Бен Шалом Бернанке - гідна заміна Алану Грінспена
- Бен Шалом Бернанке - студент-відмінник
- Бен Шалом Бернанке замислюється про державну економіці
- Бен Шалом Бернанке - перші дні в уряді
- Бен Шалом Бернанке - деякі факти з особистого життя
Пропонуємо поговорити про одну з найбільш значущих постатей в сучасній світовій економіці. Адже повинен же був хтось зайняти пост великого Алана Грінспена? Ми думаємо, що ви вже здогадалися про кого піде мова - представляємо вашій увазі біографію Бернанке Бен Шалома.
Ця людина є талановитою американським вченим, професійним економістом, головою Федеральної резервної системи Сполучених Штатів Америки, а також виконуючим обов'язки голови ради економічних експертів в Білому Домі. Колеги називають Бен Шалома «вертоліт», мабуть, через його «бойового» характеру. А зараз давайте перейдемо до фактів з життя цієї унікальної людини.
Бен Шалом Бернанке народився 13 грудня 1953 року в місті Аугуста, який знаходиться на території штату Джорджія. Його батьки були ортодоксальними іудеями. Батько майбутнього економіста, Філіп, заробляв на життя, працюючи фармацевтом. Після роботи він йшов до свого улюбленого театр, де працював адміністратором. Мама Бена, Една Бернанке, працювала шкільною вчителькою. Десь в 1955 році родина переїхала в місто Ділтона, який знаходиться в штаті Південна Кароліна. Саме в цьому місті Філіп організовує сімейний аптечний бізнес.
RoboForex - працюйте з кращими
- 8000 американських і європейських акцій
- криптовалюта і кріптоіндекси
- 9 років на ринку
- Welcome бонус 30 $
- спреди на форекс від 0 пунктів
Міжнародна ліцензія
№ IFSC / 60/271 / IS / 16
Варто зауважити, що Бернанке Бен Шалом рано почав проявляти інтерес до економіки. У віці трьох років він вже знав всі цифри і навіть навчився рахувати монети. Також він вільно виконував складні математичні приклади. Не дивно, що в школі хлопчик відмінно справлявся з навчанням і за підсумками тестування набрав 1590 очок з 1600 можливих. Будучи ще зовсім юним, Бен починає освоювати ази математичного аналізу, який, звичайно ж, не входить в програму шкільного навчання.
Бен Шалом Бернанке - студент-відмінник
У 1971 році він закінчує школу і відразу ж подає документи в Гарвардський університет, куди його приймають тільки після того, як він вивчає іноземну мову. У процесі навчання він розуміє, що його головною пристрастю є математичні науки і економічні дисципліни. У 1975 році він отримує диплом про закінчення вищого навчального закладу - Бен Шалом Бернанке став бакалавром з економіки. З розпростертими обіймами його приймають в студентське братство масонів «Фі Бета Каппа». Варто зауважити, що в цьому ж братерство складається колишній президент США Джордж Буш старший і деякі його родичі.
Після закінчення Гарварду він вирішує вступити в технологічний університет Массачусетса. У 1979 році він виходить зі стін цього навчального закладу з вченим ступенем доктора філософії з економіки. Після закінчення навчання в технологічному інституті Бен починає працювати викладачем і аж до 1985 року читає лекції в Школі Бізнесу Стенфордського Університету. Як ви можете самі здогадатися, його лекції присвячені економіці.
У 1985 році його запрошують на посаду професора Школи Громадських Досліджень імені Вудро Вільсона, яка знаходиться під егідою Прінстонського університету. У 1996 році він стає деканом економічного факультету. Протягом усієї своєї викладацької кар'єри він не припиняє читати лекції в університеті Массачусетсу і Нью-Йорка.
Бен Шалом Бернанке замислюється про державну економіці
У процесі роботи в Прінстонському університеті талановитий економіст починає розвивати теорію знаменитого лауреата Нобелівської премії Мілтона Фрідмана. Ця теорія описувала роль ФРС в виникненні Великої депресії. В результаті кропіткої вивчення даної теорії, Бен Шалом Бернанке написав багато праць про механізми роботи центральних банків. За цей час Бен вже став досвідченим і талановитим керівником - він послідовно «піднімав» свій авторитет.
