Куди град Казань рости буде?
13.11.2017
На запитання читачів «БІЗНЕС Online» відповість Тетяна Прокоф'єва
Чого не вистачає Казані як столиці? Коли набережні Казанки і Кабана постануть у всій красі? Як згодом буде трансформуватися вигляд міста? Відповіді дізнаємося 15 листопада біля гостя редакції «БІЗНЕС Online» - головного архітектора Казані Тетяни Прокоф'євої.
У Казані історично склалася радіально-кільцева планування міста, але столиця РТ є не повне коло, а лише три чверті - південно-західну чверть займає Волга. З 2011 року здійснюється будівництво уздовж Волги замикає ділянки внутрішньоміських Малого і Великого магістральних кілець, а також ряду радіальних магістралей.
Згідно з генеральним планом міста, крім реновації територій промислової, складської, приватної та іншої малоцінної забудови всередині Казані, на невикористані територіях у розширюваних міських кордонів плануються організація нових промзон (на захід від «Казаньоргсинтез», на південь від Давлекеево, на схід від «Казанькомпрессормаш») за рахунок підприємств, що виводяться з центральних частин столиці РТ, і спорудження як селищ індивідуального котеджного будівництва, так і нових великих спальних кварталів масової житлової багатоповерхової застро ки. Крім того, планується розростання Казані в західному напрямку: Злосний - Оріхівка - Васильєво.
Історичний центр міста був істотно перебудований в 1990-2000 роках в рамках програм ліквідації старого житла і підготовки до святкування 1000-річчя міста, втративши при цьому ділянки історичної забудови та деякі пам'ятники архітектури. Найстарішим пам'ятником цивільної архітектури в Казані є будинок Міхляева, більшість же пам'яток відноситься до XIX століття. Надбанням міста також є численні культові споруди: церкви, мечеті і синагога.
Протягом всього пострадянського періоду Казань є лідером по житловому будівництву в Поволжі і одним з лідерів в Росії. Активно ущільнюються існуючі і будуються нові квартали масової житлової забудови.
До сучасних архітектурних пам'яток Казані прийнято відносити мечеть «Кул Шаріф», метрополітен, Кремлівську набережну, театр ляльок «Екіят», центр сім'ї «Казан», спортивні споруди - «Казань Арену», «Татнефть Арену», «Баскет-хол». У 2000-і роки в місті стало популярним використання архітектурних елементів у вигляді башточок, куполів і шпилів, а також комплексне будівництво в неокласичному стилі, наприклад Палац хліборобів, ЖК «Палацова набережна» і «Ренесанс». У XXI столітті в місті активізувалося висотне будівництво. З 2008 року найвищим в місті будівлею стала 85-метрова 26-поверховий готель «Рів'єра». У 2013 році був відкритий перший в місті хмарочос заввишки більше 100 метрів - 37-поверховий житловий комплекс «Блакитні небеса».
Задавайте свої питання Тетяні Прокоф'євої тут і зараз!
Прокоф'єва Тетяна Георгіївна народилася 11 жовтня 1959 року в Тахтінском районі Хабаровського краю. Закінчила архітектурний факультет Казанського інженерно-будівельного інституту за спеціальністю «архітектура» (1981).
1981-1983 - інженер, архітектор Казанського заводу друкарських пристроїв.
1983-1991 - архітектор відділу генплану інституту «Казгражданпроект».
1992-1999 - архітектор компанії Moody / Nolan (США).
1999-2007 - архітектор міжнародної компанії NBBJ.
2007-2009 - радник голови МО міста Казані з архітектури та містобудування.
З жовтня 2009 року - головний архітектор Казані.
Член спілки архітекторів США (1995) і союзу архітекторів Росії (2003).
Коли набережні Казанки і Кабана постануть у всій красі?Як згодом буде трансформуватися вигляд міста?