Клітки для кроликів за кресленнями з розмірами: як зробити крільчатник своїми руками
- Вибір місця для клітин
- Зміст кроликів в закритому приміщенні
- Споруда клітини своїми руками
- необхідні матеріали
- Якими бувають будиночки для кроликів
- етапи виготовлення
- Клітини по методу Михайлова
Розведення кроликів є вигідним заняттям, яке не вимагає багато часу. Тварини не потребують особливого догляду і специфічних умовах утримання. Тому кілька пухнастиків можна завести в приватному домогосподарстві. У початківців фермерів часто виникає бажання розводити цих звірків, але перше, з чим їм доводиться зіткнутися, це як зробити клітини для кроликів за кресленнями з розмірами.
Вибір місця для клітин
При установці клітин для кроликів необхідно звернути увагу на певні умови, в яких можуть знаходитися тварини. Для початку потрібно правильно вибрати місце, де будуть стояти клітки. Їх можна розміщувати:
- на вулиці;
- в закритому приміщенні.
Само собою, пристрої на вулиці можна розміщувати виключно в регіонах з більш-менш теплим кліматом. При сильних морозах кролики просто можуть замерзнути. Якщо температура повітря круглий рік оптимальна, то необхідно врахувати наступне:
Важливо врахувати деталі. Вони корисні як для вуличного утримання кролів, так і для закритих приміщень:
Зміст кроликів в закритому приміщенні
Якщо ділянка знаходиться в холодних регіонах країни, це має на увазі обов'язкову наявність закритого приміщення для розміщення будиночків. Для цього може підійти сарай. Необхідно створити правильні умови для комфортного проживання пухнастих:
- Вікна розміщуються на сонячній стороні, щоб світловий день і період неспання тварин був довший. А також це дозволить додатково зігрівати приміщення.
- Доведеться встановити лампи та обігрівачі, так як в зимовий час дні дуже короткі, і вухаті відчувають дефіцит тепла і світла. Можна вмонтувати в приміщення червоні лампи, що дозволить одночасно і нагрівати кімнату, і додати світла для тварин. Якщо приміщення невелике, таких ламп буде досить, щоб зробити проживання кроликів комфортним в суворі зимові дні в азіатському кліматі.
- Оштукатурювання або хоча б побілка стін також допоможуть пухнастиків залишатися здоровими, так як це дозволить запобігти потраплянню і розмноження різних інфекційних хвороб, грибків і т. П.
- Клітини необхідно розставити таким чином, щоб до них постійно надходив свіже повітря. Відкрита сторона клітки повинна «дивитися» на східну сторону. Такі умови найсприятливіші для вуханів.
- Конструкції повинні бути розміщені на спеціальних підпорах або стійках на відстані одного метра над землею. Під кліткою має бути відкритий простір. Це дозволить доглядати за тваринами в більш комфортних умовах для господаря, уникнути укусів мишей і різних гризунів (особливо це важливо, якщо є молодняк), клітини не будуть гнити і псуватися з часом.
Побудувавши якісну і комфортну клітку для звірів, господар проробляє лише малу частину роботи. Найважливішим елементом є годування, утримання і розведення кролів в комфортних для них умовах. Буде потрібно годувати їх правильної їжею в сухому стані. Волога або запарених їжа може погано вплинути на здоров'я кроликів і привести до смерті тварин.
Споруда клітини своїми руками
Багато хто цікавиться, як зробити крільчатник своїми руками. Схеми в картинках є різні (одно- і двоярусні, великі чи маленькі, маточники, домашні, промислові, дерев'яні та металеві, італійські, дії, саморобні і т. П.), Також як і існує безліч підходів, наприклад, метод Михайлова, Золотухіна , Макляк. Просту конструкцію можна зробити за невеликі гроші, але, на жаль, не безкоштовно.
Перед тим як приступити до роботи, потрібно, крім схеми, правильно підібрати матеріал для роботи.
необхідні матеріали
Для створення подібних конструкцій бажано використовувати природні матеріали для імітації схожих умов до природних. Тому в якості основи для конструкції слід використовувати дерев'яні бруски, які обробляються екологічно чистими антисептиками. Для побудови клітин знадобляться такі матеріали:
Внутрішня обробка стін здійснюється з фанери, так як вона стійка до вологи і дуже міцна. ДСП для таких цілей не підійде, оскільки сильно вбирає в себе вологу і руйнується з часом від набухання.
Якими бувають будиночки для кроликів
Всі хороші клітини мають загальні характеристики, але все ж їх можна розділити на кілька видів, кожен з яких має свої індивідуальні відмінності. Першим важливим фактором є те, які породи і особини будуть проживати в таких конструкціях. У кожному господарстві має бути кілька видів клітин. Залежно від того, наскільки багато місця є по висоті в сараї, конструкції діляться на наступні:
- одноярусні;
- двоярусні;
- три і більше ярусів.
