Клітки для кроликів своїми руками, приклади і хитрощі

  1. побудова клітини
  2. Необхідні частини клітини
  3. Схема клітини для кроликів середнього розміру
  4. Схема виготовлення клітини для домашнього утримання кролів
  5. Цельнопроволочние клітини
  6. маленькі хитрощі

Для того, щоб кролики добре розвивалися, їм потрібно створювати сприятливі умови весь час. І причому, це стосується не тільки їжі, але і житла. Клітка - найважливіша частина, яка сприяє розвитку кроликів. При цьому місце розташування будиночка для кроликів має також важливу роль. Розташувати його потрібно в такій ділянці, який був би засаджений деревами, так як в зимовий період вони будуть рятувати ваших вихованців від холоду. Для того, щоб кролики добре розвивалися, їм потрібно створювати сприятливі умови весь час

Ціла батарея клітин для кроликів

Купити клітини для розведення кроликів можна в магазині, але дуже важко підібрати такі, які відповідали б усім вимогам, і поєднувалася при цьому з ціною. Можна купити вже використані клітини у колишніх кролівників, для цього в пошуковій системі введіть «Де купити клітини для кроликів». Але і такий варіант не дасть стовідсоткової гарантії того, що клітини будуть без шлюбу, і будуть відповідати всім вимогам комфорту для кроликів. Напевно, тому майбутні кролівники зважилися на такий крок, як споруда клітини для кроликів своїми руками. Такі домашні вихованці нехай і не дуже примхливо ставляться до умов утримання, але все ж краще зробити для них різні зручні клітини.

Перед тим як будувати будиночок для кроликів потрібно визначитися, якого ж саме типу клітина буде найбільш комфортна для вихованців. Пам'ятайте про те, що побудова буде залежати від того, де саме буде стояти клітка - на вулиці або в домашніх умовах, так як для них будиночки абсолютно різні. Якщо ж ви зібралися розводити кроликів, то вам потрібно подумати про те, що повинні бути присутніми клітини для вагітних самок, клітини для кроленят і клітини для самців. Також клітини повинні бути як з вигулом, так і без нього.

побудова клітини

Але що ж, приступимо до виготовлення клітини для кроликів своїми руками. Для початку вам потрібно задуматися про матеріал, з якого буде будуватися будиночок для кроликів, так як він повинен бути досить якісним.

Фахівці рекомендують:

  1. На виготовлення стін використовувати товсту фанеру або дошки.
  2. Опори і каркас виготовляти з дерев'яних брусків.
  3. Сітка в клітці повинна бути з маленькими осередками (1,7х1,7-2,0х2,0см).
  4. Рейки, які будуть виступати в якості обробки, повинні бути виготовлені з дерева або пластика шириною приблизно в 3 см.

Весь дерев'яний матеріал, який буде використовуватися в будівництві клітини повинен бути ідеально рівним і гладким, ні в якому разі з нього не повинні виступати травмонебезпечні, сторонні предмети.

Весь дерев'яний матеріал, який буде використовуватися в будівництві клітини повинен бути ідеально рівним і гладким, ні в якому разі з нього не повинні виступати травмонебезпечні, сторонні предмети

Клітки повинні бути акуратними і без виступаючих частин

Не існує єдиного стандарту на розмір клітини, так як він залежить від того, якої породи і маси буде жити там кролик, але вона повинна бути точно не менше, ніж:

ширина 70см;
-висота 50см;
-довжина 150см.

Саму клітку рекомендують робити з гніздовим відсіком, так як туди можна буде в подальшому вставляти будиночок або маточник для породіль.

Генетика кроликів влаштована так, що вони привчені жити в нірках, тому в домашніх умовах їм більше до душі припадуть будиночки, там їм буде набагато комфортніше.

Щоб виготовити маточник, не потрібно прикладати до цього великих зусиль. Можна збити звичайний ящик (без даху) розмірами 35х35см, а висота становитиме 20см. Пол в маточнику робиться одним суцільним настилом.

Якщо в клітці для кроликів розташовується гніздовий відділення, то необхідно між ним і кормовим відділенням зробити перегородку. У самій перегородці потрібно зробити отвір, яке буде розташовуватися на висоті 10-15 см від підлоги, діаметром в 20 см. Іноді такий лаз для кроликів обживають бляхою для того щоб його не обгризали.

Якщо клітини знаходяться на вулиці, то їх потрібно встановлювати на брусах вистій 70-80см. Таким чином, будиночок вихованців буде захищений від інших домашніх тварин, а найголовніше - від гризунів. Клітка, встановлена ​​на висоті, буде не тільки комфортна для кроликів, але і для самих господарів, так як обслуговувати їх буде набагато зручніше.

Необхідні частини клітини

Все що необхідно для виготовлення клітини - це:

1) Стіни, виготовлення яких буде залежати від того, який вміст буде в самій клітині. Вони можуть бути зроблені з фанери, дерева або сітки.

2) Пол, який рекомендують робити з рейок або з мелкоячеистой сітки.
- якщо ви все ж вирішили вдатися до допомоги рейок, то пам'ятайте про те, що вони повинні розташовуватися на відстані 15мм один від одного;
-якщо підлога зроблена суцільним дерев'яним, то потрібно поверх нього помістити рейковий настил або закріпити сітчастий підлогу.

Все це потрібно для того, щоб підтримувати гігієну і здоров'я кроликів на високому рівні.

