Безхвоста русалка і інші персонажі поеми «Руслан і Людмила» прикрасили торець будинку в Ежве «БНК
У Ежвінском районі Сиктивкара завершився проект «Стіна». Активісти громадської організації «Ежва - це ми», заручившись допомогою вуличного художника з Санкт-Петербурга Андрія Кожевнікова, за погодженням з адміністрацією району розмалювали торець будинку №24 на вулиці Слави.
Так тепер виглядає стіна одного з будинків Ежви. Фото зі сторінки «Ежва - це ми» «ВКонтакте»
За словами члена організації «Ежва - це ми» Федора Блащука, ідея зробити вигляд будинків яскравіше з'явилася близько трьох років тому. Але на її здійснення не вистачало грошей, поки організація не виграла грант глави Республіки Комі. Отримавши спонсорську допомогу і підтримку адміністрації району, активісти знайшли досвідченого райтера Андрія Кожевнікова. Він зробив кілька ескізів для проекту, з яких було обрано малюнок з казками Пушкіна як найбільш естетичний.
Протягом двох тижнів Андрій Кожевников прикрашав стіну ежвінского будинку. На картині, на яку витратили близько 50 кілограмів фарби, зображені дуб із золотої ланцюгом, безхвоста русалка, кіт учений, сам автор поеми «Руслан і Людмила», що виходять з моря тридцять три богатиря, Баба-Яга, яка летить в ступі, і на задньому плані красується хатинка на курячих ніжках. У жителів Ежви викликала суперечки якраз русалка без хвоста, деякі стверджували, що таких русалок не буває. Як пояснив Федір Блащук, образ русалки з хвостом, можливо, з'явився вперше в казці Андерсона «Русалочка», тому в нашій свідомості цей персонаж завжди залишався хвостатим і мешкав у водоймах. Але Олександр Сергійович Пушкін був великим знавцем фольклору і не дарма визначив місце своєї русалки на гілках дуба. До того ж, коли тільки починалася візуалізація казок Пушкіна, то художники представляли русалку саме без хвоста.
Активісти «Ежва - це ми» планують далі брати участь в конкурсах, отримувати субсидії та на кошти від отриманих грантів розмальовувати будинки в Ежвінском районі. Наприклад, на наступний рік на честь 70-річчя від Дня Перемоги хлопці сподіваються намалювати на будинках що-небудь на патріотичну тему.