Газ з конвеєра

Які автомобілі випускаються з встановленим на конвеєрі газобалонним обладнанням

Які автомобілі випускаються з встановленим на конвеєрі газобалонним обладнанням? Чи можна придбати їх в Україні і за якою ціною?

Олексій С., Харків

Нових автомобілів з газобалонним обладнанням (ГБО) в нашій країні продають поки небагато. В першу чергу слід відзначити газові модифікації «Таврії-пікап» і Daewoo Sens, дрібносерійне виробництво яких розпочато нещодавно. У продажу ці машини зустрічаються рідко. В основному вони поставляються під замовлення. Газова «Таврія-пікап» коштує 19885 грн. (Звичайна - 17175 грн.). Модифікація Sens з газобалонним обладнанням коштує 38320 грн., В той час як звичайна - 33920 грн. Різниця в ціні багатьом може здатися досить суттєвою, однак дивуватися не варто, адже на автомобіль встановлюється обладнання італійської фірми Tartarini. Воно повністю адаптовано до українських машин і пройшло повний цикл випробувань. Крім того, на ці екземпляри поширюється заводська гарантія, на відміну від тих, які оснащуються ГБО вже після продажу. Сумарний запас ходу Sens при повній газово-бензинової заправці в середньому становить 1050 км. Середня витрата скрапленого газу в порівнянні з бензином збільшився з 8,8 л до 9,2 л.

У Нижньому Новгороді на «Автогаз» випускають газові модифікації «Волги» - ГАЗ-3110 і -3102. До нас їх офіційно не поставляють і не збирають у Кременчуці на «КрАСЗ». Однак офіційний дилер ГАЗ в Україні корпорація «Автоінвестстрой» при наявності замовлення на газові «Волги» самостійно в спецмайстерні встановлює італійське ГБО Tartarini на машини кременчуцької збірки. У підсумку ціна автомобіля з 406-м мотором підвищується на 3200 грн. При цьому на машину зберігається заводська гарантія. Варто відзначити, що нижньогородці встановлюють на дані моделі не тільки обладнання фірми Tartarini, а й іншої італійської компанії - Lovato.

«АвтоВАЗ» поки лише збирається почати виробництво газових модифікацій своїх моделей. Однак газобалонним обладнанням «Лади» будуть оснащуватися нема на конвеєрі, де чітко розраховано час установки кожного вузла і деталі, а на одному з «придворних» підприємств. Так що планувати обзавестися якою-небудь моделлю «Лади» або «Самари» в заводському газовому виконанні ще рано.

«Чистокровні» іномарки в газобалонному заводському виконанні в Україну не завозять. Причин дві - багато автовиробників не випускають таких машин, а ті, що випускають, наприклад, Volvo, в нашу країну їх не поставляють через слабо розвиненою мережі газових заправних станцій, відсутність попиту на такі машини (до моменту подорожчання бензину) і ряду інших особливостей українського ринку.

З усього цього випливає, що газобалонні модифікації в заводському виконанні українським покупцям пропонує тільки вітчизняний автовиробник - «АвтоЗАЗ». Однак не варто засмучуватися, тому що в країні вже представлений досить великий вибір газобалонного обладнання, яким можна оснастити практично всі автомобілі, в тому числі багато сучасних іномарки.

ХарактеристикиМарка, модель«Таврія-пікап»SensГАЗ-3110 (ГАЗ-3102)

Повний обсяг балона, л 50 50 65; 72; 78 Витрата зрідженого газу, л / 100 км н. д. 9,2 14 Обсяг бензобака, л 38 48 55 (70) Запас ходу автомобіля на зрідженому газі, км 500 (894 *) 500 372; 414; 443 * Сумарний запас ходу

Підготували Юрій Дацик, Володимир Корницкий
Фото Сергія Кузьмича і «АвтоЗАЗ»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Які автомобілі випускаються з встановленим на конвеєрі газобалонним обладнанням?
Чи можна придбати їх в Україні і за якою ціною?