Активоване вугілля в косметиці

Що стало справжньою сенсацією в сучасній косметиці Що стало справжньою сенсацією в сучасній косметиці? Так-так, саме вугілля, що асоціюється в основному з сажотрусами і походом на шашлики. Яким же чином він здатний принести користь вашій шкірі і красі?

Для медицини активоване вугілля давно став традиційним засобом. Переважно їм лікують різні види отруєнь, від укусів отруйної змії до надлишку алкоголю на свята. Також вугілля часто використовується в побутових фільтрах для очищення води. Спектр застосування вугілля дуже широкий, і особливо добре зарекомендував себе вугілля в косметології.

Сьогодні активоване вугілля стає одним з найпопулярніших інгредієнтів косметичних засобів, як в промисловості, так і в домашніх умовах. І використовується як для глибокого очищення і детоксикації, так і в якості відбілювача в зубних пастах.

Тільки не намагайтеся уявляти собі, як хтось розмазує вугілля і золу по шкірі або малює вугіллям брови. Вугільний порошок, введений в сучасні косметичні засоби, досить цікаве і естетичне видовище.

Як працює активоване вугілля?

Деревне вугілля піддається процедурі обробки гарячою парою, завдяки якій в структурі вугілля утворюється величезна кількість часу. Така супер-пориста текстура активованого вугілля дозволяє йому вбирати токсини і бути прекрасним абсорбентом: активоване вугілля здатний вбирати речовини вагою в тисячі разів більше власної ваги. Саме на цій здатності активованого вугілля побудовано більшість рецептур «вугільної» косметики.

Активоване вугілля не метаболізується при прийомі всередину: вбирає шлаки, токсини, бактерій і повністю виводиться з організму. На шкірі поводиться схожим чином і не порушує її гідроліпідний шар, при цьому є абсолютно гіпоалергенним компонентом.
Здатність вбирати плюс антибактеріальні властивості роблять активоване вугілля ідеальним інгредієнтом засобів, розроблених для жирної і схильної до акне шкіри. А ще його з успіхом застосовують в антивікових складах. Його присутність в засобах по догляду за шкірою зменшує запалення, стягує пори і розгладжує шкіру. Мікрочастинки вугілля мають округлої формою, тому дуже дбайливо «полірують» навіть дуже чутливу шкіру.

Найчастіше активоване вугілля в косметиці використовується в складах масок, а також у виробництві лікувального мила та інших миючих засобів. Стверджують, що ефективність навіть найкращих рецептур очищувальних засобів значно зростає при додаванні такого скромного інгредієнта, як вугілля.

Важливе питання: наскільки безпечний активоване вугілля в складі косметичних засобів? Все визначає склад і технологія виробництва. Активоване вугілля, отриманий з натуральних рослинних матеріалів (шкаралупа кокосових горіхів, бамбук, березова деревина і т. П.) Безпечний. Активоване вугілля з нафти або гудрону? - Не ризикуйте. Уважно читайте етикетку зі складом.

Косметика з активованим вугіллям в домашніх умовах

Ви можете самостійно приготувати багато засобів на основі активованого вугілля. Найдоступнішим інгредієнтом для домашньої косметики є простою активоване вугілля з аптеки. Перед використанням такої вугілля слід ретельно перетерти в ступці в однорідний порошок. Вугільний порошок змішується як з мильними основами, так і з масками власного приготування. Для того, щоб приготувати цілу серію власної «вугільної» косметики, вам знадобляться:

1. Мильна основа. У 100 г розплавленої на водяній бані мильної основи розчиніть 5-10 г вугільного порошку, ретельно перемішайте, вилийте в формочку і даєте застигнути. Вугільне мило готове! Додавши в розтоплене мило рослинне масло (до 5 г на 100 г основи) і ефірну олію (до 20 - 30 крапель) на свій смак, ви зможете отримати ексклюзивний косметичний продукт з лікувальними властивостями.

2. Основа для приготування шампуню. Промислові засоби на основі вугілля досить дорого коштують. Та й склад у таких засобів буває далеко не ідеально корисним і натуральним. За допомогою основи для приготування шампуню можна створити натуральний високоякісний вугільний шампунь. Такий шампунь буде не тільки глибоко очищати ваші шкіру і волосся, але і при додаванні ефірних масел придбає індивідуальні лікувальні властивості. В середньому, на 100 г основи для шампуню знадобиться близько 5 -10 г вугільного порошку і до 20-30 крапель ефірних масел. Досить ретельно розчинити ефірні масла і вугільний порошок в базовій основі для шампуню. Про те, як додати вашому детокс-шампуню індивідуальні властивості за допомогою ефірів, читайте в окремій статті.
3. Основа для бальзаму. За допомогою цієї основи ви можете приготувати вугільну маску для волосся. Дозування вугільного порошку і ефірних масел такі ж, як і в основі для шампуню. Тримати таку маску на волоссі слід близько 15-ти хвилин, потім змити великою кількістю води.

Всі кошти на основі активованого вугілля, незважаючи на чорний колір, повністю змиваються з шкіри і волосся. Але якщо ви власник тонких, пористих, світлого волосся, для уникнення появи сірого нальоту більш ретельно промивайте волосся великою кількістю проточної води. Або ж почніть з невеликих дозувань вугільного порошку в ваших засобах.

Автор: Катерина (Aromashka team)

рекомендовані рецепти

Рекомендовані товари по цій темі

Що стало справжньою сенсацією в сучасній косметиці?
Яким же чином він здатний принести користь вашій шкірі і красі?
Як працює активоване вугілля?
Важливе питання: наскільки безпечний активоване вугілля в складі косметичних засобів?
Активоване вугілля з нафти або гудрону?