Догляд за канаркою
Хто хоч раз чув спів канарки, назавжди підкорені мелодійністю її трелей, сильним голосом і здатністю наслідувати співу інших птахів. Яскраве оперення, перелівістие трелі і невибагливість в домашньому утриманні зробили цю невелику пташку загальним улюбленцем в усьому світі. Часто дорослі купують канарку для своїх дітей, але щоб птах виглядала доглянутою, не хворіла і почувалася чудово в домашніх умовах, слід попередньо ознайомитися з правилами догляду пернатого вихованця. При дотриманні всіх правил утримання в домашніх умовах і правильному догляді, пташка може прожити до 18 років.
Де розмістити клітку
Перше питання, яке виникає при придбанні домашньої пташки - де найкраще розмістити клітку. Щоб канарейка відчувала себе добре і не хворіла, клітку найкраще поставити недалеко від вікна, але і не на підвіконня, так як канарейка необхідне сонячне світло, але протяги, створювані потоками повітря біля вікна, можуть привести до простудних хвороб пташки і навіть загибелі. Найкраще розмістити клітку на невисокому шафі ближче до вікна. Необхідно підтримувати температурний режим в приміщенні. Найкращі умови будуть при температурі повітря не нижче 16 градусів і не вище 25.
Догляд за кліткою
Велику увагу слід приділяти ідеальній чистоті клітини. Чистку і прибирання клітки потрібно проводити щодня, а обов'язкову дезінфекцію - раз на місяць. При щоденному прибиранні досить вийняти годівницю і поїлку, вимити їх, витрусити клітку, протерти дно ганчіркою. При проведенні дезінфекції всі жердинки, годівниця, поїлка і сама клітина миються, протираються дезінфікуючими розчинами і в кінці обдати окропом. Можна провести обробку клітини і всіх аксесуарів гасом - він знищує пташині кровососи. У простір між дном клітини і піддоном бажано насипати сухої ромашки - її аромат відлякує різних кліщів. Чистота житла - це запорука здоров'я і довголіття вихованця.
Догляд за канаркою
Ось довгоочікуваний вихованець вже вдома. Як же потрібно правильно доглядати за канарейками? Крім підтримки чистоти в житло пташки, потрібно вміти правильно її приручити і зробити все можливе, щоб пташка відчувала себе комфортно. Будь-який стрес дуже згубно діє на ці ніжні створіння, тому важливо пам'ятати, що не можна ні в якому разі робити біля клітки різких рухів або, тим більше, кричати і підвищувати голос. Цей, на перший погляд, дрібниця може викликати загибель птиці. Бажано розмовляти з канаркою ласкаво тихим ніжним голосом, канарка швидко приручити і буде дізнаватися господаря. А незабаром вона почне сідати на плече або палець.
Канарку потрібно кожен день випускати з клітки, щоб вона змогла політати по кімнаті, розім'ятися, порадіти свободу і нагуляти апетит. Перед тим як випустити її, слід закрити всі кватирки, щоб вона не змогла вилетіти на вулицю, і зашторити вікно, інакше птах може боляче вдаритися об скло. У кімнаті не повинні знаходитися ємності з налитої водою, інакше вихованець може туди впасти і втопитися, не зумівши вибратися.
Канарки дуже люблять плескатися у воді і купатися. Щоденні водні процедури очищають оперення від пилу і бруду, що є запорукою їхнього здоров'я. Тому кожен день в клітку слід підвішувати невелику посудину з водою на півгодини. Якщо цього не робити птах буде купатися в поїлки, а потім пити звідти, що вельми негігієнічно. Тому водні процедури слід влаштовувати щодня.
Якщо в будинку вже є інші птахи, наприклад, щиглики або дрозди, то спільне утримання канарок з ними небажано навіть в одній кімнаті, так як молоді канарки переймають їх звуки, що в подальшому сильно позначиться на чистоті і якості їх співу.
Дотримання цих нескладних правил дозволить мати здорового життєрадісного вихованця і насолоджуватися його співом.
Як же потрібно правильно доглядати за канарейками?