Де і як отримати ліцензію на таксі: скільки коштує оформити, хто видає, особливості ліцензування пасажирських перевезень

  1. Процес легалізації і види
  2. Необхідні документи
  3. куди звертатися
  4. Вимоги до таксиста і автомобілю
  5. перелік податків
  6. З ІП
  7. без ІП
  8. Цінова політика і терміни
  9. Загальна інформація
  10. Підстави для відкликання
  11. Що ще має бути
  12. Розмір штрафу
  13. висновок

Питання регулювання діяльності таксистів довгий час залишалися каменем спотикання між офіційно працюють фірмами і індивідуальними підприємцями з одного боку і незареєстрованими водіями з іншого.

Питання регулювання діяльності таксистів довгий час залишалися каменем спотикання між офіційно працюють фірмами і індивідуальними підприємцями з одного боку і незареєстрованими водіями з іншого

Перший закон про порядок проходження процедури легалізації був прийнятий в 2011 році, але містив багато недоробок. У 2014 році відбулося прийняття нового Федерального закону №79, 9-я стаття якого докладно описує процедуру отримання ліцензії для офіційної роботи в таксі.

Зміст статті

Процес легалізації і види

Легалізація таксі необхідна для того, щоб скоротити кількість водіїв, для яких візництво пасажирів є не офіційною роботою, а способом підробітку у вільний час Легалізація таксі необхідна для того, щоб скоротити кількість водіїв, для яких візництво пасажирів є не офіційною роботою, а способом підробітку у вільний час.

Проходити процес ліцензування зобов'язані як юридичні, так і приватні особи, що надають послуги таксі. Робота без отримання дозволу нелегальна і може привести до великих штрафів.

Ліцензію можна отримати як з індивідуальним підприємництвом, так і без нього. У другому випадку таксист влаштовується на роботу в існуючу фірму і надає послуги з перевезення на автомобілі роботодавця.

Необхідні документи

Перелік необхідних документів зазначений в 9-й статті Федерального закону №79 . Для отримання ліцензії таксі знадобляться:

  • заяву в уповноважений орган від імені ІП;
  • оригінал і копії свідоцтва про реєстрації ІП або юрособи;
  • підтвердження постановки заявника на облік в податкових органах РФ;
  • копія першої сторінки паспорта та розвороту, де вказані дані про прописку;
  • копія документів на автомобіль, що вказують на власника транспортного засобу;
  • завірена у нотаріуса копія довіреності на право користування автомобіля в разі використання транспортного засобу за дорученням;
  • копія договору лізингу або орендного договору, якщо авто знаходиться в користуванні підприємця на подібних підставах;
  • довіреність на представника, який подає документи замість заявника.

куди звертатися

У Федеральному законі №79 прописана фраза «звертатися до Уповноваженого органу». У різних регіонах РФ видачею ліцензій займаються різні інстанції, тому доведеться витратити якийсь час на самостійний пошук потрібної контори. Наприклад, в Москві ліцензуванням таксистів займається Департамент транспорту і розвитку дорожньої інфраструктури.

Для зручності здобувачів існує можливість подати документи в онлайн-режимі.

Вимоги до таксиста і автомобілю

Основною умовою для таксистів, які отримують ліцензію, є документально підтверджений стаж водіння від 3-х років або загальний стаж терміном від 5-ти років.

Федеральний закон №79 чітко регулює необхідні вимоги, що пред'являються до транспортного засобу:

  • проходження техогляду не рідше одного разу на півріччя;
  • наявність на бортах автомобіля схеми у вигляді «шашечок» контрастного кольору;
  • наявність спеціального оранжевого ліхтаря, закріпленого на даху автомобіля;
  • установка таксометра, за допомогою якого пасажир може отримати відомості про відстані поїздки і сумі оплати;
  • в деяких регіонах обов'язковою умовою є наявність системи ГЛОНАСС;
  • кольорове оформлення, передбачене законодавчими актами конкретного регіону РФ. Наприклад, в Москві з літа 2013-го обов'язковою умовою отримання ліцензії є жовтий колір автомобіля.

