Бурятські лікарі пожертвували гроші на фільм «321-ая Сибірська» зі своїх зарплат
Фото: прес-служба РКБ імені Н. А. Семашко
Робота над воєнною драмою «321-а Сибірська» ведеться з 2015 року. Вона присвячена дивізії, яка була сформована з призовників Бурятії, Забайкалля, Іркутської області і Якутії. Фільм повинен вийти вже в 2018-му - до 75-річчя Сталінградської битви. Місяць тому уривок з картини представили на суд глядачів . Офіційний трейлер, за словами режисера Солбона Лигденова, з'явиться трохи пізніше.
Зйомки стрічки велися не тільки в нашій республіці, але і в Калмикії, а також у Волгоградській області і сусідньому Приангарье. Кошти на неї команда проекту збирала буквально «всім миром», в тому числі на спеціально організованих концертах і благодійних марафонах. Підтримати рублем творців «321-ой Сибірської» нещодавно вирішив колектив Республіканської клінічної лікарні імені Н. А. Семашко. Як повідомляє прес-служба медустанови, за два тижні співробітники зібрали зі своїх зарплат 70 тисяч рублів. Всі гроші вже переведені на рахунок проекту.
До речі, у фільмі «засвітилися» співробітниці відділу санітарного обслуговування операційного блоку РКБ імені Семашко. Одна з них - Людмила Акрестіна.
- Коли нам запропонували знятися в кіно, я відразу погодилася. Мій дід, за походженням фін, воював на Курській дузі. Бабуся з Івановської області, працювала медсестрою. На війні вони познайомилися, одружилися. Потім поїхали в Молдавію, народили трьох дітей, включаючи мою маму Тетяну Миколаївну. Вона вийшла заміж за тата і переїхала до Бурятії. Тут народилися я і моя старша сестра, - розповіла Людмила Акрестіна.
Кадри зі зйомок фільму «321-а Сибірська». Фото: facebook.com / особиста сторінка С. Лигденова
Батько її колеги Лідії Колбіно - Георгій Молчанов - воював під Москвою і війну закінчив у Кенігсберзі. Мама, Парасковія Молчанова, після курсів саніструкторів в Улан-Уде в 1943 році була спрямована до військового госпіталю, який розташовувався в міській школі № 42. Бабуся працювала медсестрою з 1942 до самого закінчення війни.
Солбон Лигденов подякував працівникам лікарні за участь в зйомках.
- Велике спасибі Республіканської лікарні за те, що відправили нам акторів, консультували, допомогли обладнати операційну, вчили, як правильно робити перев'язки бійцям, розкладали інструменти і забезпечили реквізитом, - зазначив режисер.
У лютому в конференц-залі Республіканської лікарні для лікарів і медсестер влаштували показ трейлера фільму «321-ая Сибірська»
Відео: YouTube / канал «РКБ імені Н. А. Семашко»
Нагадаємо, в 2017 році республіканське міністерство культури виділив 10 мільйонів рублів на завершення фільму, проте ці кошти пішли на компенсацію витрат, вже понесених на виробництво кінострічки. Потрібно ще 15 мільйонів. Відомо, що монтувати картину будуть в Бурятії, але звуки інструментів і народні пісні запишуть і в сусідніх регіонах. Музичні фрагменти зведе воєдино професійний кінокомпозитор.
На урядовому брифінгу 12 лютого прес-секретар кіностудії «MonUla Films» Єлизавета Андрєєва повідомила , Що прологовую частина «321-ой Сибірської» покажуть 9 травня, в День Перемоги.
- Фільм знімається в основному в Бурятії, сам режисер з Бурятії, основний ресурс знаходиться тут. У зв'язку з цим потрібно буде щось показати «своїм», щоб вони оцінили і сказали, що добре, що погано. Потрібно перед федеральним прокатом зробити для себе якісь висновки, виправити помилки, внести корективи, - зазначила Єлизавета Андрєєва.
Очікується, що картина вийде в двох частинах. Крім того, в майбутньому по ній можуть зняти серіал.
- Знято досить багато матеріалу і в будь-якому випадку в повний метр він не увійде. Звичайно, хотілося б показати все, тому ми розглядаємо можливість створити серіал, хоча тут теж є певні труднощі - це ж постійний монтаж, озвучення, - говорить прес-секретар «MonUla Films».
Зараз, за її словами, ведуться переговори з федеральними телеканалами, в тому числі зі «Зіркою».
- Перші несміливі спроби вже робляться. До нас з Бурятії цього ніхто не робив, - підкреслила Єлизавета Андрєєва.
Відзначимо, рік тому режисер «321-ой Сибірської» звертався за фінансовою допомогою до влади Бурятії і пообіцяв повернути гроші через два місяці. А ще закликав земляків «не плекати ілюзій з приводу всенародної підтримки».
- Народ не може, та й не треба напружувати його. Вже дуже незручно, коли приходять пенсіонерки і віддають свої гроші для нашого проекту. Соромно нам, але ображати їх не можна. Для них це святе, - підкреслив Солбон Лигденов.
Читати далі