У певному віці кроликів неообходімо розселяти. Види клітин можна поділити на такі види:
- клітини для молодняку;
- конструкції для дорослих особин.
Для вагітних кролиць і недавно народилися особин роблять клітини-гнізда. Їх ще називають маточниками, оскільки вони мають всередині ящик, резервуар або будку, яка імітує нору в природних умовах. У ній майбутня мати і робить гніздо для своїх дітей. Там вони і проводять перші два місяці свого життя.
Розмір клітин також може залежати від того, яку породу потрібно розводити:
- карликові кролики;
- звичайні;
- великі (акселеранти).
Також має значення, в яких цілях розлучаються тварини. Вони можуть бути як для душі, так і для продажу.
Конструкції клітин можуть бути різні, а параметри їх мати відчутні відмінності. Але, з іншого боку, виготовити клітку можна і за загальними правилами, а потім вже добудовувати потрібні деталі.
етапи виготовлення
Любителі дачного способу життя часто цікавляться питанням, як побудувати крільчатник своїми руками. Креслень в інтернеті є багато, тому варіантів існує більш ніж достатньо. Найпоширеніший спосіб побудови типової конструкції - це наявність двох секцій. В одній частині буде проживати доросле поголів'я, а в інший буде маточник.
Якщо в господарстві ще немає самки з дитинчатами, в гніздовий відділенні можна поставити додаткові будиночки і запускати там дорослих кроленят для того, щоб вони могли сховатися там при поганому самопочутті. Для господарів, які не знають, як побудувати клітку для кроликів своїми руками, покрокова інструкція вказана нижче. Виробництво клітини відбувається поетапно:
- Для початку необхідно обробити заздалегідь приготовані дерев'яні бруси антисептиком. Це потрібно зробити для того, щоб запобігти сгніванія дерева, проникнення і розмноження в клітці шкідливих для кроликів мікроорганізмів. Антисептики повинні бути екологічно чистими і не містити багато хлору. Таким чином, дерево прослужить довго, а кролики не будуть схильні до впливу важких і шкідливих хімічних складів.
- Далі потрібно взяти оброблений брус і нарізати необхідні деталі: чотири бруса по півтора метра, чотири по 55 сантиметрів і дві штуки по 70 сантиметрів.
- Потім потрібно з'єднати між собою планки 1,5 м і 0,55 м, щоб вийшли дві постаті одного розміру. Роблять прямокутні клітини, тому повинні вийти саме такі однакові фігури.
- Потім за допомогою 70 см брусків робимо висоту клітини і з'єднуємо два прямокутника цими брусками. У результаті повинна вийти коробка-основа для майбутньої клітини.
- Далі необхідно спорудити підлогу для домашніх улюбленців. Це можна зробити з різних матеріалів, кожен з якого має свої недоліки і плюси: металопрофіль, сітка або дерев'яні рейки. Для якісного результату рекомендується використовувати комбіновані методи побудови. Наприклад, знизу вмонтувати металевий профіль, а зверху встановити сітку. Таким чином, профіль не дасть деформуватися сітці, і подібний підлогу буде служити дуже довго. Причому він не буде прогнивати, наприклад, як дерево. Хоча, з іншого боку, метал піддається корозії, і така підлога буде холодним для кроликів. Дерево ж може з часом згнити, але умови для вуханів будуть більш природними. Пол встановлюється на великій частині коробки і кріпиться шурупами або цвяхами (50-70 сантиметрів статі потрібно залишити незашітим).
- Залишена місце статі потрібно зробити дерев'яним, так як там буде місце для будівництва кролячого маточника.
- Стіни роблять з фанери, дощок і сітки. Задню частину можна виготовити з дощок, оброблених антисептиками, а передню за допомогою сітки для того, щоб спостерігати за улюбленцями, і щоб потрапляло достатню кількість світла. Бічні частини можна зробити з фанери.
- Для даху потрібно підготувати лист фанери і петлі. Необхідно прикрутити петлі до одного з брусів, а безпосередньо на них вже встановлювати водостійку фанеру.
- Потім конструкція встановлюється на підпори. Їх висота повинна бути приблизно один метр від землі.
- Після цього залишається встановити поїлки і годівниці, і конструкція готова до експлуатації.
Клітини по методу Михайлова
Виготовлення кролятніка по методу Михайлова має на увазі під собою створення багатоярусної міні-ферми. Іншими словами, це своєрідний шед, що складається з мініферм. Кожна з них має окрему клітку для маточника (для двох кролиць), а з іншого боку - окрема конструкція для відгодівельного періоду молодняка, який від'єднали від материнського гнізда. Через чотири місяці можна отримати таким методом справжніх велетнів вагою 8-12 кг. Кролі за цим методом - досить прибуткова справа.
Клітку для кролиці з маточником своїми руками по методу Михайлова зробити трохи складніше, ніж конструкцію для відгодовування кроликів.
Таким чином, цей метод по праву вважається найкращим за всіма показниками для виробничих цілей розведення.