Карта даних фітнес-додатків розкрила секретні бази США

Багато дані могли бути секретними. Фото: twitter.com

Компанія Strava опублікувала карту використання фітнес-гаджетів і додатків і випадково розсекретила активність військових баз і маршрути патрулів кількох армій світу.

Strava запустила карту ще в листопаді 2017 року, проте раніше ніхто не досліджував її детально. Для її складання використовувалися дані з трьох мільярдів фітнес-браслетів, смартфонів і інших девайсів.

Однак коли військові фахівці вивчили карту, виявилося, що компанія також використовувала дані з фітнес-трекерів військових, які перебувають на активному чергуванні.

Мільйони користувачів відстежують свої дані в додатку Strava під час тренування, часто використовуючи фітнес-трекер, щоб автоматично дізнаватися місце розташування і дистанцію під час бігу або їзди на велосипеді.

Аналітик Об'єднаного інституту аналізу конфліктів Нейт Рузера каже, що на карті Strava «ясно видно положення і структуру американських баз».

«Якщо солдати користуються фітнес-додатком так само, як звичайні люди, тобто включають його і йдуть бігати, це особливо небезпечно», - пише Рузера.

У країнах Африки і Близького Сходу за сотні кілометрів від населених пунктів і позначеної на карті інший фітнес-активності можна побачити підозрілу активність фітнес-трекерів.

При цьому на карті видно не тільки американські бази і патрулі - тут є російські та турецькі дані.

Аналітик Тобіас Шнайдер зауважив, що по сліду фітнес-трекера легко впізнається французька база Мадама в Нігері. Також Шнайдер виділяє складену ним на основі даних Strava карту аванпостів навколо сирійського Мосула.

Шнайдер Штут, що знайдені ним сліди - або аванпости навколо Мосула або просто «місцеві, які люблять бігати колами навколо своїх будинків».

Як зазначають аналітики, американські бази в Сирії дають найбільше слідів фітнес-активності. Трохи менше їх у російської, а іранські бази на мапі майже відсутні.

Розташування військових баз, як правило, добре відомо хобя б завдяки існуючим інструментам супутникової візуалізації - наприклад, Google Earth. Однак занепокоєння з приводу теплової карти Strava в основному виникла через те, що вона відображає рівень активності.

Починати нове життя в імміграції складно - багато чому потрібно вчитися майже з нуля, а поруч далеко не завжди є ті, хто допоможе і підтримає.

"Рубік" дуже хоче допомогти людям переїхати і досягти успіху в США. Ми публікуємо сотні матеріалів на місяць. Завжди детальну і перевірену інформацію.

Ми спілкуємося з імміграційними адвокатами та експертами, щоб вони безкоштовно відповідали на ваші питання і допомагали не наробити помилок. Ми допомагаємо співвітчизникам, які опинилися у важких обставинах, і жертвам домашнього насильства. І ми створюємо середовище спілкування без агресії і засудження, модеріруя для вас групи в фейсбуці.

Над "Рубіком" працює більше десяти осіб, і у нас багато витрат - зарплати, хостинг, пошта і так далі. Ми не хочемо вводити платну підписку, щоб не позбавити нужденних людей доступу до інформації.

Тому в деякі місяці нам дуже складно перекрити витрати. У нас немає зовнішніх інвесторів з прихованими мотивами (які замість грошей завжди хочуть впливати на редакцію). Проект заснований та належить журналісту і іммігрантці Катерині Панової і живе виключно за рахунок рекламних доходів і підтримки аудиторії.

Будь ласка, візьміть участь в нашому прагненні допомогти іммігрантам, підтримавши редакцію. Навіть кілька доларів, які ви б витратили на каву, допоможуть нам підготувати матеріал, який збереже комусь останні гроші і не дозволить віддати їх шахраям.