3) Навіс або дах, які захистять вихованців від сонця, дощу та інших непередбачуваних природних явищ. Якщо клітини з кроликами будуть постійно перебувати під відкритим небом, то вам слід обшити дах клітки черепицею. Пам'ятайте також про те, що кролики дуже люблять сидіти на своїх думках, тому, коли робите дах скручений, намагайтеся дотримуватися невеликого кута нахилу.

Поїлки і годівниці повинні бути в клітці навісними, висувними. Найкраще їх встановлювати зовні, або зробити їх таким чином, щоб кролики не змогли забруднити їх вміст. Приклад: годівниця і напувалка з кришкою.

Схема клітини для кроликів середнього розміру

Каркас такої клітини повинен бути з наступними розмірами:

-висота від початку конструкції і до землі - 70см;
передня частина клітини повинна бути трохи більше задньої - 55см;
-задня частина клітини - 35 см.

Після того, як буде виготовлений каркас, потрібно буде його обшити. Стіни обшиваються зазвичай фанерою або дошкою. У клітці обов'язково має бути присутнім гніздо, при цьому підлога повинна бути зроблений суцільним, а поверх нього розстеляється сітка. Відділення повинні бути огороджені один від одного перегородкою, в якій повинно бути отвір для проходу кроликів. Дах рекомендують робити відкидний, тобто вона повинні бути на петлях. У тому місці, де має перебувати гніздо, двері роблять суцільний, а для кормового відділення - сітка.

У тому місці, де має перебувати гніздо, двері роблять суцільний, а для кормового відділення - сітка

Клітка для кроликів з гніздами

Якщо ж гніздового відділення у вас немає, то на обох дверях і підлозі, відповідно, повинна знаходитися сітка. Клітку рекомендується робити з вигулом (дерев'яний каркас з сіткою). У саме відділення для вигулу кролик повинен виходити через спеціальні двері-засувку, яка знаходитися на задній стінці будиночка. Якщо ж клітина перебувати на вулиці, то рекомендується робити її таким чином, щоб вчасно прогулянки кролики могли харчуватися самостійно пашею.

Схема виготовлення клітини для домашнього утримання кролів

Бічні стіни повинні бути виготовлені з дошки (сітки або фанери) розмірами:

-висота - 70см;
ширина - 70см;
-задня стінка
-довжина -100см;
-висота - 55см.

Клітка повинна бути встановлена ​​на висоті приблизно в 15 см від підлоги. Також вона повинна бути встановлена ​​на рейках, довжина яких становить 100см. Саме ж кількість таких рейок буде залежати від того, як буде на стіни набиватися сітка. Робіть так, щоб верхня рейка перебувала нижче верхнього краю, так як на неї буде спиратися кришка клітини. Під сіткою знизу встановіть піддон.

Цельнопроволочние клітини

Такі клітини хороші тим, що їх можна розмістити в приміщеннях будь-якого типу - це може бути приміщення з начосом, сенний сарай або спеціальне тваринницьке приміщення. Від зовнішніх крільчатника з дерев'яним навісом вони відрізняються тим, що в таких клітинах найлегше робити дезінфекцію і прибирання. А найголовніше є те, що вони займаю менше місця.

Якщо ви збираєтеся розводити кроликів для того, щоб в подальшому зайнятися їх продажем, то краще за все вам також скористатися цельнопроволочнимі клітинами, так як доглядати за кроликами буде в таких умовах набагато зручніше, навіть в погану погоду.

Все що вам потрібно для прибирання, так це щітка і ручна пропановая пальник. Полум'я пальника - це найнадійніше засіб, яке дозволить знищити безліч непотрібних мікроорганізмів, які в свою чергу вражають ваших вихованців. Крім того таким чином можна з легкістю позбавитися від кролячого пуху, який накопичується в сітці і забиває її.

При спорудженні таких клітин самостійно, стінки і верх клітини робіть за допомогою дротяної сітки, величина осередків якої буде 2,5х5см, а підлогу робіть за допомогою сітки, осередки якої дотримуватимуться розмірів 3,5х2,5см. В такому випадку гній не потрібна буде затримуватися і набагато полегшитися прибирання. Так і для самих кроликів буде створено сприятливі умови для існування.

маленькі хитрощі

Хоч і існують якісь стандарти для клітин, все ж іноді можна їх пройти стороною. Наприклад, для самців можна зробити крільчатник меншого розміру, ніж стандартна клітина, але при цьому там повинно бути досить місце для того, щоб кролик міг з легкістю переміщатися. Якщо ж місця в крільчатнику мало, то кролики через відсутність руху будуть ставати ледачими, а це значить, що від них можна навіть і не чекати потомства.

У завзятих кролівників прийнято кроленят залишати для початку зі своєю матір'ю для того, щоб вони могли досягти забійної ваги. Але при цьому бувають такі випадки, що вага не досягається на той час, коли вже потрібно їх забирати у кролиці на двотижневу відпустку для чергового окрола. Тому потрібно мати в запасі ще один крільчатник для того щоб тримати там весь молодняк і відгодовувати їх до потрібної маси. Для трьох або чотирьох кролиць можна побудувати один великий вільний крільчатник.

Рекомендація для початківців кролівників: Якщо ви тільки починаєте розводити кроликів і боїтеся за те, що не зможете вперше побудувати самостійно клітку, то ви можете скористатися вже готовими кресленнями. Їх ви зможете з легкістю знайти в інтернеті, ввівши в пошукову систему «клітки для кроликів креслення».

Подивіться цікаве відео про клітини для кроликів: