Калитніковському кладовищі

схема кладовища

схема кладовища

Калитніковському кладовищі

Калитніковському кладовищі

Церква

фото: Московський довідник ритуальних послуг

Адреса: Москва, Великий Калитніковському ін., Буд.11

Телефон: (495) 670-50-09

Проїзд: ст. метро «Волгоградський проспект», «Селянська застава», «Пролетарська», далі пішки

Години роботи: з травня по вересень - з 9 до 19 годин, з жовтня по квітень - з 9 до 17 годин. Поховання на кладовищах і в колумбаріях здійснюються щодня з 10 до 17 годин.

Калитніковському кладовищі розташовується В Таганському районі Центрального адміністративного округу Москви. Кладовище займає 19 гектарів і знаходиться в господарському віданні ГУП «Ритуал».

В даний час на Калитніковському кладовищі виробляються родинні поховання, сімейні (родові) поховання, поховання урн в землю і поховання урн у відкритий колумбарій. На кладовищі працює пункт прокату інвентарю для догляду за могилами.

Калитніковському кладовищі було засновано в 1771 році під час епідемії чуми. Свою назву кладовище отримало від довколишнього села Калітнікі. Разом з Калитніковському в цьому ж році в Москві з'явилися Введенское, Ваганьковское, Даниловское і Рогожское кладовища.

У 1838 році на території Калитніковському кладовища на місці згорілої дерев'яної церкви було зведено кам'яний храм Ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість». Автором проекту церкви виступив Н.І. Козловський.

До 1917 року Калитніковському кладовищі залишалося переважно сільським. Тут ховали мешканців навколишніх сіл і торговий люд. За радянських часів ситуації змінилася: Калитніковському кладовищі стало місце спочинку для багатьох представників інтелігенції.

Так, на кладовищі був похований відомий художник Роберт Рафаїлович Фальк (1886-1958) - учень В.А. Сєрова і К.А. Коровіна. На Калитніковському кладовищі упокоїлася народна артистка СРСР Євдокія Дмитрівна Турчанінова (1870-1963), що отримала широку популярність як блискуча виконавиця ролей у п'єсах Островського.

Одним з найвідоміших поховань Калитніковському кладовища є могила блаженної стариці схимонахини матінки Ольги (1871 - 1973). Матушка Ольга дожила до 103 років, не перестаючи піклуватися про людей навколо аж до дня своєї смерті. Існує переказ, що матінка Ольга жила в районі Таганки, але мандрувала по всій Москві. Її часто можна було побачити що йде по московській вулиці з торбинками в руках і мішками через плече, і якщо на її шляху зустрічався похмурий або злісний перехожий, вона зупиняла його і просила допомогти понести її ношу. Дивно, але як тільки людина брала Матушкин мішки і торбинки, печаль і злоба негайно покидали його. Виконавши прохання матінки, людина відчувала умиротворення. Таким чином матінка Ольга позбавляла москвичів від двох смертних гріхів - гніву і зневіри.