Харків'яни страждають від благодійності в лікарнях
28 травня 2010, 18:05 Переглядів:
Благодійність, джерело фото - Інтернет.
Харків'яни продовжують нести внески "від щирого серця" до лікарень і поліклінік. Тоді як в Києві Антимонопольний комітет наклав табу на "благодійність", у нас перевірки навіть не починали. "У цьому році ми БФ в лікарнях не перевіряли", - сказали в міській прокуратурі, а в АМКУ не змогли відповісти, чому не йдуть по шляху столичних колег.
"У мене дуже сильно розболівся поперек, і я вирушила до травматолога в районну поліклініку, за пропискою, але лікар відмовилася мене приймати, поки не покажу квитанцію про оплату благодійного внеску. Платити 100 грн. До фонду я принципово відмовилася, а на всі вмовляння про тому, що медицина у нас безкоштовна, мене облаяли ", - скаржиться харків'янка Марина Селецька.
Медики кажуть: брати неприємно, але без цього їм не вижити. І зізнаються: окрім того, що на послуги є певна такса, наприклад, завести картку у відділенні обійдеться в 10-20 грн., Так перед ними ставлять негласний план по наповненню каси благодійного фонду. "Пацієнти, які зверталися у відділення травматології, за місяць пожертвували 7000 грн., А відділення гінекології принесло майже 40 000 грн. На летучці заввідділом травматології відчитали, а всім іншим порекомендували рівнятися на жіночих лікарів", - розповів лікар вищої категорії однієї міських лікарень Сергій С. Проте лікарі кажуть, що навіть без внесків до допомоги не відмовили жодному пацієнтові.
Влада від проблеми не відхрещуються, забороняти робити добровільні пожертвування не можуть. "Сьогодні медицина в Харкові фінансується лише на 50% і цих грошей катастрофічно не вистачає. Навіть внески в благодійний фонд не покращують ситуацію, але дуже сильно нам допомагають. Головне, щоб хороші починання не перевертається з ніг на голову. Пожертвувати на медицину людина може лише по добрій волі, коли гроші починають вимагати - потрібно заводити кримінальну справу. на жаль, люди спочатку дають гроші, а потім починають скаржитися. Йти з заявою потрібно вже тоді, коли з вас попросили благодійний внесок ", - говорить віце-губі наторії з гуманітарних питань Ігор Шурма. І наводить приклад: за відмову надати допомогти без "благодійності" з "швидкої" звільнили кількох лікарів. Побороти зловживання "благодійністю" можна введенням страхової медицини, щоб залучити в галузь позабюджетні кошти, вважають чиновники, але до цього нам далеко.
Таксі: МІНІМУМ 20
Обдзвонивши лікарні та поліклініки першої столиці, "Сегодня" склала рейтинг послуг, за які медики просять внести благодійний внесок. При постановці на облік в жіночу консультацію з нас попросили від 150 до 200 гривень, за пологи суми відрізняються: природні - 300 благодійних гривень, кесарів розтин - 500 грн. Перш ніж потрапити на прийом до профільного лікаря в дитячій поліклініці і лікарні, доведеться "добровільно" внести 20-100 грн., В медустанові для дорослих - 50-120 грн. Якщо вас направляють на операцію, готуйтеся викласти мінімум 500 грн. Оформлення в стаціонар лікарні обійдеться від 200 грн.
Поліна Невська
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Ви зараз переглядаєте новина "Харків'яни страждають від благодійності в лікарнях". інші Новини Харкова дивіться в блоці "Останні новини"
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Орфографічна помилка в тексті:
Послати повідомлення про помилку автора?
Виділіть некоректний текст мишкою
Дякуємо! Повідомлення відправлено.