Чому ідея обміняти "Захід-2017" на повернення в G8
Росії запропонували повернутися до складу "Великої вісімки". Правда, назвали одну умову - скасувати проведення навчань "Захід-2017".
Таку пропозицію зробив голова Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер. "Ми повинні надати Путіну можливість вийти з глухого кута ескалації. Якщо Росія відмовиться від військових навчань, які загрожують нашим східноєвропейським партнерам, то це може послужити приводом для відродження групи держав" Великої вісімки ", нехай для початку і в форматі G7 + 1", - заявив в Лінднер в інтерв'ю ЗМІ. В іншому ж випадку німецький політик запропонував заблокувати будівництво Північного потоку.
Наскільки ця пропозиція має місце бути в нинішніх політичних умовах, "Правда.Ру" запитала у члена комітету Ради Федерації з міжнародних справ Ігоря Морозова.
- Голова Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер запропонував Росії скасувати навчання "Захід-2017" в обмін на повернення в "Велику вісімку". Наскільки життєздатні такі ініціативи?
- У Заходу зберігається ілюзія того, що вони можуть втручатися у внутрішні справи Росії. Навчання "Захід-2017" - це заплановані, відкриті, прозорі військові маневри. Вони ніяк не загрожують ні Західної, ні Східній Європі.
Головна мета цих навчань - відпрацювання оборонних військових заходів, пов'язаних саме з провокаціями і просуванням військової інфраструктури НАТО до російських кордонів.
Тому всі пропозиції, які носять такий характер, є популістськими, направленими на західний електорат. Зокрема, німецький напередодні виборів, які відбудуться 24 вересня. Це по-перше.
По-друге, "вісімка" як клуб західних держав не представляє вже ніякої реальної політичної сили. Його вже однозначно замінив формат "двадцятки". І там обговорюються світові економічні проблеми, там вже почали обговорювати питання геополітики, регіональних конфліктів.
Тому пропозиція повернутися в "вісімку", на мій погляд, це завуальована ідея оживити і підняти імідж G7 за рахунок російського президента Володимира Путіна, не більше того. І ця хитрість "шита білими нитками".
Тому я абсолютно впевнений, що навчання "Захід-2017" будуть продовжені, успішно пройдуть, будуть відпрацьовані всі військово-стратегічні і тактичні завдання для видів і родів військ, які в них беруть участь. І, я думаю, що, якщо німецька сторона, німецька дипломатія дійсно хоче поліпшити відносини з Росією, то потрібно сідати за стіл переговорів.
Розмовляла Лада КОРОТУН
Наскільки життєздатні такі ініціативи?