Автобуси і маршрутки в Санкт-Петербурзі
Міський колісний транспорт в Петербурзі ділиться на кілька категорій.
1. Громадські автобуси, їх ще називають соціальними. У 2018-му вони коштують 40 рублів за разову поїздку, якщо ви платите готівкою, і 31 рубль, якщо платите картою «Подорожник». Стільки ж доведеться заплатити і за разову поїздку на трамваї або тролейбусі.
У Петербурзі влітку 2012 року з'явився особливий підвид автобусів: нічні (докладніше - тут ). Вони ходять по ночах у свята і вихідні дні вздовж ліній метро, тобто дублюють їх. Час роботи: з 00.00 до 06.00, інтервал руху - п'ятнадцять хвилин.
Більше тут сказати нічого, автобус він і в Петербурзі такий же автобус, як в Єкатеринбурзі або Іркутську. Хіба що в Північній столиці від контролера іноді можна отримати детальну лекцію про нинішній виставці в Ермітажі.
З приводу того, як прокласти маршрут, читайте нижче.
Час роботи і громадського та комерційного транспорту: зазвичай з 06.00 до 00.00. Пізніше теж можна зловити маршрутку, але нечасто.
2. Комерційні автобуси. Це приватний перевезення, на якому не діють пільги. Наприклад, автобуси 213 або 3, які йдуть з Пулково-2 , Або автобус номер 24. Ми їх по аналогії з маршрутними таксі воліємо називати маршрутні автобуси. У петербурзькому мовою для цього підвиду транспорту назви ще не придумали, тому жителі Петербурга по-старому називають такі автобуси маршрутками. Вас це, однак, може ввести в оману: будете стояти на зупинці і чекати за порадою доброго петербуржця звичну маленьку машинку. А її все немає і немає.
Маршрутний автобус коштує майже на всіх напрямках на січень 2017 року 35-40 рублів. Гроші за проїзд дають водієві в переважній більшості випадків відразу після посадки, рідше, наприклад, на тих же маршрутах 213 і 3 - на виході.
3. Маршрутні таксі, вони ж маршрутки, вони ж тешки . Ті самі звичні маленькі машинки. Стоять в основному 36-40 рублів. Гроші вперед. (Зараз йде витіснення маршруток маршрутними автобусами).
Особливість місцевості: ще кілька років тому в Петербурзі в якості маршрутних таксі використовувалися ГАЗелі. Зараз вони в основному бігають на приміських напрямках. Так що якщо ви були в нашому місті деякий час назад і встигли звикнути до того, що на маршруті, по якому ви часто пересувалися, їздила ГАЗель, то не чекайте її появи знову. Швидше за все, приїде маршрутний автобус або комфортний Мерседес, Фольксваген або Форд.
4. Крім того, як в будь-якому великому місті, в Петербурзі розвинена мережа тролейбусних маршрутів. Проїзд в тролейбусі коштує так само, як і в автобусі.
Ми б рекомендували цей сайт. Трохи потестувати, в цілому з реальністю збігається. Правда, стовідсотково йому довіряти ні в якому разі не можна, іноді він видає вельми дивні маршрути, тому, використовую його дані, все ж уважно їх перевіряйте. Щоб було зрозуміло - приклад.
Ми запитали у сайту, як дістатися від станції метро Московська до Сінний площі. Варіантів насправді два: або на метро до однойменної станції Сінна площа, або на автобусах 3 та 213. Коли ми ввели зазначені точки А і Б, то отримали курйозний відповідь. Нам запропонували два варіанти: доїхати до станції Невський проспект і звідти майже кілометр пішки топати до площі. Цікаво, навіщо, якщо на Сінний площі є станція метро? Вона до того ж і ближче, ніж метро Невський проспект 🙂
Другий варіант був ще веселіше: треба було доїхати до станції метро Сінна площа і (замість того, щоб з неї і вийти прямо на площу) пересісти на метро Садова, потім доїхати до метро Адміралтейська і вже звідти пішки йти на Сінну площа (яку, нагадаємо , ви десять хвилин тому проїхали під землею).
Тобто ми до чого: частина маршруту (від метро Московська до метро Сінна площа) сайт вказав правильно, але чомусь не написав, що на Сінний-то і треба виповзати. Другий момент: не вказані варіанти поїздки на автобусах, а на них якраз набагато зручніше з великими валізами і сумками. Багато авіагості Петербурга вибирають саме цей шлях. Загалом, просто будьте уважні.
До слова, про метро Санкт-Петербурга читайте тут , А про роботу таксі і цінах ви можете прочитати в матеріалі «Таксі і бомбили в Петербурзі» .
А щоб подивитися пересування автобусів, тролейбусів і трамваїв в режимі реального часу, відвідайте портал громадського транспорту Санкт-Петербурга:
Цікаво, навіщо, якщо на Сінний площі є станція метро?