Дунаєв Сергій Володимирович

11:34 (Оновлено 28.03.2019 о 16:53)

Сергій Володимирович Дунаєв. мер Лисичанська

Найбільш тісно пов'язаний з: Олександром Єфремовим, Юрієм Бойком

Всі новини та згадки про Дунаєва на FaceNEWS

біографія

Сергій Дунаєв народився в 1973 році в сім'ї робітників. За здобуття вищої освіти Сергій Дунаєв взявся пізно - після закінчення інституту підвищення кваліфікації, перепідготовки і підготовки кадрів у 2009 році отримав кваліфікацію молодшого спеціаліста з фінансів, після чого вступив до Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля на спеціальність «Фінанси».

Свою трудову біографію Сергій Дунаєв почав в 1991 році, влаштувавшись на роботу монтажником. З 1995 року займається підприємницькою діяльністю. З 1999 року працює на керівних посадах. Пройшов шлях від керівника малого приватного підприємства «ОСА», директора приватного виробничо-комерційного підприємства «Легіон» до гендиректора страхової компанії «ОЛВИ».

З 2006 року по 2009 Сергій Дунаєв працював директором ТОВ «Енергетична інвестиційна кампанія», гендиректором «Енергопромтекса». У 2009 році на повторних позачергових виборах жителі Лисичанська його обрали міським головою, а в 2010 році знову обрали мером.

Шлях на політичний Олімп

Політикою Сергій Дунаєв почав займатися, ставши в 2006 році депутатом Лисичанської міської ради від Партії регіонів, і очоливши постійну комісію з питань соціальної політики, молоді, фізкультури і спорту. Прізвище Дунаєва стала частіше звучати в місцевих ЗМІ після того, як в 2008 році депутати Лисичанської міськради (більшість представляли Партію регіонів) відправила у відставку безпартійного міського голову Леоніда Крисанова. Були призначені позачергові вибори мера міста на 3 березня 2009 року.

Спочатку передбачалося, що кандидатом на посаду міського голови від «регіоналів» стане Сергій Дунаєв. Однак, в кінцевому підсумку на позачергові вибори мера від ПР пішов на той момент секретар міськради Сергій Баранник. Вибори трирічної давності закінчилися скандалом. Мало того, що кандидати від різних партій судилися один з одним до і після виборів, так ще і Баранника в день голосування Лисичанська теркомісії зняла з виборів. Виборці Лисичанська вранці 3 березня ще отримували бюлетені для голосування з прізвищем Баранника.

Проте, після того, як о 11 годині дільничні комісії отримали рішення ТВК про зняття з виборів Баранника, жителям міста вже пропонували бюлетені з штампиком «вибув» або з закресленою прізвищем Баранника. А на деяких ділянках його прізвище відривали під лінійку (він був першим в алфавітному списку бюлетеня) і таким чином псували бюлетень для голосування.

Примітно, що Баранник, якого зняли з голосування, набрав голосів більше, ніж всі окремо взяті його суперники. Що ж стосується членів ТВК, то частина з них опинилися на лікарняних ліжках, а деяких просто неможливо було розшукати. У місті стверджували, що на них сильно тиснули з Києва.

Березневі позачергові вибори визнали такими, що оскільки після зняття Баранника найбільшу кількість виборців не підтримали жодного з кандидатів. Повторні вибори були призначені на 20 вересня 2009 року. Їх уже виграв «регіонал» Сергій Дунаєв, а секретарем Лисичанської міськради залишився Баранник.

На місцевих виборах 2010 року міським головою знову стає Сергій Дунаєв. Півтора роки тому головним його суперником був екс-мер Лисичанська Валерій Бондаренко, який балотувався від КПУ, якого також підтримали БЮТ і СПУ.Первие серйозні кроки Дунаєва в політиці відбулися за підтримки нинішнього Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка, який в період скандальних виборів був куратором Лисичанська, як нардеп від ПР.

Крім того, Бойко, який в 1999 по 2001 рр. був гендиректором АТ "Лисичанськнафтооргсинтез" (Лисичанський НПЗ), на протязі багатьох років мав вагомий вплив на округу Рубіжне-Сєвєродонецьк-Лисичанськ. У цих містах він займав керівні посади на найбільших підприємствах, включаючи Лисичанський НПЗ. Також останнім часом у Сергія Дунаєва склалися хороші відносини з нардепом, лідером «регіоналів» Луганщини і главою фракції ПР в парламенті Олександр Єфремов, з яким, до речі, і Бойко перебуває в теплих відносинах.

сім'я

Сергій Дунаєв одружений. Виховує двох дітей.

