ФДМ ВНІЇПО МНС Росії
координати : 55 ° 48'15.54 "с. ш. 38 ° 00'16.73 "в. д. / 55.804317 ° с. ш. 38.004647 ° сх. д. (G) (O) 55.804317, 38.004647
Федеральне державне бюджетна установа «Всеросійський науково-дослідний інститут протипожежної оборони» МНС Росії
(ФГБУ ВНІЇПО МНС Росії) заснований
1937
директор
Клімкін, Віктор Іванович, з 2011
співробітників
900
Розташування
Балашиха
Юридична адреса
мкр. ВНІЇПО, д. 12, г. Балашиха, Московська область, 143903
сайт
http://www.vniipo.ru
ФГБУ ВНІЇПО МНС Росії (Федеральне державне бюджетна установа «Всеросійський науково-дослідний інститут протипожежної оборони» МНС Росії ) Є одним з найбільших [Джерело не вказано +1296 днів] в світі центрів наукової розробки проблем пожежної безпеки, розробки та впровадження технічних засобів пожежної охорони майна власників. Установа створена в 1937 році відповідно до Постанови РНК СРСР від 5 липня № 1057-252 с. в районі 25 кілометра по трасі М7 Москва - Нижній Новгород . Нині входить в межі міста Балашиха .
Інститут входить в систему Державної протипожежної служби (ДПС) МНС Росії і є головним пожежно-технічним науково-дослідною установою в Російської Федерації . Має філії в Санкт-Петербурзі, Краснодарі , Новокузнецьку і Спеціальний науково-дослідний відділ в Оренбурзі .
Історія
5 липня 1937 року постановою Раднаркому «Про посилення науково-дослідних робіт з вишукування коштів боротьби з запальними речовинами» був створений Центральний науково-дослідний інститут протипожежної оборони (ЦНІІПО НКВД СРСР). Установа створена на базі Центральної науково-дослідної лабораторії (ЦНІПЛ) ДУПО НКВД СРСР .
У довоєнний період інститут займався розробкою нових засобів і дослідженням методів гасіння пожеж. Проводилися масштабні дослідницькі роботи зі створення і застосування повітряно-механічної піни . У 1938-1940 р.р. проведені вогневі досліди з гасіння пожеж нафтопродуктів в резервуарах. Розроблялася спеціальний одяг для пожежників, що оберігає від дії високої температури.
Під час Великої Вітчизняної війни інститут займався розробкою нових запальних засобів, а також способами боротьби з запальними засобами противника. Були створені такі підривні пристрої як детонатори уповільненої і миттєвої дії, гранати-пляшки із запальною сумішшю і т.п. Розроблялися важкозаймисті покриття для літаків, бойових кораблів, танків. У повоєнний час великий розвиток отримали дослідження в області профілактики пожеж в будівництві. [1]
З 1968 року установа змінює назву на Всесоюзний науково-дослідний і дослідно-конструкторський інститут протипожежної оборони МООП СРСР .
З лютого 1969 року - Всесоюзний науково-дослідний інститут протипожежної оборони (ВНІЇПО) МВС СРСР .
З лютого 1992 року - Всеросійський науково-дослідний інститут протипожежної оборони (ВНІЇПО) МВС Росії .
З січня 2002 року - Федеральна державна установа Всеросійський науково-дослідний інститут протипожежної оборони (ФГБУ ВНІЇПО) МНС Росії .
