Корпус системного блоку (типи, характеристики)
Невід'ємною частиною персонального комп'ютера є системний блок. Зовнішня оболонка, яка захищає від механічних пошкоджень внутрішні елементи комп'ютера називається корпусом системного блоку. Комплектується корпус блоком живлення. Він перетворює змінний струм мережі в постійний. Також на корпусі розташовуються вимикач харчування, вбудований динамік, цифрові і світлодіодні індикатори режимів роботи, кнопки управління комп'ютером (перезавантажити, вимкнути, включити). Крім того, корпус може комплектуватися замком для блокування клавіатури, USB-виходом, аудіороз'ємом. Є в корпусі системного блоку і вбудована система охолодження.
Сьогодні корпусу випускають багато фірм, тому моделі розрізняються за габаритами і дизайну. Але всі вони бувають тільки двох типів: горизонтальні і вертикальні. Так, горизонтальні корпусу - Desktop (настільні), випускаються в малогабаритному варіанті (baby-AT case, ultra-slimline) і зменшеному варіанті (slimline, mini-footprint). А вертикальні - баштові (tower), можуть бути чотирьох варіантів. Серед них розрізняють full tower або big tower - велику вежу, miditower - середню вежу, microtower - мікробашню і minitower - малу вежу (фото 1).
популярністю користується корпус cooler master . У продажу є варіанти miditower, full tower. Раніше широко поширеними були корпусу minitower, які зараз зустрічаються все рідше, оскільки в них не так просто розмістити повнорозмірні системні плати АТС. А ось miditower користується попитом і є справжньою "робочою конячкою", так як може забезпечити використання величезної кількості накопичувачів. Ну, а за габаритами найбільші це, звичайно ж, big tower. В таких корпусах можна розмістити багато різних пристроїв і будь-яких розмірів системні плати (фото 2).
Горизонтальні корпусу - desktop застосовуються найчастіше в офісах, щоб заощадити робоче місце. За розмірами вони менше звичайних системних блоків. Крім того, завдяки горизонтальному способу положення зверху на корпус навіть можна поставити монітор. І горизонтальні, і вертикальні корпусу повинні бути виготовлені з якісного матеріалу. Від цього залежить безпека і зручність роботи. Обов'язково повинні бути згладжені металеві кути, щоб не можна було про них подряпати руки. Також корпус повинен бути жорстким, все фарбовані панелі добре оброблені. Робляться корпусу з заліза або алюмінію. Краще останній, але такі корпусу недешеві (фото 3).
Що стосується розмірів корпусу, то всередині має бути багато місця для комплектуючих і вентиляції. Оскільки комплектуючі виділяють в процесі роботи багато тепла, то, відповідно, потрібно місце для вентиляції. При покупці корпусу звертайте увагу на те, чи зручно розташовуються перемикачі, кнопки, аудіо роз'єм, USB роз'єм. Дуже зручні корпуси з безгвинтової складанням, в яких для обладнання передбачена велика кількість засувок і кріплень. Таким чином під час складання блоку не потрібно користуватися викруткою і гвинтами. Також корпус блоку повинен бути роз'ємним. Повинна зніматися бокова стінка. Є моделі, в яких знімаються дві стінки. На лицьовій стороні корпусу знаходяться кнопки перезавантаження і включення (фото 4).
Проводять корпусу сьогодні багато фірм - і китайські, і європейські. Багато користувачів вважають за краще купувати системні блоки відомих брендів, тому що вони якісні і довговічні. Також у продажу сьогодні можна знайти корпусу різного дизайну. Наприклад, є моддингові корпусу, які обладнані стереоколонками, специфічну підсвічування, спеціальну систему охолодження (фото 5).