Арешт пішов на користь. Суд засудив Дмитра Михальченко до звільнення

Басманний суд лояльно оцінив тіньовий імпорт елітних напоїв для ресторанної групи Дмитра Михальченко. Бізнесмену призначили термін, майже повністю поглинений часом арешту. Басманний суд лояльно оцінив тіньовий імпорт елітних напоїв для ресторанної групи Дмитра Михальченко

Дмитро Михальченко під час оголошення вироку в Басманному районному суді // Емін Джафаров / Коммерсант

Михальченко засуджений до 4 років 7 місяців колонії загального режиму . Рішення Басманного суду знизити кваліфікацію злочину істотно полегшило екс-мільярдерові життя. Він потрапив під арифметичну новелу Держдуми і скоро може вийти на свободу.

Михальченко звинувачувався за частиною 3 статті 200.2 КК - «Контрабанда алкоголю організованою групою». Вона передбачає санкцію до 12 років позбавлення волі, злочин відноситься до особливо тяжких.

Суддя Олена Ленська не погодилась зі слідством і прокуратурою. Групу, організовану Михальченко, в колишньому поліцейському Коревском і сомельє Міщенко вона не розгледіла, перекваліфікувала злочин на частину 2 (контрабанду за попередньою змовою) і тим самим знизила категорію злочину до тяжкого.

За кримінальним законом, за особливо тяжкі злочини засуджені відправляються в колонії суворого режиму, за тяжкі - спільного. З липня 2018 року діють ініційовані Держдумою поправки до статті 72 КК - «Обчислення строків покарання». Зокрема, таким, як Михальченко, час утримання під вартою до вступу вироку в законну силу зараховується в строк покарання з розрахунку один день за півтора. підприємця заарештовано 30 березня 2016 року , В «Лефортово» він пробув 33 місяці, а в перерахунку за новими правилами - майже п'ятдесят, тобто більше чотирьох років. Вирок може бути оскаржений, і поки Мосміськсуд не розгляне справу, кожен день наступний теж буде зарахований за півтора.

Адвокат Олексій Кірсанов, який представляє інтереси Михальченко, повідомив «Фонтанці», що на даний момент прийнято рішення не подавати апеляційну скаргу.

«Будемо обговорювати, - уточнив захисник. - Вироком задоволені. Ми довго переконували суд, що ніякої організованої групи в справі немає за визначенням. Ми вважаємо сьогоднішнє рішення нашої маленькою перемогою ».

Підприємець спочатку визнавав провину в контрабанді і категорично заперечував участь в організованій групі , Але перед дебатами відмовився від попередніх свідчень і повідомив, що вважає себе цілком невинним і просить винести виправдувальний вирок. Втім, він відзначав, що якщо Басманний суд визнає його причетним до злочину, то покарання він понести готовий.

Апеляційне подання на вирок напевно подасть Генпрокуратура. У дебатах вона вимагала для Михальченко десять років колонії і бачила його в колонії суворого режиму.

Права рука колишнього власника холдингу «Форум» і бенефіціара порту «Бронко» Борис Коревскій отримав п'ять років, до нього застосована та ж формула, підтвердив адвокат Ігор Решетніков. Його клієнт визнаний винним в контрабанді і шахрайському розкраданні 40 тисяч доларів. Як встановив суд, Коревскій взяв гроші у співвласника компанії «Контрейл Північно-Захід» Анатолія Кіндзерського нібито для підкупу митників, щоб визволити затриману партію алкоголю. Раніше Кіндзерський уклав угоду зі слідством і отримав умовний термін за співучасть у контрабанді. Вантаж для ресторанної групи Михальченко оформлявся на «Контрейл Північно-Захід».

Сомельє Олексій Міщенко, якого Генпрокуратура просила реальний термін, отримав три роки умовно. Його провина полягала в поїздках по Європі і покупці елітного алкоголю, який потім переправлявся з Гамбурга в Петербург під виглядом будівельного герметика.

Вироком навряд чи раді в Слідчому комітеті. Михальченко пред'явлено ще одне звинувачення, в організації злочинного співтовариства , Нібито створеного для систематичних розкрадань бюджетних коштів за контрактами ФСТ, в тому числі на реконструкцію президентської резиденції в Ново-Огарьово. Тепер у слідства не так багато часу для збору доказів провини Михальченко та передачі справи в суд. Можливо, доведеться заново звертатися з клопотанням про взяття підприємця під варту.

Статус мільярдера з Михальченко зняли його колишні заступники. практично весь бізнес перейшов сім'ям колишнього начальника ФСО генерала армії Євгена Мурова і генерала ФСБ Миколи Негодова. Компанія «Бронко груп» взяла під контроль раніше належали холдингу «Форум» Єдиний центр документів, ресторани, бутики одягу та інші активи. СПАРК як і раніше вказує Михальченко генеральним директором акціонерного товариства «Форум», який закінчив минулий рік з доходом в майже 1 млрд рублів, але зараз холдинг майже знекровлений.

Олександр Єрмаков,

«Фонтанка.ру»