Ділильна і розточна головка для фрезерного верстата
- Види ділильних головок
- Проста делительная головка
- Універсальна делительная головка
- Універсальна делительная головка (відео)
- переваги
- Класифікація
- Оптична делительная головка
- Саморобна делительная головка
- додаткова інформація
Ділильна фрезерна головка є додатковим обладнанням, яке розширює можливості фрезерного верстата в роботах по металу.
В першу чергу, фрезерна головка використовується для виробництва різних інструментів - мітчиків, зенкерів, розгорток, фрез і т.д. Застосовують її, також при роботі з профільними деталями машин - зірочки, зубчасті колеса.
Універсальна делительная головка
Використання такого пристрою дозволяє вирізати пази і шліци на окремих поверхнях, обробляти торці деталей, формувати грані у гайок і головок болтів, і багато інших технологічні операції.
При виконанні робіт на фрезерному верстаті вертикальної орієнтації використовується вертикальна фрезерна головка з вертикальним розташуванням шпинделя.
Види ділильних головок
Як додаткове обладнання, для робіт по металу з профільними деталями, фрезерна головка може бути встановлена на фрезерному верстаті будь-якого типу (горизонтальному, вертикальному, універсальному).
Поділяються такі пристрої з кількох видів:
- проста;
- універсальна;
- оптична.
до меню ↑
Проста делительная головка
Застосовується в разі, коли виникає необхідність поділу кола, по якому обертається оброблювана деталь. Такого типу пристосування мають ділильний диск (лімб), який закріплений на шпинделі самої головки і має отвори або шліцеві поділу, кількістю 12, 24, 30, для фіксації засувки.
Проста делительная головка для фрезерного верстата
Диски, які мають 12 отворів (ступенів) дозволяють розділити один оборот деталі навколо своєї осі на 2, 3, 4, 6, 12 однакових частин. Наявність 24-х міток дозволяє зробити таке ж поділ в наступному порядку - 2, 3, 4, 6, 12, 24 частини. Диск, який має 30 отворів, ділить коло обертання деталі на 2, 3, 5, 6, 15, 30 частин.
Виготовлені своїми руками, під конкретні потреби в роботі по металу, диски можуть мати інші показники за параметрами розподілу, в тому числі і на нерівні частини.
У простій делительной голівці шпиндель повертається за допомогою черв'ячної передачі. Черв'ячне колесо, яке насаджено на шпиндель, виконує функції делительного диска з трьома рядами отворів. При обертанні рукоятки, яка знаходиться на одному валу з черв'яком, відбувається зміна положення шпинделя.
Використання черв'ячної передачі дозволяє отримувати плавне обертання, при якому завдання потрапити штифтом в ніжне отвір на диску значно полегшується.
Такий пристрій дозволяє проводити розподіл, без будь-яких додаткових механізмів, простим поворотом диска. Цей метод поділу називають безпосереднім. Для виконання більш широких функцій, проста головка може і не підійти, тому існує інший варіант - універсальний.
Читайте також: характеристики популярних горизонтально-розточувальних верстатів .
до меню ↑
Універсальна делительная головка
Використовується в разі необхідності установки оброблюваної деталі під певним кутом щодо площини робочого столу. При цьому можливий поворот деталі на необхідний кут навколо її власної осі обертання. Прикладом використання в роботі з профільними деталями може бути нарізування гвинтових канавок на циліндричній заготівлі.
Універсальна делительная головка BS-0
Універсальна головка дозволяє виконувати фрезерні роботи по металу з отриманням наступних форм:
- квадрата;
- шестикутника;
- багатогранника;
- рівномірно розташованих по колу зубів;
- інших форм (в залежності від розмітки на лімбі).
На фрезерному верстаті з використанням УДГ можна виконувати наступні операції:
- установку заготовки під заданим кутом до робочого столу;
- поворот заготовки навколо власної осі на заданий кут;
- постійне обертання деталі при нарізці гвинтових канавок або зубів;
- періодичне обертання заготовки на певні частки кола обертання.
до меню ↑
Універсальна делительная головка (відео)
до меню ↑
переваги
За допомогою ділильної головки, при роботах по металу на фрезерному верстаті, можна виділити наступні додаткові функціональні можливості:
- значно розширити спектр робочих операцій;
- обробляти заготовку, яка розташована в зручному або потрібному положенні відносно площини столу, як по вертикалі, так і по горизонталі;
- спростити роботи по металу з заготовками різних розмірів.