перелік податків

Водії, що зареєструвалися в податковому органі як ІП, можуть самостійно вибрати одну з наступних систем оподаткування:

  1. Основна система (ОСНО). Є одним з найбільш трудомістких і невигідних варіантів виплати податків. В цьому випадку водій повинен буде виплатити 13% від доходів і 18% від отриманого ПДВ.
  2. Єдиний податок. Його розмір залежить від кількості пасажирських місць в зареєстрованому автомобілі. Розмір податку становить фіксовану суму і не залежить від прибутку водія. Така система застосовується не у всіх суб'єктах РФ.
  3. Спрощена система (ССО). Має дві варіації. Підприємець може вибрати між 6% від сукупної суми доходу або 15% від різниці між прибутком і понесеними витратами.
  4. Придбання патенту (ПСН). Оплата податків здійснюється за допомогою дозволу на перевезення пасажирів на певний термін (патент). Його вартість залежить від кількості у ІП транспортних засобів, ліцензованих для роботи в таксі.

Крім виплат по одній з вищевказаних систем, водій зобов'язаний оплачувати транспортний податок і здійснювати надходження до пенсійного фонду.

З ІП

Водії, які вирішили отримати ліцензію з оформленням ІП, повинні дотримуватися наступного алгоритму дій: Водії, які вирішили отримати ліцензію з оформленням ІП, повинні дотримуватися наступного алгоритму дій:

  1. Реєстрація в податкову службу для відкриття ІП або ТОВ .
  2. Повідомлення Фонду соціального страхування про початок діяльності ІП або ТОВ.
  3. Збір необхідних документів та їх подача заявки на ліцензування до Уповноваженого органу.
  4. Виготовлення фірмового друку і відкриття розрахункового рахунку в банку.
  5. Установка на транспортний засіб всіх необхідних розпізнавальних знаків.
  6. Проходження техогляду в регіональному відділенні ДАІ для встановлення відповідності автомобіля вимогам законодавства.

Крім того, існує ряд умов для ІП, без яких здійснення діяльності таксі неможливо:

  1. Наявність приміщення, в якому можна проводити техобслуговування і ремонт автопарку. Одним із способів обійти цей пункт є укладення договору з автомайстерні.
  2. Здійснення перевірки технічного стану транспортного засобу перед його виїздом на лінію.
  3. Наявність медпрацівника або укладений договір з медичною організацією, що здійснює огляд водія перед виходом на зміну.

без ІП

Отримати дозвіл на роботу таксистом можна і без ВП. Для цього потрібно працевлаштуватися в одну з існуючих фірм-перевізників. Всі турботи по виплаті податків і спілкуванню з державними органами бере на себе роботодавець. Після отримання ліцензії таксист може приступати до роботи найманим водієм.

Процес отримання ліцензії без ІП складається з декількох етапів:

  • підготовка пакету документів;
  • установка на автомобілі розпізнавальних знаків;
  • проходження технічного огляду в ДАІ.

Цінова політика і терміни

Вартість отримання ліцензії залежить від регіональних законів Вартість отримання ліцензії залежить від регіональних законів. Сума може коливатися від 500 до 4000 рублів. У Москві або Санкт-Петербурзі розмір оплати може досягати 10 000 рублів.

Здобувачі часто стикаються з труднощами під час збору необхідного пакету документів. У цьому випадку на допомогу можуть прийти компанії-посередники, які за суму від 3000 до 7000 рублів візьмуть на себе всі турботи, включаючи подачу документів.

Пакет документів проходить ретельну перевірку протягом 30 днів після надходження до Уповноваженого органу. Термін дії ліцензії складає 5 років.

Багато ліцензовані водії вважають за краще не возити з собою дозвіл, боячись його втрати. Тим часом, під час перевірки документів наявність ліцензії є обов'язковим. У разі втрати водій повинен звернутися до Уповноваженого органу, який протягом 10 днів безкоштовно відновить втрачений документ.

Загальна інформація

Хоча зовнішній вигляд ліцензії залежить від регіону її видачі, інформація, що міститься в документі обов'язково повинна містити наступні пункти:

  1. Ім'я та прізвище таксиста.
  2. Паспортні дані та населений пункт, в якому було видано свідоцтво ВП.
  3. Дані транспортного засобу, включаючи державний і реєстраційний номер, марку і модель.
  4. Найменування Уповноваженого органу, що видав документ.
  5. Порядковий номер ліцензії.
  6. Термін дії.
  7. Дата і місце видачі.

