Ільсур Метшин: «Складність реалізації програми за десятибальною шкалою - 10 балів»

3.04.2017

Влада готується відповісти на бебі-бум в Казані 4800 новими земельними ділянками

Майже десятитисячної армії багатодітних сімей Казані потрібно більше 1 тис. Гектарів. Сьогодні на діловому понеділок в мерії стало відомо, звідки мер Казані Ільсур Метшин «наколдовал» вільну землю, яка «закриє» чергу на 80%, а в перспективі і на всі 100%. Розподіл нових «багатодітних» гектарів стартує вже 24 квітня.

Повідомлення про те, що в квітні-травні 2017 року Казані розпочнеться розподіл нової великої партії земельних ділянок для багатодітних сімей Казані, було оприлюднено сьогодні на діловому понеділок Повідомлення про те, що в квітні-травні 2017 року Казані розпочнеться розподіл нової великої партії земельних ділянок для багатодітних сімей Казані, було оприлюднено сьогодні на діловому понеділок

БЕБІ-БУМ В Казані - У ЧЕРЗІ ЗА ЗЕМЛЕЮ 6,4 ТИС. БАГАТОДІТНИХ

Повідомленням про те, що в квітні-травні 2017 року столиці РТ почнеться розподіл нової великої партії земельних ділянок для багатодітних сімей Казані, обрадував на діловому понеділок голова комітету земельних і майнових відносин міста Ренат Галяутдінов.

«Реалізація програми збіглася з періодом бебі-буму в Казані. Щомісяця в Казані реєструють від 100 до 120 багатодітних сімей. Якщо в лютому 2012 року список громадян, які мають право на безкоштовну ділянку, включав в себе тисячі сто п'ятьдесят вісім сімей, то за п'ять років кількість зросла в 8 разів - до 9425 сімей », - повідомив Галяутдінов.

Більшість з багатодітних, зрозуміло, сім'ї з трьома дітьми - таких 8,4 тисячі. Але є і рекордсмени: наприклад, в столиці проживає 19 сімей з 7 дітьми, три - з 9 дітьми, по одній родині - з 10 і 11 дітьми.

З початку програми, яка стартувала в 2011 році, надано 2 940 ділянок - біля селищ Сокури Лаішевском району і Каймар Високогороского району РТ. Поки селища обживаються не надто активно - всього 45 ділянок обжито сім'ями багатодітних.

«На цих ділянках зведено 10 капітальних та 16 некапітальних споруд, побудовано 5 фундаментів, 14 ділянок зайняті грядками і будматеріалами», - повідомив глава комітету.

Цьому перешкоджає практично повна відсутність комунальних мереж (світло, газ, вода) і доріг. Втім, Галяутдінов порадував, що в селище Каймар вже прийшов світло - в рамках інвестпрограми Мережева компанія провела електрику, а також була прокладена щебенева дорога. До Сокуров, судячи з усього, ці блага цивілізації ще не дійшли.

Але така ситуація все одно не відлякує багатодітних - в черзі на отримання свого клаптика землі сьогодні стоять 6 тис. 407 багатодітних сімей. Для того щоб забезпечити їх законними гектарами, необхідно більше 1 тис. Га землі, підрахував глава комітету.

«Безумовно, знайти таку кількість непросто», - зітхав Галяутдінов. 2016 рік він назвав проривним в цьому питанні. Так, в оборот міста були залучені федеральні землі - біля селищ Костянтинівка та Великі Дербишкі - загальною площею 639,2 гектара. Відзначимо, що раніше це питання протягом тривалого часу висів у повітрі.

«За погодженням з президентом РТ федеральні землі в селищі Костянтинівка будуть розподілені серед сімей з п'ятьма і більше дітьми, а федеральні землі в Великих Дербишкі - серед сімей, в яких четверо і більше дітей. Вибір ділянок для самих багатодітних учасників програми визначено їх зручним розташуванням, близькістю до міста і транспортною доступністю », - нагадав Галяутдінов.

Розподіл ділянок «для самих багатодітних» почалося ще в жовтні 2016 року - на сьогоднішній день у Великих Дербишкі з 308 дільниць вибрано 52. Поблизу Костянтинівки з 157 дільниць вибрано 15.