до меню ↑
Класифікація
Універсальні ділильні головки мають своє позначення, за яким можна визначити їх основні робочі параметри:
- УДГ 100 - обробляються заготовки діаметром 100 мм, розміри по підставі - 260 × 180 мм, вага - 25 кг;
- УДГ 125 - з її допомогою можна обробляти заготовки, максимальний діаметр яких не перевищує 125 мм. Розміри основи - 260 × 180 мм. Вага - 28 кг;
- УДГ 250 - максимально допустимий діаметр оброблюваної заготовки - 250 мм, габарити - 260 × 180 мм, вага - 53,6 кг;
- УДГ 320 - заготовка не повинна перевищувати по діаметру 320 мм, розміри по підставі - 290 × 234 мм, вага - 101 кг;
- УДГ 400 - найбільша делительная головка, яка дозволяє працювати з заготовками перетином до 400 мм. Габаритні розміри підстави - 290 × 234 мм, вага - 106 кг.
Всі перераховані вище пристосування мають ціну поділки на лімбі 15º.
Універсальна делительная головка УДГ-250
Багато параметри є однаковими, так як використання даних пристроїв розраховане на стандартне обладнання. Різниця в основному - за діаметрами оброблюваних деталей - чим він більший, тим більший і важчий пристрій.
Використовується ще один тип позначень. Наприклад - УДГ 40 Д250. Це означає, що делительная головка є універсальною, для повного обороту шпинделя потрібно повернути рукоятку 40 разів, максимальний діаметр оброблюваної деталі не повинен перевищувати 250 мм.
до меню ↑
Оптична делительная головка
Такий пристрій використовуються для виконання особливо точних поділів, і в деяких випадках, для перевірки правильності виконаного ділення на іншому пристрої.
Своїм зовнішнім виглядом, оптична делительная головка, практично не відрізняється від свого звичайного механічного аналога. За винятком однієї деталі - скляного диска, який закріплений на шпинделі.
Нагорі головки є окуляр мікроскопа, в оптичну систему якого поміщена нерухома шкала. Ціна поділки в ній дорівнює 1 ', а загальна кількість частин 60-ти. Ділення проглядаються настільки чітко, що відрахувати частку в ¼ хвилини не представляє ніякої складності.
Розраховується кут повороту шпинделя також як і для механічної головки. Але слід врахувати, що необхідно складати таблицю всіх послідовних кутів, так як вони підсумовуються.
до меню ↑
Саморобна делительная головка
При невеликих обсягах робіт по металу проводяться своїми руками, купувати дороге додаткове обладнання не має сенсу, так як витрачені вкладення ніколи не окупляться.
Саморобна делительная головка
Але домашнім майстрам, які мають в своєму розпорядженні фрезерний верстат, таке пристосування, як делительная головка, все ж необхідно. Для її створення знадобиться черв'ячний редуктор, токарний патрон, діаметром в межах 65 мм, і диск (лімб).
Компонування цих елементів є стандартною, нічого нового вигадувати не потрібно. Ділення (отвори) на диску робляться під свої індивідуальні потреби. Все інше аналогічно промисловим варіантів.
Після складання саморобної конструкції необхідно провести її юстирування. Це робиться після того, як деталь зроблена на фрезерному верстаті при використанні саморобної ділильної головки, порівнюється по параметрам з заводським зразком.
до меню ↑
додаткова інформація
Використання різного виду фрезерних головок дозволяє виконувати обробку деталей на одному верстаті, в той час як без їх застосування, необхідно задіяти кілька. Існує додаткове обладнання для фрезерних верстатів у вигляді таких типів головок:
- кутова;
- розточна;
- довблення.
У свою чергу вони можуть бути виготовлені в декількох варіантах, наприклад - зі змінними ножами або пластинами.
Головка делительная напівуніверсальні HOMGE BS-0
Кутова головка також має кілька варіантів виконання:
- головка 90º:
- модульного типу;
- універсальна.
Всі ці додаткові пристосування (кутова, розточна, довблення головки) значно підвищують точність і збільшують продуктивність фрезерного обладнання, так як дозволяють здійснювати вертикальну і горизонтальну обробку, а також проведення робіт під кутом, без переустановлення заготівлі.