Підстави для відкликання

Найбільш частою причиною відкликання ліцензії є здійснення діяльності за межами суб'єкта Федерації, яка видала дозвіл. Цікаво, що водій має право взяти пасажира в своєму регіоні і доставити клієнта до пункту призначення за межами дозволеної області, але в зворотному напрямку подібні дії заборонені. Як виняток можна виділити таксистів Москви, які можуть працювати і по Московській області, і навпаки.

Водій може бути позбавлений ліцензії за рішенням судових органів, якщо він скоїв ДТП, наслідком якого стала загибель пасажирів або пішоходів, а також нанесення їм тілесних ушкоджень середнього або важкого ступеня.

Що ще має бути

Крім шашечок, розпізнавального ліхтаря і таксометра в автомобілі повинні розміщуватися:

  1. Ім'я, прізвище та дані юридичної особи, що здійснює перевезення пасажирів.
  2. Детальний опис тарифів і можливих способів оплати.
  3. Візитка водія з фотографією.
  4. Реквізити уповноваженого органу, що здійснює контроль за даним автомобілем.
  5. Шляховий лист з інформацією про проходження медичного та технічного огляду перед виїздом на робочу зміну.
  6. Ліцензія на право перевезення пасажирів і переміщення багажу.
  7. Талон з даними про проходження техогляду.
  8. Страховий поліс ОСАГО, в якому прописано, що транспортний засіб може здійснювати перевезення пасажирів.
  9. Касовий апарат , Що друкує чеки, що підтверджують надання послуг.

Розмір штрафу

Робота без офіційного дозволу може привести до грошових покарань Робота без офіційного дозволу може привести до грошових покарань. Нелегальні таксисти можуть отримати штрафи не тільки за здійснення перевезення без ліцензії, а й за неправильний колір автомобіля, відсутність таксометра, спеціальних ліхтарів, шашечок і правил перевезення клієнтів.

Ще недавно сума штрафу за нелегальне візництво пасажирів становила 5000 рублів (цифра може відрізнятися в залежності від регіону РФ).

На 2018 рік штрафи рівні 50 000 рублів. У разі повторного порушення слід аналогічний штраф, тільки з конфіскацією транспортного засобу. Якщо водій оформлений як ІП, то штраф - 100 000 руб. Для юридичних осіб - 400 000 руб. (Для них також можливо призупинення діяльності на 90 діб).

Крім штрафів за нелегальне візництво, водієві доведеться заплатити за неправильне обладнання автомобіля. Якщо транспортний засіб не має розпізнавальних знаків, то розмір штрафу збільшиться ще на 3000 руб. Додаткові 5000 руб підуть за незаконне нанесення забарвлення таксі або установку розпізнавального ліхтаря.

Після прийняття закону про легалізацію роботи в таксі, кількість нелегально працюючих водіїв зменшилася в кілька разів. Додатковим підмогою для цього став той факт, що в останні роки стало зручніше і швидше замовити автомобіль через онлайн-сервіс, ніж стояти на узбіччі в очікуванні випадкового водія.

Послуги легальних таксі більш безпечні і комфортні ще й тому, що ліцензовані таксисти дорожать своєю репутацією і намагаються обслужити клієнта якомога якісніше.

висновок

Отримати ліцензію для роботи в таксі можуть тільки юридичні особи, тому водіям потрібно або відкрити ІП або ТОВ , Або влаштуватися на роботу в одну з існуючих фірм перевізників.

Для отримання ліцензії необхідно надати пакет документів до Уповноваженого органу, привести автомобіль у відповідність правилам перевезень таксі і встановити необхідні розпізнавальні знаки. У разі виникнення складнощів при оформленні документів, можна звернутися до однієї з численних компаній-посередників. Дозвіл на роботу видається протягом 30 днів з моменту подачі документів і діє протягом 5 років.

Нелегальні таксисти, що попалися на роботі без ліцензії, зобов'язані заплатити штраф в 50 000 рублів. Обговорення з питання ліцензування тривають в Державній Думі, тому не виключено, що незабаром в закон будуть внесені зміни.

Як отримати ліцензію на таксі без жовтої машини та ВП? Дізнайтеся з даного відео.

Як отримати ліцензію на таксі без жовтої машини та ВП?