На початку 2000 року Бернанке вже став відомою особистістю в академічних і ділових колах. Завдяки своїй постійної роботи над численними публікаціями і книгами, він став професійним аналітиком. Його книги були присвячені насущним проблемам макроекономіки і державної монетарної політики. Після публікації деяких його праць, він стає експертом в сфері вирішення спірних проблем фінансового сектора економіки. У 2001 році Бена запросили на посаду редактора популярної газети American Economic Review.
У 2002 році він ще на крок наближається до своєї нинішньої посади. Білий дім нарешті прийняв рішення поліпшити якість проведення монетарної експертизи в ФРС. Тоді в цей відділ входило сім осіб і в серпні 2002 року з'являється вільне місце. Бен Шалом Бернанке був запрошений попрацювати на благо країни. спочатку великий Алан Грінспен не довіряв новачку, можливо, причина була в тому, що він побоювався критики з боку вченого. Однак з часом все стало на свої місця.
Бен Шалом Бернанке - перші дні в уряді
Виявилося, що Бен відмінно ладнає з колегами і беззаперечно виконує доручення. Наприклад, у нього вийшло усунути дебати між колегами з приводу вимог до банків, які збирали особисту інформацію про позичальників. Бен був твердо впевнений, що необхідно тагетіровать інфляцію, однак ніколи не виступав з цією темою на загальних засіданнях Федерального комітету з відкритих ринків. Таким чином, новоспеченому співробітнику ФРС вдалося налагодити відносини з колегами, включаючи самого Грінспена, якому він допомагав писати відповідальні виступи. І це все незважаючи на той факт, що між ними були розбіжності.
У 2005 році адміністрація Білого дому доручає Бернанке стати главою президентської ради економістів. Багато хто розумів, що ця посада є випробувальним терміном на шляху до посади глави ФРС. Восени 2002 році Джордж Буш молодший пропонує призначити Бена головою ради керуючих ФРС. Алан Грінспен пішов, залишивши за собою вільне крісло. Його термін завершувався 31 січня 2006 року. Першого лютого 2006 Бен Шалом Бернанке приймає присягу і приступає до виконання своїх обов'язків.
Алан Грінспен був незмінним головою ФРС, але прийшов час Бернанке, який збирається проявити себе на всі 100 відсотків. Варто зауважити, що громадськість була вражена тим фактом, що на зміну Грінспена приходить незнайома людина. Однак новий глава ФРС запевнив, що докладе всіх зусиль, щоб встановити спадкоємність курсу і домогтися стабільності у фінансовій сфері. Поки Бен Шалом Бернанке успішно виконує свою обіцянку і фінансове суспільство налаштоване оптимістично.
Нагадаємо, що Алан Грінспен залишив за собою низьку інфляцію, низький рівень безробіття і навіть встиг передати досвід врегулювання деяких серйозних криз. Також Бернанке тепер керує апаратом співробітників ФРС, який складається з талановитих та високопрофесійних економістів і фахівців. Однак Бен вже не раз показував свою майстерність в управлінні Федеральним Резервом. Як і його колишній бос, він вміє справлятися зі складними ситуаціями.
Бен Шалом Бернанке - деякі факти з особистого життя
Що стосується особистого життя великого фінансиста, то у нього є прекрасна дружина, яка отримала в освіту в університеті Стенфорда. Їх весілля відбулася 29 травня 1978 року. Через чотири роки в родині з'явився син - його назвали Джоель. Ще через чотири роки народилася дочка Аліса. На даний момент дружина Бернанке навчає дітей у школі National Cathedral іспанської мови.
Варто зауважити, що в дитинстві Бен Шалом Бернанке захоплювався не тільки економікою і математикою. Він дуже любив бейсбол, і навіть деякий час був редактором шкільної газети. У глави ФРС хороший музичний слух - в школі відбувся мільйонер грав на саксофоні. Незважаючи на те, що пройшло вже дуже багато років, глава ФРС часто розважає своїх близьких грою на цьому чудовому музичному інструменті. Він вільно говорить на івриті і з малих років займається богослужбової практикою. Бен не любить ділові костюми і тому на загальному тлі співробітників керівного складу він виділяється своїм неформальним стилем одягу.
Був навіть випадок, коли президент зробив йому зауваження тому, що він прийшов на засідання ради директорів в темному піджаку і жовтих шкарпетках. Однак на наступне засідання він прийшов раніше, ніж звичайно і всім роздав жовті шкарпетки. Коли почалася сесія, президент побачив, що всі члени адміністрації сидять в жовтих шкарпетках - Буш оцінив жарт.
Адже повинен же був хтось зайняти пост великого Алана Грінспена?