«Газпром хімволокно» домоглося скасування мит на сировину для виробництва кордних тканин
Віце-губернатор Волгоградської області Роман Беков провів на заводі «Газпром хімволокно» в Волзькому виїзну нараду, присвячену реалізації інвестпроекту з випуску кордної тканини і оглянув цехи, в яких проводиться кордна тканину. «Наше підприємство ділиться на дві великі частини, - розповів гендиректор ЗАТ« Газпром хімволокно »Павло Погребняков. - Перша частина виробляє кордні тканини, друга - технічні тканини і матеріали. В першу чергу ми виробляємо нитка, яка в подальшому розходиться по двом потокам: один потік йде в кордні тканини, другий - в технічні ».
фото volga-kaspiy.ru
Кордна тканина, виробництво якої налагоджено в Волзькому, застосовується, в першу чергу, при виробництві покришок . Для її виготовлення вироблена на підприємстві нитка проходить перевірку технічних показників, обробляється для більшої міцності і відправляється в ткацький цех, де перетворюється в тканину. Наступний етап - нанесення спеціального розчину, який забезпечує легку зв'язок між тканиною і гумою. Потім рулони готової кордної тканини надходять на шинні заводи.
Сумарний обсяг інвестицій, вкладених в проект заводу «Газпром хімволокно», оцінюється в 4,5 мільярда рублів. За словами Романа Бекова, істотну підтримку в його реалізацію надали федеральні і регіональні влади. «У період з 2014 до 2016 року адміністрація Волгоградської області дуже активно надавала держпідтримку заводу« Газпром хімволокно », - повідомив віце-губернатор. - У нас є реєстр інвестпроектів, яким ми надаємо допомогу. Наприклад, дане підприємство буде удостоєно пільг і переваг загальним обсягом в 218 мільйонів рублів. На даний момент на підприємстві реалізований другий етап проекту загальним обсягом в 4,3 мільярдів рублів ».
фото www.gazpromhv.ru
За словами віце-губернатора, перші два етапи реалізації інвестпроекту вже показали, що продукція підприємства добре затребувана на російському ринку: попит на неї значно перевищує пропозицію. За поточний рік «Газпром хімволокно» збільшив виробництво імпортозамінної продукції майже в шість разів. Завод випускає близько 16 мільйонів погонних метрів тканин, необхідних при виробництві шин - при тому, що загальна потреба в них у російських шинних підприємств складає близько 42 мільйонів погонних метрів.
Одним з факторів, завдяки яким на підприємстві вдалося наростити обсяги виробництва і збільшити продуктивність праці, стало застосування сучасного німецького обладнання. Працівники заводу стверджують, що після його установки їм стало набагато легше працювати. «Обладнання нове, працюється добре. Верстати сучасні, високопродуктивні. Ми раніше працювали на старому устаткуванні, а це набагато сучасніше. Тут все автоматизовано, нам залишається тільки стежити за якістю, - каже ткаля Ірина Буялова. - За рахунок високотехнологічних верстатів ми тепер проводимо набагато більше тканини за зміну, ніж раніше. Довелося, звичайно, попрацювати, щоб навчитися працювати на цих верстатах, але результат вартий того ».
фото www.gazpromhv.ru
Ще одним стимулом для розвитку виробництва для заводу «Газпром хімволокно» стала відміна Мінпромторгу ввізних мит на яке використовується підприємством сировину. Керівництво заводу довгий час домагався зниження мит: в перший раз міністерство зустріло відповідне прохання відмовою, однак до кінця року представники підприємства, нарешті, добилися свого.
«На нашому ринку склалася не цілком справедлива ситуація, при якій ввозити в Росію готову тканину виявляється дешевше, ніж ввозити нитку і з цієї нитки робити тканину, - прокоментував Павло Погребняков. - Це, звичайно, гальмувало розвиток виробничих потужностей. Тому ми звернулися в Мінпромторг з проханням привести мита у відповідність з можливостями російської промисловості, щоб ми могли ввозити з-за кордону анідних нитки, які не виробляються в Росії, і вже на російських потужностях виробляти анідних тканини для реалізації на російському ринку. Спочатку, звичайно, в Мінпромторгу неоднозначно поставилися до зниження ввізних мит. Але після того як ми провели кілька раундів переговорів, показали той обсяг, який ми зараз збільшимо, ті потужності, які у нас є, зростання споживання продукції і відсутність перспектив виробництва цієї сировини в Росії, міністерство погодилося задовольнити наше прохання. Минулого тижня прийняли рішення про те, що ввізні мита на анідних нитка будуть обнулені ».
Скасування ввізного мита на анідних нитка дозволить заводу «Газпром хімволокно» збільшити випуск технічних тканин. Не виключено, що це станеться вже на третьому етапі реалізації інвестиційного проекту в 2017-2018 роках. Реалізація чергового етапу переобладнання дозволить компанії наростити випуск всіх типів кордних тканин. Сьогодні частка ЗАТ «Газпром хімволокно» на російському ринку поліефірних кордних тканин оцінює в 13 відсотків, анідних - в 16 відсотків.
фото www.gazpromhv.ru
ЗАТ «Газпром хімволокно» було засновано в 1966 році під назвою Волзький завод синтетичного волокна. Сьогодні це одне з найбільших високотехнологічних підприємств Росії з випуску кордних і технічних тканин. В даний час «Газпром хімволокно» є єдиним виробником поліефірних ниток в Росії.