діяльність
ФГБУ ВНІЇПО бере участь в розробці та реалізації державної політики, створення системи технічного регулювання в галузі пожежної безпеки. Проводить фундаментальні та прикладні науково-дослідні, дослідно-конструкторські, технологічні та проектно-вишукувальні роботи з науково-технічного, методичного та інформаційного забезпечення органів управління та підрозділів МНС Росії по проблемам попередження та гасіння пожеж, забезпечення пожежної безпеки об'єктів захисту, в тому числі людей , будівель, споруд, виробів. Здійснює функції головного підрозділу в системі судово-експертних установ ФПС «Випробувальні пожежні лабораторії», науково-методичне забезпечення ліцензійної діяльності в галузі пожежної безпеки. Бере участь в роботі міжнародних організацій в галузі пожежної безпеки, проведення конференцій, нарад, симпозіумів, виставок та ярмарків пожежно-технічної продукції. Забезпечує супровід інформаційного фонду документів МНС Росії в сфері технічного регулювання, єдиної державної системи статистичного обліку пожеж та їх наслідків в РФ , Ведення інших банків (баз) даних ФПС. Збір даних про НС в РФ. Випускає випробувальне обладнання по визначенню показників пожежної небезпеки речовин, матеріалів, виробів, а також тактико-технічних параметрів засобів протипожежного захисту, пожежно-технічного озброєння, пожежних рятувальних пристроїв. Проводить випробування, в тому числі сертифікаційні і великомасштабні полігонні, пожежної техніки та пожежонебезпечної продукції. видає нормативні, методичні та довідкові документи , Науково-технічний журнал «Пожежна безпека», інформаційний бюлетень МНС Росії, монографії та зб. тр. співробітників інституту.
структура
- Науково-дослідний центр управлінських і інформаційних технологій пожежних і рятувальних сил (НДЦ УІТ ПСС)
- Науково-дослідний центр пожежно-рятувальної техніки (НДЦ ПСТ)
- Науково-дослідний центр профілактики пожеж і попередження НС з пожежами (НДЦ ПП і ПЧСП)
- Науково-дослідний центр робототехніки (НДЦ Р)
- Центр технічного регулювання (ЦТР)
- Ситуаційний центр (СЦ)
філії
Має дві філії - у Санкт-Петербурзі (з 1978, в 1966-77 - спеціальна науково-дослідна лабораторія (снилося) по протипожежному захисту морських, рибопромислових і річкових суден) і м Красноярську (З 1997, в 1991-96 - Відділ протипожежного захисту об'єктів лісохімії), а також Спеціальний науково-дослідний відділ з випробувань засобів протипожежного захисту об'єктів нафтопереробки і газовидобутку в м Оренбурзі (З 1997, замість снилося, що діяла в м Тюмені в 1989-97). За час існування інституту його філії зазнали змін. В 1992 році Київська філія і 3 снилося (в рр. Харкові , Сєвєродонецьку , Енергоград ) Перейшли у відання МВС України , Снилося ( м Алма-Ата ) - у відання МВС Республіки Казахстан. В інституті діють дис. порада; ад'юнктура і докторантура; навчальний центр з підвищення кваліфікації особового складу пожежної охорони, навчання працівників підприємств (організацій); музей історії інституту; виставка нових розробок інституту. У ВНІЇПО трудяться понад 110 докторів і кандидатів наук. нагороджений орденом «Знак Пошани» ( 1987 рік ).
Основні завдання
- Участь в розробці та реалізації державної науково-технічної політики в галузі пожежної безпеки
- Рішення науково-технічних проблем в галузі пожежної безпеки
- Науково-технічне, методичне та інформаційне забезпечення діяльності ДПС МНС Росії
- Ефективне використання та розвиток наукового, технічного, виробничого і господарського потенціалу інституту
начальники
- Радинов, Іван Семенович, ст. лейтенант держбезпеки, 1937-1938
- Клочков, Сергій Матвійович, полковник вн. служби, 1938-1939
- Духарь, Василь Сергійович, полковник вн. служби, 1939-1941
- Стрельчук, Микола Антонович, полковник вн. служби, 1942-1952
- Плюснин, Борис Олексійович, полковник вн. служби, 1952-1954
- Румянцев, Володимир Іванович, полковник вн. служби, 1954-1957
- Соловйов, А. А., підполковник вн. служби, 1957-1960
- Смуров, Анатолій Миколайович, генерал-майор вн. служби, 1960-1965
- Обухів, Федір Васильович, генерал-лейтенант вн. служби, 1965-1968
- Тесленко, Геннадій Петрович, генерал-лейтенант вн. служби, 1968-1979
- Міці, Анатолій Кузьмич, генерал-лейтенант вн. служби, 1980-1984
- Юрченко, Дмитро Іванович, генерал-майор вн. служби, 1984-1998
- Копилов, Микола Петрович, генерал-майор вн. служби, 1998-2011
- Клімкін, Віктор Іванович, генерал-майор вн. служби, з 2011 року