Як вибрати кулер для процесора? Кращі виробники кулерів.

  1. Як вибрати кулер для процесора?
  2. Кращі виробники кулерів

Привіт всім! Всі знають, що комп'ютери це складна система, що складається з компонентів: процесора , Відеокарти, материнської плати, і багатьох інших невід'ємних деталей. Як же охолоджувати саму палку частина системи - процесор! Для цього є відмінний винахід: кулер! І сьогодні я розповім, як вибрати кулер і до якому виробникові потрібно придивитися.

Як вибрати кулер для процесора?

Для початку визначимося з цілями, як інтенсивно ви будете використовувати комп'ютер. Користуватися офісними додатками, грати або ж ви будете агресивно використовувати, розганяючи процесор?

  • Найпоширеніший варіант для стаціонарних комп'ютерів - це простий кулер без теплових трубок, зазвичай їх потужності вистачає для охолодження, але при роботі додатків, таких як Microsoft Office, браузера або незначних ігор, коли ваш комп'ютер працює на мінімумі своїх можливостей.

Найпоширеніший варіант для стаціонарних комп'ютерів - це простий кулер без теплових трубок, зазвичай їх потужності вистачає для охолодження, але при роботі додатків, таких як Microsoft Office, браузера або незначних ігор, коли ваш комп'ютер працює на мінімумі своїх можливостей

  • Ну а якщо ви, завзятий геймер і любите запускати такі ігри як, Crysis 3? У цьому випадку застосовують другий варіант - це кулери охолодження на теплових трубках або з охолоджувальною рідиною. Такий кулер заснований на відводі тепла від процесора, за коштами рідини в трубці і переводить її в пар, а той розсіюється. Найголовніше це мідна пластина, яка стикається з процесором і відводить тепло.

Найголовніше це мідна пластина, яка стикається з процесором і відводить тепло

Підсумки: перший варіант підійде тим, хто не навантажує комп'ютер і працює на ньому в штатному режимі, але якщо комп'ютер був куплений для ігор, то потрібен або баштовий кулер, або на водяному охолодженні.

Вага, розміри і характеристики.

При виборі кулера потрібно звертати увагу на ще кілька важливих аспектів:

  • Розмір і вага, вони не повинні перевищувати 700-750 грам, тому що виникає навантаження на материнську плату , Що може стати причиною її деформації.

Розмір і вага, вони не повинні перевищувати 700-750 грам, тому що виникає навантаження на   материнську плату   , Що може стати причиною її деформації

  • Сумісність з сокетом. Перед тим як купувати кулер, потрібно подивитися, який сокет у вашої материнської плати, тому що кріплення у кулерів досить індивідуальні. Сокет це платформа, куди встановлюється процесор, з цього якщо ви купите кулер не для того ради, то не зможете його прикріпити до материнської плати.

Сокет це платформа, куди встановлюється процесор, з цього якщо ви купите кулер не для того ради, то не зможете його прикріпити до материнської плати

  • Розміри: ширина, висота. Теж дуже важливий фактор, тому що можуть виникнути труднощі в установці. І якщо навіть кулер поміститися в корпус, то не факт, що ви зможете вставити оперативну пам'ять.

І якщо навіть кулер поміститися в корпус, то не факт, що ви зможете вставити оперативну пам'ять

  • Активне або пасивне охолодження (краще активну). Є звичайно круті кулери і з пасивним охолодженням, але все сучасні материнки можуть регулювати швидкість. За цим якщо ви турбуєтеся за шум, то і з активним кулером, ви можете нічого не почути.

За цим якщо ви турбуєтеся за шум, то і з активним кулером, ви можете нічого не почути

  • Типи радіатора - баштовий і стандартний. Баштові кулери добре відводять тепло, на відміну від звичайних. З цього по можливості беріть баштові. Але якщо у вас бюджет обмежений і ви не активно користуєтеся комп'ютером, то підійде і звичайний кулер. Баштові кулери теж різняться, але можете не морочитися, беріть такого типу, як на картинці нижче.

Баштові кулери теж різняться, але можете не морочитися, беріть такого типу, як на картинці нижче

  • Рівень шуму - звичайно, чим тихіше, тим краще і комфортабельний. Тут все просто, потрібен хороший виробник і щоб материнка була з підтримкою автоматичного регулювання швидкості кулера.
  • Матеріал. Є 3 види. Це мідь, алюміній і алюміній + мідь. Краще брати щоб була одна мідь, вона найкраще буде відводити тепло.
  • Кількість кольорів. Якщо ви не збираєтеся розганяти нічого, вам вистачить і одного кулера. Просто про всяк випадок візьміть такий, у якого є можливість доустановити ще один. Наприклад Залман перфома.

Кращі виробники кулерів

Тут багато мене напевно спростують, але я скажу з власного досвіду. І багаторічний мій досвід говорить, що кращі виробники кулерів це Noctua, Zalman і Thermaltake. Це справжнісінькі маніяки своєї справи, особливо Залман і ноктуа ...

І до підтвердження скажу, що вони тримають температуру процесора 30 ° intel i7 4го покоління, який стоїть у мене. Ну в іграх звичайно він розжарюється, але! Вони гідно і в іграх справляються! Я по початку думав не буде справлятися, куплю до баштовому кулеру ще один вентилятор, а ось немає, баштового радіатора і одного вентилятора вистачає!

Ну звичайно ще великий вплив має корпус, у мене теж фірми Залман z11 plus, в якому так само добре продумана циркуляція повітря і гаряче повітря не затримується.

Так ось, на мою думку найкращі фірми кольорів наступні:

1. Zalman це безумовний лідер, інші просто намагаються конкурувати і пародіювати. Злети і падіння є у кожних фірм, але в цій області у цієї фірми більше злетів, ніж падінь.

2. Noctua ця фірма не гірше Залмана, але цінники у них набагато вище, і якщо ви нічого не розганяєте і у вас немає зайвих грошей, то ця фірма не для вас.

3. Thermaltake - теж маніяки кольорів, але на мою думку трохи програють Залману, але теж є цікаві моделі. Але наприклад у мене охолодження тільки від Залмана, а ось блок живлення від термалтейка, тому що вони все ж їх краще роблять.

4. Corsair - у цієї фірми, мені більше оперативна пам'ять подобається.

5. Cooler Master - теж роблять непогані кулера і корпуси.

6. GlacialTech - хороші кулери, на середній рівень процесорів.

7. Arctic Cooling - бачив пару хороших баштових кулерів.

8. Deepcool - дешево і сердито. Активно розвивається.

9. Intel - ну що сказати, фірма, всім фірмам - фірма. Поставляють кулери в боксі з процесорами. З i3 і i5 добре справляються! Ну і звичайно ж, про кулери їх серверів можна навіть не говорити, що у них, що в Dell або Hp кулера добре справляються. Сервер їх стільки коштують, що їм гріх допускати перегрів.

Через всього сказаного я радив би вам, вибирати системи охолодження як для процесора, так і для всіх частин корпусу, фірми Zalman!

Ось таким чином ви зможете вибрати кращий кулер і не дати комп'ютеру перегрітися. Але ж при перегріванні комп'ютер починає гальмувати!

Як вибрати кулер для процесора?
Як вибрати кулер для процесора?
Користуватися офісними додатками, грати або ж ви будете агресивно використовувати, розганяючи процесор?
Ну а якщо ви, завзятий геймер і любите запускати такі ігри як, Crysis 3?