Батьки платять за липові довідки для дітей сотні гривень
19 серпня 2011, 7:43 Переглядів:
За платні довідки можуть позбавити ліцензії, кажуть у МОЗ, фото duncan-medi.ru.
Підготовка батьків школярів до початку навчального року в розпалі, але крім покупки ранців і зошитів вона віднедавна включає похід в поліклініку на обов'язковий профілактичний медогляд - школи, як і садки, вимагають медичну довідку. Тому в більшості районних поліклінік країни до педіатрів зараз не проштовхнутися - батьки і діти вистоюють величезні черги, щоб впоратися з медоглядом до 1 вересня.
"Я з сином чесно намагалася пройти в нашій дитячій поліклініці всіх лікарів, - розповідає киянка Інна Черняк. - Виявилося, що фахівці (хірург, окуліст та інші згідно з переліком) працюють два рази на тиждень по 2-3 години, а записують на прийом до ним тільки по п'ятницях. Ми приходили на запис до відкриття поліклініки двічі, але біля входу заставали натовпу людей, які займали чергу, напевно, з п'ятої ранку ... Багато мам з нашого класу кажуть, що для прискореного медогляду потрібні всього лише хороші відносини з дільничною медсестрою, коробка онфет і 50 гривень ".
50 гривень за довідку - це ще дешево, вважає полтавчанка Лідія Шевчук. Лікарі в їхньому районі вимагають за послуги від 70 до 100 гривень (дорожче - для старшокласників 15-17 років, яким потрібно пройти більший список лікарів, ніж малюкам). "А ми з дочкою чесно обійшли всіх лікарів за списком, але на це пішло три дні", - говорить Галина Коваль із Житомира.
У МОЗ кажуть, що профілактичні огляди необхідні, купуючи довідку, батьки шкодять здоров'ю своїх чад і беруть на себе відповідальність за проблеми в майбутньому (а вони найчастіше проявляються на уроках фізкультури). "Раніше на медогляди в школах дітей конвеєром проганяли по лікарях, причому вони часто соромилися скаржитися на нездужання, і сенсу в цьому було мало. Тому тепер довідку повинні давати тільки в присутності мами чи тата, - пояснює співробітник прес-служби міністерства Світлана Тихоненко. - К1 вересня зобов'язані надати довідку тільки першокласники, іншим школярам не обов'язково бігти на медогляд зараз - якщо останній раз його проходили хоча б минулої осені або взимку, довідка все ще дійсна. І новий огляд можн пройти вже після початку навчального року, коли ажіотаж спаде ".
Цікаво, що в приватних клініках існує навіть прайс-лист на довідки, причому присутність дитини не обов'язково. "Зробимо без проблем, говорите, яка потрібна форма, дитини можна не везти, залиште тільки його медкартку на пару днів. Ціна питання - 350 гривень", - сказали нам в одній з клінік. А в інший запропонували форму "026" з консультаціями педіатра, дитячих невролога, окуліста і ортопеда за 2020 гривень. Але в МОЗ кажуть, що така торгівля довідками незаконна і батьки можуть скаржитися в міністерство. "Маючи заяву, ми можемо перевірити установа і, можливо, відібрати у нього ліцензію (для проведення медоглядів її отримують окремо) і передати справу в прокуратуру, якщо довідки дають незаконно", - говорить Світлана Тихоненко.
До речі, скаржитися на державних лікарів-хабарників можна тільки в міліцію, в Міністерстві охорони здоров'я для них контролерів не передбачено.
ВІДОМИЙ ПЕДІАТР: "ЛІКАР - призначення держави козел відпущення" Відомий педіатр Євген Комаровський вважає, що масовий медогляд має сенсу. "Люди стоять в черзі на медогляд нема за інформацією про стан здоров'я, а за папірцем. Але це не говорить про те, що батьки або лікарі - погані, просто у нас не гідна європейської країни організація охорони здоров'я. Невже люди, які її творять, думають , що за три хвилини огляду можна дати адекватний висновок? - каже Комаровський. - Лікар в цій ситуації - призначений державою козел відпущення, який підписує папірці і буде винен, якщо з дитиною щось трапиться. Хвороби, через які діти помирають на уроках фіз тури, не можна виявити за допомогою подібних медоглядів, це вимагає поглиблених обстежень ".
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Батьки платять за липові довідки для дітей сотні гривень". інші бізнес новини дивіться в блоці "Останні новини"
АВТОР:
Тетяна Негода
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.