Як вибрати надувний човен ПВХ під мотор?
- Особливості вибору човни ПВХ під мотор
- Який мотор можна встановлювати на човен ПВХ?
- Характеристики моторних ПВХ-човнів
- Додаткові аксесуари для моторних човнів ПВХ
Риболовля та відпочинок на воді не обходяться без використання надувний ПВХ-човни . Вона допомагає добре провести час у видаленні від берега, збільшити кількість вилову чи забрати мисливський трофей.
Як вибрати кращу надувний човен ПВХ під мотор і на які ключові характеристики слід звертати увагу?
Особливості вибору човни ПВХ під мотор
Надувна ПВХ човен під мотор вимагає особливих рекомендацій по вибору. Перше, на що необхідно звертати увагу, - це матеріал. Якщо на надувному засобі планується застосовувати підвісні мотори, необхідно вибирати армований ПВХ. Його міцність вище, ніж у звичайного, що дозволяє витримувати підвищений тиск, а також не рватися при взаємодії з корчами в воді.
Краща човен ПВХ під мотор буде мати такі технічні характеристики:
- армований матеріал;
- зварені і склеєні балони, які мають аналогічні характеристики;
- щільність матеріалу - від 0,9 кг / куб.м;
- не менше 5 шарів, які використовуються для виготовлення балонів;
- для однієї людини розміри - 2,7 м;
- стаціонарний транец.
Уважно також слід поставитися до накачування човни ПВХ під мотор. Недостатньо просто використовувати насос-жабу - це не тільки займе багато часу, але і не створить достатнього тиску в балонах. З такою накачуванням можна застосовувати тільки мотори середньої потужності, але не важкі.
Для використання на надувний ПВХ човні важких моторів, необхідно застосовувати для її накачування потужний двухходовой насос, укомплектований манометром. Це дозволить домогтися точного показника тиску в балонах.
Але слід враховувати, що при підвищеній температурі навколишнього середовища, повітря в балонах може розширитися, що призведе до розриву балонів. Тому в спекотні дні виріб рекомендується дещо не докачувати. У дорогих моделях моторних човнів встановлюється спускний клапан, який при підвищенні тиску до критичного рівня, скидає повітря самостійно.
Який мотор можна встановлювати на човен ПВХ?
Залежно від габаритів надувний моторного човна, на неї дозволяється встановлювати двигуни різних розмірів і обсягу.
- На надувні човни, довжина яких становить менше 2,7 м, слід встановлювати мотори, потужність яких не перевищує 3,5 кінських сили. Маса двигунів повинні знаходитися в межах 11-26 кг, а робочий об'єм циліндрів НЕ перевищувати 130 куб. см.
- ПВХ човни з довжиною 3 метри добре поєднуються з моторами потужністю 10 л.с.
- На 4-метрові надувні човни допустимо встановлювати мотор потужністю 15-20 кінських сил.
- Моторний човен завдовжки більше 4 метрів може комплектуватися мотором з потужністю від 13 к.с. і масою понад 60 кг.
Не слід нехтувати цими рекомендаціями, так як це може привести до перекидання човна і виходу її з ладу.
Характеристики моторних ПВХ-човнів
Човни з ПВХ стали справжнім проривом на ринку надувних плавальних виробів, потіснивши гумові аналоги. Популярність даного матеріалу заснована на простоті у догляді і високий запас міцності. Завдяки цьому також стало можливим використовувати на надувних човнах додаткове обладнання у вигляді моторів та ін.
Вибір моторного човна грунтується на планах її подальшого використання. Тому слід заздалегідь визначитися, для яких цілей вона буде застосовуватися, яка максимально необхідна вантажопідйомність і розмір плавального кошти необхідні. Ці параметри істотно впливають на покупку.
- Щільність матеріалу. Цей фактор є одним з ключових. Чим більше багатошарових буде матеріал ПВХ-човни, тим більшою міцністю вона буде характеризуватися. Але це також впливає на вагу плавального кошти. Для двомісній човна нормальною щільністю вважається 0,9-1,4 кг / куб.м. Кількість шарів ПВХ при такій щільності дорівнює 7-8.
- Габарити човна. Хоча надувні плавальні засоби виглядають досить масивними, їх робочий об'єм зовсім не великий. При виборі надувного човна, слід враховувати, скільки людина буде її використовувати. Кожна з моделей має в документації рекомендації виробника по вантажопідйомності. Човни довжиною 3,3 м призначені для переміщення 1 людину, до 4,2 м - 2 осіб зі спорядженням, а моделі з довжиною більше 4,2 м можуть використовуватися для транспортування 3 осіб, підвісного мотора і амуніції.
- Транец. Це задня частина човна, на якій розташовується човновий мотор. Розрізняють навісні і стаціонарні Транці. Більш надійним і кращим є другий різновид, оскільки вона не потребує постійної установці і зніманні.
- Дно човна. Залежно від використовуваних матеріалів, розрізняють жорсткий підлогу, надувний або рейковий настил. Надувні підлоги, хоча і виготовляються із сучасних міцних матеріалів, але не рекомендуються для використання з підвісними моторами. Рейкові настили застосовуються для ПВХ човнів середнього і великого розміру. Для їх виготовлення застосовується вологостійка фанера, яка знизу проклеюється ПВХ-тканиною. Пайол - жорсткий підлогу, який застосовується тільки для човнів з довжиною більше 3 м, оснащених підвісними моторами. Охоплюючи всі дно човна, така підлога забезпечує плавального засобу додаткову жорсткість.
Човни з ПВХ характеризуються великою вантажопідйомністю та невеликою масою, що дозволяє використовувати їх під мотор для полювання, риболовлі або прогулянок по водоймах.
Додаткові аксесуари для моторних човнів ПВХ
Використовуючи невеликі хитрощі і додаткові пристрої для моторних човнів ПВХ, можна домогтися ще більшої зручності використання плавальних засобів.
- Клапан автоматичного скидання тиску. Допомагає контролювати тиск в балонах, яке в жаркий період може збільшитися і стати причиною вибуху човна ПВХ.
- Клапан зливу води. Такий пристрій, яке розташовується в нижній частині транця, допомагає видалити воду, яка потрапляє в човен. Застосовувати даний клапан слід тільки на мілководді.
- Кільця для страхувальної фіксації мотора. При використанні потужних моторів на надувних човнах існує ймовірність, що він вирве транец і потоне. Щоб уникнути такої проблеми, найкраще фіксувати мотор до страхувальних кільцям за допомогою мотузок. Зазвичай вони розташовуються на сидіннях і балонах.
- Якірна сумка. Використовується для фіксації якоря під час руху. З її допомогою якорі не буде літати по всій човні і не залишить після себе бруд на дні, а також не зашкодить поверхню ПВХ.
- Кріплення для бензобака. Для жорсткої фіксації виносного бензобака використовуються чотири кільця, розташовані на балонах.
- Захист балонів. Для того щоб захистити днище і балони від піску, каменів і корчів, на нижній частині човна закріплюють PVC-накладки, які служать захистом для тканого матеріалу.
Компанія «Акваманія» вже більше 16 років займається побудовою надувних човнів, використовуючи матеріали від провідних виробників. Широкий асортимент моделей для різних цілей, 5-річна гарантія, контроль якості та наявність сертифікації дозволяє отримати надійний і перевірений товар, а відсутність посередників робить ціну на надувні човни ПВХ під мотор найбільш вигідними.
Який мотор можна встановлювати на човен ПВХ?