Які бувають МРТ, МРТ в Одесі, МРТ Одеса, Одеса МРТ
Лікувально-діагностичний центр МІБС здійснює всі види МРТ в Одесі, нижче пропонуємо вам ознайомитися які бувають види МРТ.
Магніторезонансні томографи, призначені для медичного діагностичного використання, класифікуються за кількома основними параметрами. Перший з них - напруженість (сила) магнітного поля, що застосовується в апараті. Вона вимірюється в одиницях напруженості - Тесла. Висока напруженість поля дозволяє досягти високої просторової роздільної здатності (тобто, зробити видимими дуже дрібні деталі зображення по всьому полю огляду), скоротити час дослідження, застосувати більший спектр методик томографії на одному апараті. За параметром напруженості поля МР-томографи поділяються на:
- Томографи з низьким полем (до 0,5 Тесла).
- Томографи із середнім полем (0,5 - 1,0 Тесла) (в даний час практично не використовуються).
- Томографи з високим полем (1,0 - 1,5 Тесла).
- Томографи з надвисоким полем (більше 1,5 Тесла) (використовуються в наукових цілях і для вузькоспеціальних досліджень).
Другий параметр, який використовується в класифікації МРТ-систем - спосіб отримання магнітного поля, тобто конструктивний принцип пристрою магніту томографа. За цією ознакою всі томографи підрозділяються на установки з постійними магнітами (джерело поля - заздалегідь намагнічені панелі з металу або композитних матеріалів, що зберігають високу намагніченість тривалий час), електромагніти (магнітне поле виникає в котушці, яка підключається до джерела постійного струму), надпровідні магніти (магнітне поле є постійним в котушці, зануреної в охолоджувач, частіше в рідкий гелій - що призводить до зникнення електричного опору в витках котушки і до можливості цир уляціі струму по витків до тих пір, поки зберігається зовнішнє охолодження), а також гібридні системи. Найбільш потужними і однорідними по напруженості поля, але конструктивно найскладнішими, є МР-томографи використовують надпровідні магніти. Найбільш дешевими і простими в експлуатації є установки з постійними магнітами. Крім того, конструктивно МРТ-системи можуть здійсняться в стаціонарному вигляді (що встановлюється в спеціально підготовленому приміщенні) і у вигляді мобільних систем (придатних до швидкої консервації і розгортання на новому місці), що вмонтовуються в спеціально розроблених пересувних блоках - трейлерах. Власне конструкції магнітів томографів можуть бути закритого типу (т.зв. «труба», орієнтована горизонтально) і відкритого типу.
МРТ закритого типу. МРТ відкритого типу. Низькопольні томографи є апаратами початкового рівня, що працюють на основі постійного магніту. Конструктивно низькою підлогою томографи бувають як відкритого, так і закритого типу. Основний плюс даних апаратів - відносна простота в їх обслуговуванні, а також менше енергоспоживання, ніж у високопольних (відповідно, вартість досліджень менше). Заправка гелієм не потрібно. Мінуси, в порівнянні з високопольні томографами, - низька швидкість сканування, неможливість чіткої деталізації дрібних морфологічних змін в органах і тканинах, неможливість проведення всього спектру досліджень. Високопольні томографи - сучасний діагностичний апарат, працює на основі надпровідного магніту. Ці системи є міжнародним стандартом оптимального співвідношення ціна / якість. Плюси: висока швидкість дослідження і велика роздільна здатність. Конструктивно високопольні томографи завжди закритого типу (але не всі МР-томографи закритого типу є високопольні). Сверхвисокопольние томографи - апарати, призначені для вузькоспеціальних (епілепсія, візуалізація нервової активності та ін.) І дослідних цілей. Вони рідко використовуються для обстеження широкого кола населення в зв'язку з високою вартістю обладнання.
Якщо Вам необхідна послуга МРТ в Одесі, записуйтеся на прийом!