба, що дозволяє дізнатися номер телефону людини на прізвище і місцем проживання. Треба набрати код тієї місцевості, де ймовірно живе розшукуваний вами людина. Послуга платна.
- 1-800- USA-RAIL - Амтрак.
- 1-800-231-2222 - автобусна компанія Грейхаунд
У Нью Йорку:
- (212) 976-1212 - довідкова погоди
- (212) 976-1616 - довідкова часу
- (212) NYC-VISIT - довідкова Нью-йоркського бюро туристичної інформації.
- (718) 330-1234 - довідкова про роботу метро і автобуса.