«Складність РЕАЛІЗАЦІЇ ЦІЄЇ ПРОГРАМИ за десятибальною шкалою - 10 БАЛІВ»

Крім того, в муніципальну власність були передані нові великі ділянки в Каймар (53 га) і Сокур (177 га), що належали раніше компаніям «Ак Барс Девелопмент» і ASG олігарха Олексія Сьоміна. Тепер і ці земельні наділи чекають своєї черги на заселення. Розподіл в Сокур почнеться 24 квітня, в Каймар - в травні. Також з федеральної власності місту було передано ділянки в Дачному і Красносельском поселеннях Високогористий району - в них розподіл намічено на вересень-жовтень 2017 року. Процес перекладу даних територій в розпорядження муніципалітету, як і вище названих ділянок в Дербишкі і близько Костянтинівки, виявився настільки складним, що тривав не один рік. Заради цього в республіканський Земельний кодекс навіть були внесені зміни, що дозволяють використовувати для потреб багатодітних федеральні землі, повноваження щодо розпорядження якими були передані республіці.

В цілому все нові виділені ділянки дозволять забезпечити своєю землею порядку 4800 багатодітних сімей Казані.

«Актуальною залишається задача оснащення ділянок інженерної та дорожньою інфраструктурою, це той випадок, коли потреби людей не забезпечені джерелами фінансування. Будівництво під'їзних доріг, прокладка газопроводу або каналізації, забезпечення електрикою - непосильна ноша для муніципалітету і важке питання для республіки, ще складніше його вирішити самим багатодітним сім'ям », - визнав Галяутдінов.

«Складність реалізації даної програми за десятибальною шкалою - 10 балів», - заявив Метшин, після того як вислухав доповідь голови КЗІО.

«Проблема така - і хороша, але в той же час ... Ми випереджаємо більшість міст-мільйонників за кількістю багатодітних сімей. З початку реалізації число заявок зросла в 8 разів. Рух вперед є, велика робота проведена. Ми готові оформити ще 4800 ділянок до того, що раніше виділено вже 2900. З урахуванням раніше виділених 80 відсотків заявок ми задовольнимо. Але проблеми залишаються з мережами. Ми їх вирішуємо з сетевиками і по республіканську програму щебененія доріг », - розповів мер Казані.

Він також додав, що місто знаходиться на старті нового масштабного розподілу земельних ділянок, і попросив міських чиновників працювати якомога швидше.

Після наради Галяутдінов, відповідаючи на питання «БІЗНЕС Online», повідомив, що питання доведення мереж до ділянок багатодітних буде вирішуватися в рамках інвестпрограми Мережевий компанії до 2018 - 2019 років. Він також натякнув, що зараз Казанню ведеться робота щодо подальшої передачі місту земель з федеральної власності - біля Дачного і Красносільського поселень Високогористий району. «Якщо буде досягнуто позитивне рішення, то сподіваюся, що ми повністю закриємо ліміт земельних ділянок, який нам необхідний», - помріяв він.

За його словами, ринкова вартість стандартного ділянки площею 600 кв. м, які виділяють сім'ям з трьома дітьми, становить від 300 до 800 тис. рублів. Як зауважив голова комітету земельних і майнових відносин Казані, оскільки заборони на їх продаж немає, частина ділянок багатодітні відразу ж продають, але такий статистики КЗІО не веде.

В обіг міста були залучені федеральні землі - біля селищ Костянтинівка та Великі Дербишкі - загальною площею 639,2 гектара Натисніть, щоб збільшити В обіг міста були залучені федеральні землі - біля селищ Костянтинівка та Великі Дербишкі - загальною площею 639,2 гектара Натисніть, щоб збільшити

«Медведівський СОТКИ» В РЕГІОНАХ: ДАЛЕКО ВІД МІСТ, В ОРЕНДУ, на болотах і БЕЗ КОМУНІКАЦІЙ

Нагадаємо, що наділяти землею багатодітні сім'ї в Росії вирішили з ініціативи Дмитра Медведєва. Під час його перебування президентом країни Медведєв підписав відповідний закон. З 16 червня 2011 року сім'ям з трьома і більше дітьми безоплатно виділяються земельні ділянки, в тому числі під будівництво індивідуального житла. Розмір цих ділянок віддали на відкуп регіонам: їх встановлюють влади суб'єктів Федерації.

У більшості регіонів цей процес йде повільно і важко. Наприклад, в Санкт-Петербурзі з населенням понад 5 млн. Чоловік за останні два роки виділено всього 445 ділянок. У Челябінську з населенням 1,2 млн. Чоловік в черзі за безкоштовною землею стоять майже 1,4 тис. Громадян. Понад 1,2 тис. - багатодітні. Але першочергове право на ділянки є у 120 сімей, а ділянок «Під роздачу» майже вдвічі менше. У Саратові понад 3,7 тис. Багатодітних сімей, з них майже 3,5 тис. Встали на облік для придбання пільгових ділянок. Заповітними сотками до початку 2016 року обзавелися 744 сім'ї. В Уфі (населення - 1,125 млн.) В черзі стоять понад 6 тис. Багатодітних сімей, однак за станом на 2015 рік видано лише 128 ділянок.

