Де і як лікуються привілейовані особи Краматорська?
22 березня 2007 16:50 тисяча дев'ятсот двадцять вісім
Цікаво, де лікуються депутати, «народні обранці», директори великих підприємств і бізнесмени Краматорська? Невже в звичайних лікарняних стаціонарах, де по 6-8 ліжок, з провісшимі сітками, запах дешевої, столовской їжі і відсутній санвузол?
Таке питання надійшов до редакції від читача, який отримав, за його словами, незабутні враження від місячного лікування в «загальній» палаті одного з Краматорська стаціонарів. А дійсно - де? І як?
Як з'ясувалося, VIP-апартаменти є майже в кожному відділенні міських лікарень. Природно, там не капає зі стелі, чи не обвалюється на голови штукатурка (як це сталося днями у міській хірургії). І там уважно ставляться до хворих і лікують так, як потрібно. Але за гроші.
Чи може звичайний, середньостатистичний хворий потрапити в таку палату, і в яку суму йому обійдеться лікування?
У кардіологічному відділенні міськлікарні № 3 таких палат три. Офіційно, вони відремонтовані «за рахунок підприємств міста». Назвати вартість добового перебування «простого смертного» в такій палаті в.о. завідувача відділенням Галина Мініна відмовилася, - «щоб не було проблем з прокуратурою ні у вас, ні у нас». Адже всім відомо, що лікування в державних і муніципальних клініках безкоштовне. Але якщо пацієнт сам захоче і добровільно зробить благодійний внесок (сума не називається) ... Загалом, оселитися в елітні апартаменти - цілком реально.
Завідувач неврологічним відділенням Владислав Кінденко пояснив, що VIP-палати потрібні «для підтримки штанів» нашої безкоштовної медицини: «Полежати добу в такій палаті обійдеться вам в 20 гривень. Для порівняння: в Донецьку добове перебування в набагато гірших умовах коштує 70 гривень, без харчування. А у нас годують обідом. «Наживатися» на цих грошах ніхто не збирається, просто держава не забезпечує медицину в достатньому обсязі. Чомусь ніхто не замислюється звідки, наприклад, беруться штори в звичайних палатах, горить світло, з'являються миючі засоби (крім господарського мила). Ту ж виписку надрукувати, картридж в принтер треба зарядити, докупити медикаментів для лікування звичайних пацієнтів - все це коштує великих грошей, а бюджет мізерний ... »
Чим же відрізняються апартаменти для VIP-пацієнтів від звичайних «безкоштовних»?
У такій палаті зроблений хороший євроремонт, на металопластикових вікнах -жалюзі, нові меблі, є кондиціонер, телевізор, холодильник. Користуватися санвузлом з якісною сантехнікою будете тільки ви і ваш сусід по палаті, а не всі відділення. Двері і вікна з хорошою звукоізоляцією позбавлять від сторонніх звуків і прискорять процес одужання. В принципі - без надмірностей, але з комфортом. Були б гроші.
Проблема ж у тому, що держава не враховує можливість оплати за нестандартне лікування. Офіційно. Все та ж стара схема «зрівнялівки», незважаючи на нові умови життя і побуту.
Багато хто до цих пір вважають, що платити лікарям в державних установах - значить давати хабар. Інші - що поряд з безкоштовним доречно лікування «за гроші».
Аналізуючи все «за» і «проти», висновок напрошується сам собою: безкоштовним, напевно, повинен бути необхідний соціальний пакет надання медичних послуг. Якщо ж пацієнт потребує щось понад необхідної норми - більш комфортні умови, медикаменти дорожче, краще харчування, хоче сам вибрати лікаря - це повинно легально оплачуватися, і без оглядки на прокуратуру.
Досвід інших країн наочно демонструє, наскільки виграє охорону здоров'я від введення такої практики, а людей позбавить, нарешті, від безглуздої звички, червоніючи, тикати лікарям в кишеню гроші, відчуваючи при цьому себе повним нікчемою.
Дарина Звонарьова, "Новини"
Постійне посилання на цю статтю: http://www.kramatorsk.info/view/ 33265
Невже в звичайних лікарняних стаціонарах, де по 6-8 ліжок, з провісшимі сітками, запах дешевої, столовской їжі і відсутній санвузол?А дійсно - де?
І як?
Чи може звичайний, середньостатистичний хворий потрапити в таку палату, і в яку суму йому обійдеться лікування?