компромат

16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Кілька скандалів, в які, так чи інакше, доводилося втручатися Сергія Дунаєва та його команді, пов'язані з соціальною тематикою.

Зокрема, на початку 2011 року в ЗМІ з'явилася інформація, що в Лисичанську готуються до закриття кілька шкіл, включаючи і україномовну. Після піднятого громадськими та політиками інформаційного шуму, Сергій Дунаєв заявив, що поки в місті школи закриватися не будуть.

Ще один скандал, який придбав європейський масштаб, пов'язаний з відкрилися в кінці 2009 року в Лисичанську пересувним мобільним крематорієм по утилізації бродячих тварин, в першу чергу, собак. Вирішуючи «собаче питання» лисичанська влада зупинилася на нібито більш сучасному і екологічно безпечному способі утилізації тварин.

За 198 тис. Грн. місто придбало крематорій на колесах. Його передали на баланс комунального автотранспортного підприємства «Комунтранс», що займається вивезенням міського сміття. Мобільна група, у складі водія, оператора й стрільця, «полювали» на бездомних тварин за допомогою спеціальної рушниці - шприцеметів.

Далі вбитих собак кремували в топці спеціального утилізатора при температурі 900 градусов.После того, як дана інформація з'явилася на всеукраїнських сайтах, крематорій швидко прикрили. Однак відгомони такого негуманного ставлення до тварин були чутні ще довгий час.

Зокрема, в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня» представниця аристократичного сімейства - Майя фон Гогенцоллерн нагадала про дикому ставленні до безпритульних тварин в Україні, зокрема, в Лисичанську.

Матеріальне становище

Сергій Дунаєв був пов'язаний з багатьма фірмами. Серед найбільш помітних - страхова компанія «ОЛВИ», «Енергетична інвестиційна кампанія», компанія «Лізинг Інвест», яка торгує продукцією колись потужного склозаводу «Пролетарій» та «Енергопромтекса», що входить в сферу інтересів його діяльності, що стала основним акціонером заводу «Пролетарій »- власником 61% пакета акцій

У 2009 році «Деловая столица» повідомляла, що у найбільшого в Україні виробника листового скла Лисичанського склозаводу «Пролетарій» незабаром з'явиться новий господар. Нардеп- «регіонал» Василь Хмельницький вирішив продати його місцевим депутату Сергія Дунаєва. Як писало видання, інформація про те, що депутат Верховної Ради від Партії регіонів Василь Хмельницький, який контролює столичну компанію «Київ Інвестмент Груп», збирається вийти з скляного бізнесу, отримали підтвердження влітку 2009 року, коли Антимонопольний комітет України повідомив про надання дозволу ТОВ «Енергопромтекс »(Лисичанськ, Луганська обл.) на придбання контрольної частки в столичному ТОВ« Гласспром ».

Ця структура і стала мажоритарним акціонером ЗАТ «Лисичанський склозавод« Пролетарій »(« Гласспром »володів 61% його акцій»), що має статус монопольного вітчизняного виробника листового скла. У 2011 році у «Пролетария» виникли проблеми, що загрожують зникненням заводу. Спочатку місцеві депутати прийняли звернення до Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, щоб він звернув увагу на ситуацію, що склалася на ПАТ «Лисичанський склозавод« Пролетарій ». У зверненні зазначалося, що за останні роки на тлі зростання обсягів виробництва на заводі його частина на внутрішньому ринку зменшується за рахунок все більшого зростання імпорту, який ввозиться в Україну і реалізується за демпінговими цінами.

Депутати вважали, що дана ситуація вимагає негайного введення антидемпінгового мита на флоат-скло, яке виробляє склозавод «Пролетарій». Далі звернення в Київ сипалися один за іншим, проте, ніяких змін не відбувалося. Потім через виниклих труднощів зупинився цех по виробництву флоат-скла.

У лютому нинішнього року проблему озвучили депутатів Луганської облради, які прийняли рішення звернутися до Міністерства економічного розвитку і торгівлі, в Антимонопольний комітет щодо ситуації на «Пролетарі».

«В результаті подорожчання газу, а також демпінгового імпорту скла з Росії, Болгарії, Польщі, Туреччини, Білорусі Лисичанський склозавод - по суті, єдиний склозавод в Україні, що виробляє скло такого рівня і таких форматів - завод« Пролетар »знаходиться на межі зупинки», - заявив голова облради Валерій Голенко, який озвучив інформацію голови правління «Пролетария» Надія Осиченко.

Голенко підкреслив, що в місті виникло серйозне соціальне напруження, оскільки близько 1,2 тис. Працівників перебувають «практично під звільненням». До речі, до цього часу майбутнє заводу не викликає оптимізму.