Бізнес-ідея міні-АЗС: плюси, мінуси, підводні камені

  1. Чи варта гра свічок
  2. Який вид роботи вибрати
  3. З якими труднощами доведеться зіткнутися

У Російській Федерації співвідношення між собівартістю ПММ і вартістю продажу складає близько 20%

У Російській Федерації співвідношення між собівартістю ПММ і вартістю продажу складає близько 20%. Цифра не виглядає вражаючою, якщо врахувати, що багато ділки на пострадянському ринку звикли з ходу виставляти стовідсоткову націнку. Однак статистика показує, що маржинальний дохід російських АЗС вище, ніж в країнах ЄС, тому що нижче конкуренція. Маленька націнка більш ніж компенсується обсягами продажів, адже ніхто не купує літр бензину, за день йдуть десятки тонн пального.

Чи варта гра свічок

В даний час майже весь російський ринок ПММ належить великим компаніям. Вони зосереджують свою діяльність в досить великих населених пунктах або поряд з трасами. У глибинці доводиться іноді їздити за кілька сотень кілометрів, щоб заправитися. Тому створення бізнесу з продажу пального виглядає багатообіцяюче.

Реалізація палива може бути основним видом діяльності компанії або приносити додатковий дохід. наприклад, міні АЗС для дизпалива з заправним вузлом може використовуватися для заправки автопарку невеликого підприємства - транспортного, сільськогосподарського або будь-якого іншого. Частина пального буде продаватися сусідам для їх потреб. Особливо це актуально для невеликих містечок або селищ, де немає АЗС.

Особливо це актуально для невеликих містечок або селищ, де немає АЗС

Який вид роботи вибрати

В даний час є можливість відкрити повноцінну АЗС з нуля, купити франшизу або побудувати міні-підприємство. У кожного з варіантів є свої плюси і мінуси:

  • повноцінна АЗС може бути встановлена ​​тільки в місці з великим транспортним потоком, вимагає більше коштів для відкриття і додаткових витрат на створення бренду. Потенційно може приносити більше прибутку, ніж будь-який інший варіант, якщо вгадати з місцем і примудритися обійти всі ризики на старті, поки підприємство не почне виходити в плюс хоча б за поточними витратами;
  • франшиза - менше ризиків при старті, вже готовий бренд, зниження витрат на відкриття бізнесу. Але потім підприємство потрапить під повний вплив власників франшизи. Вони перевірятимуть всі етапи діяльності та роботу персоналу, диктувати свої правила, отримуючи за це регулярні платежі з партнера;
  • міні-АЗС вимагають менше коштів на відкриття. Дають повну свободу. Контейнерну невелику заправку можна перенести на інше місце, якщо не вгадали з вибором ділянки. Це неможливо при будівництві повноцінного автозаправного комплексу з підземними резервуарами для палива.

Міні-АЗС - непоганий варіант для старту бізнесу в регіонах з невеликим пасажиропотоком. При бажанні розширитися можна буде відкрити кілька станцій в різних районах.

З якими труднощами доведеться зіткнутися

В першу чергу, це пошук грошей. Якщо є власний капітал, то можна їм ризикнути, інакше доведеться залучати інвесторів, а для цього вже знадобиться грамотно складений бізнес-план, в який включено дослідження ринку. Тому краще вибирати варіанти, здійсненні власними коштами. Далі потрібно визначитися з основним напрямком: продаж бензину (марки) і / або дизпалива. Непогано відразу продумати і додаткові послуги:

  • техобслуговування, шиномонтаж, усунення дрібних несправностей або повноцінний автосервіс;
  • буфет, кафе або продуктовий магазинчик;
  • продаж товарів для мандрівників і авто.

Наступний крок - пошук надійного постачальника з хорошими цінами. Ніщо так не шкодить бізнесу, особливо розвивається, як перебої продукції. Ще необхідно створити схему роботи підприємства: час, кількість осіб та інше. Потім потрібно приступати до розрахунків. Потрібно дізнатися, скільки грошей знадобиться на відкриття заправки, на забезпечення її роботи хоча б перші три місяці (оплата праці, оренди землі та іншого). Бажано відразу пошукати тлумачного бухгалтера і залучити його ще на етапі планування. Професіонала в цій галузі все одно доведеться наймати, так краще хай він відразу подбає про економію коштів.

Коли все вирішено, можна починати будівництво, оформлення документів і дозволів. Останніх потрібно отримати багато. Бізнес з продажу палива вважається діяльністю з високим ступенем ризику аварій, тому потрібно буде все обладнати з дотриманням правил безпеки, а потім ще пережити перевірки. Відкрити власну заправку - справа складна, але якщо план вдасться, то це буде бізнес, який прогодує не одне покоління ваших нащадків.