Дим без вогню: сигарети загорнутий в новий папір «БНК

Виробників сигарет в Росії можуть зобов'язати використовувати спеціальну нізковоспламеняющуюся папір. Це знизить кількість пожеж, які нерідко спалахують через непогашений недопалок. Виробників сигарет в Росії можуть зобов'язати використовувати спеціальну нізковоспламеняющуюся папір

фото depositphotos.com

Країни СНД узгодили проект плану спільних дій щодо попередження негативного впливу тютюну на здоров'я людей, розповідає "Російська газета" .

Частина з пропонованих заходів вже впроваджено в Росії. Наприклад, реклама і спонсорство тютюну заборонені антитютюновим законом, а в техрегламенте Митного союзу є заборона на класифікацію тютюнових виробів за рівнем шкідливості - на пачках заборонено вказувати відсоток вмісту нікотину, смол, писати характеристики типу "легкі".

За словами члена координаційної ради з контролю над тютюном при Міністерстві охорони здоров'я Росії Віктора Зикова, є в нашому законодавстві і вимога щодо обмеження впливу тютюнової індустрії на держполітику. Там говориться, що влада зобов'язана виставляти у відкритий доступ свою переписку з табачниками. На думку Зикова, в цей закон необхідно додати заборона на економічні преференції для виробників шкідливої ​​продукції, на будь-які партнерські відносини госорганизаций з ними.

У проекті спільного плану є і нові заходи - наприклад, введення вимоги зниженою займистості сигарет, а також підвищення акцизів на тютюнові вироби.

Як зазначив директор департаменту громадського здоров'я та комунікацій МОЗ Олег Салагаєв, тютюн - один з лідируючих факторів ризику інвалідності і смертності в світі. Куріння асоційоване приблизно з 20 відсотками смертності в світі. Якби тягар тютюну було виключено, тривалість життя в світі в цілому збільшилася б на 2,4 року, а в деяких країнах - майже на 5 років. "Ухвалення плану дозволить досягти синергетичного ефекту в плані зниження тягаря тютюну в державах-членах СНД", - зазначив він.

Разом з тим в Росії продовжиться коригування антитютюнового законодавства. Зараз мінохоронздоров'я розробляє нову концепцію щодо протидії поширення тютюну. Передбачається обмежити місця, де можна курити кальяни і електронні сигарети, а також скоротити список майданчиків, де дозволено курити звичайними сигаретами.

Реалізація ефективних антитютюнових заходів в Росії дозволила знизити поширеність куріння тютюну на 25 відсотків - з 41 відсотка у 2009 році до 31 відсотка у 2016 році (за даними ВЦИОМ). З 2004 по 2015 роки поширеність куріння тютюну серед неповнолітніх знизилося більш ніж в три рази, стверджують в Міністерстві охорони здоров'я.