Основна проблема - нестача землі в великих містах. В результаті багатодітним дістається сумнівне щастя володіти землею далеко від міста, без яких би то не було комунікацій. Влада викручуються як можуть - наприклад, Саратов пропонує ділянки в сільських районах на периферії області, де земля є. У Челябінську багатодітним дісталися невгіддя - в заболоченій місцевості і поблизу високовольтних ліній електропередачі.

У Нижньому Новгороді багатодітній родині земля спочатку виділяється не у власність, а в безоплатну оренду на п'ять років. Якщо протягом цього терміну багатодітна сім'я не користувалася ділянкою і не вела будівництво будинку, земля повертається в загальний фонд і розподіляється серед інших черговиків. У разі, коли одержувач не встиг за п'ять років побудувати будинок, але почав обживати ділянку, договір оренди продовжується ще на п'ять років. Якщо ж будинок буде побудований раніше закінчення терміну оренди, багатодітна сім'я отримує ділянку в приватну власність. Щоб викрутитися з ситуації, регіони на своєму рівні вводять «критерії потребу». Наприклад, в столиці Башкортостану з 2017 року перевага є у багатодітних, які не мають у власності ні квартири, ні землі. Ті, у кого є «досить прийнятні умови для проживання» (в Уфі це 12 кв. М житла на людину), переносяться в кінець списку. Є також практика заміни ділянки грошовим сертифікатом - наприклад, в Санкт-Петербурзі в 2016 році давали по 300 тис. Рублів. Сертифікат надається громадянам одноразово і дійсний протягом трьох років з моменту його надання.

Друга за важливістю проблема - інфраструктура: немає доріг, немає води, світла, каналізації та газу. Фінансувати ці блага з бюджетів міст-мільйонників практично неможливо, але місцями влади все-таки знаходять кошти. Наприклад, в Волгограді до 2018 року на облаштування 3,8 тис. Ділянок направлять 2 млрд. Рублів. У Пермі це ярмо несе на собі великий бізнес. Так, філія ВАТ «МРСК Уралу» - «Перменерго» - в 2016 році забезпечив електромережної інфраструктурою 148 земельних ділянок і уклав 57 договорів технологічного приєднання.

«В БУДЬ-ЯКИЙ МОМЕНТ ПОГОДА, ЯКЩО потеплішає, може піднести сюрприз»

Незважаючи на зимову погоду, начальник управління МНС по Казані Фердинанд Тімурханов підняв тему паводка.Уровень Волги становить 50,4 м, що нижче торішнього рівня на 0,7 м і нижче середньостатистичного рівня для паводкового періоду на 3 метри. Рівень Казанки - 51,7 м, що також нижче середнього рівня на 1,7 метра.

«Паводки на таких малих річках, як Кіндерка, Вертлевка, Суха, вже спостерігаються, проте небезпеки вони поки не представляють. Але ситуація може змінитися при підвищенні температури, і ми до цього готові », - запевнив Тімурханов.

За його словами, в Казані триває підготовка до паводку. Щодня чергує 5 оперативних груп, всі диспетчерські служби міста посилені. На 2 квітня 2017 року Казані надійшли повідомлення про підтоплення приватних дворів і вулиць міста 9 разів, рятувальники виїжджали 12 разів. Повністю були перевірені мости.

Особливу увагу буде приділено чотирьом пішохідних мостів через Ноксу та Вертлевку, де відстань від води до моста становить всього 98 сантиметрів. «На цих місцях організовані моніторинг за льодовою обстановкою і робота по вирубці льоду», - розповів начальник управління МНС по Казані.

Також підвищена увага буде звернено на переїзд через Ноксу, в житловому масиві Салмачі, де в 2009-му і в минулому році були значні підтоплення.

«Рівень води в цьому місці знаходиться під постійним контролем, але греблі з трубами служать природною перешкодою для стоку води, і єдиним виходом для зняття даної проблеми буде будівництво моста через річку Ноксу», - сказав він.

Глава МНС міста повідомив, що для відкачування води підготовлені необхідне обладнання і мішки з піском. Організовано контроль за рівнем води у Волзі, Казанці і озері Кабан. «В цілому ми готові до паводкових явищ», - повідомив Тімурханов.

Ільсур Метшин зауважив: «Не дивлячись на те що паводок проходить спокійно, в будь-який момент погода, якщо потеплішає, може піднести сюрпризи». Він попросив все служби перебувати в повній бойовій готовності і тримати руку на пульсі.

Фото і відео: metshin.ru