Кронштадтське Адміралтейство

Питання про зведення Кронштадського Адміралтейства було піднято навесні 1783, коли Санкт-Петербурзьке дерев'яна будівля адміралтейства було знищено масштабною пожежею. Згідно з указом Катерини Великої корпус був перенесений з метою забезпечення безпеки на острів Котлін. Будівництво почалося через два роки відразу ж після затвердження проекту імператрицею. Питання про зведення Кронштадського Адміралтейства було піднято навесні 1783, коли Санкт-Петербурзьке дерев'яна будівля адміралтейства було знищено масштабною пожежею

Для нового комплексу була обрана площа біля знаменитого Петровського доку. Будівельний проект передбачав облаштування всієї території біля Адміралтейства. Імовірність пожежі та незаконного проникнення повинна була бути зведена до нуля. По лінії каналу побудували військові складські приміщення, в яких зберігали цукор, борошно, овочі, м'ясо та інше продовольство.

Кронштадтське адміралтейство являло собою добре організований військове містечко. Продуманий проект став запорукою того, що корпуса непогано збереглися до нашого часу, незважаючи на всі примхи історії і суворий місцевий клімат. Всі споруди відрізнялися максимальною функціональністю і строгістю екстер'єрів.

Павло I прийняв рішення про повернення Адміралтейства в столицю, проте комплексні будівельні роботи з облаштування території тривали аж до початку 1830-х років. Будинки адміралтейською системи на той час займали майже четверту частину всієї міської площі Кронштадта.