Курсовик - Дослідження шумового впливу на перетині вулиць Пролетарської та Віри Слуцької р Санкт-Петербурга.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
Пошук навчального матеріалу на сайті

Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням «StudentHelp» , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word. Після такого підвищення оригінальності, ваша робота легко пройдете перевірку в системах антиплагіат вуз, antiplagiat.ru, РУКОНТЕКСТ, etxt.ru. Програма «StudentHelp» працює за унікальною технологією так, що на зовнішній вигляд, файл з підвищеною оригінальністю не відрізняється від початкового.


Найменування:


Курсовик Дослідження шумового впливу на перетині вулиць Пролетарської та Віри Слуцької р Санкт-Петербурга

інформація:

Тип роботи: Курсовик. Доданий: 22.1.2016. Рік: 2015. Сторінок: 24. Унікальність по antiplagiat.ru:

Опис (план):

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ   Пошук навчального матеріалу на сайті   Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням   «StudentHelp»   , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word

зміст
Введение ....................................................................................... ..3
1.Обзор методичних основ оцінки шумового впливу автотранспорту на людину і навколишнє середовище в цілому ................................................ .5
2. Опис об'єкта дослідження ...................................................... ... 11
3. Дослідження шумового впливу на перетині вулиць Пролетарської та Віри Слуцької р Санкт-Петербурга ...................................................... .13
4. Розрахунки і оцінка результатів шумового впливу автотранспорту на перетині вулиць Пролетарської та Віри Слуцької р Санкт-Петербурга ......... 14
Висновки ....................................................................................... ..19
Література .................................................................................... 20
Додаток .................................................................................... 22
Вступ
Охорона здоров'я населення є головним системоутворюючим критерієм регулювання якості навколишнього середовища, а усунення впливу шкідливих і небезпечних факторів середовища проживання на людину є пріоритетними завданнями в галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення [1]. Провідне місце у формуванні здоров'я нації є фактори середовища проживання. Саме з неблагополучним станом якості атмосферного повітря, питної води, їжі пов'язують значну частку захворюваності населення [1]. Результати численних моніторингових досліджень свідчать, що, в даний час, одним з переважаючих джерел забруднення середовища мегаполісів є автотранспорт [2]. Необхідність скорочення автотранспортних забруднень в великих містах є актуальною гігієнічної, екологічної та економічної проблемою. Найбільш гостро негативні наслідки автотранспортних забруднень проявляються в містах - мегаполісах і на територіях з інтенсивним рухом автотранспорту [4].
Санкт-Петербург є найбільшим промисловим містом і найважливішим транспортним вузлом Північно-Заходу Росії, тому проблема забруднення навколишнього середовища для міста залишається найбільш гострою. Рішення проблеми скорочення транспортних забруднень шляхом вдосконалення управління транспортними потоками, модернізації технічних засобів, зниження токсичності автомобільного палива, обмежувальних заходів, відіграє позитивну роль, але не встигає за надзвичайно швидкими темпами автомобілізації урбанізованих територій. Поряд з проведенням зазначених заходів, особливе значення має зниження навантаження на існуючі міські автомагістралі. Це забезпечується шляхом введення в експлуатацію нових, потужних об'їзних транспортних артерій. У зв'язку з цим будівництво кільцевої дороги навколо Санкт-Петербурга стало важливим управлінським рішенням зниження негативного впливу автотранспорту. При вирішенні питань будівництва об'їзних доріг, як правило, керуються технічної аргументацією (архітектурно-будівельні аспекти, автотранспортні потоки, фінанси та ін.), Не оцінюючи соціальні питання, проблеми здоров'я городян, що вимагає наукової розробки і обґрунтування системи комплексної гігієнічної оцінки впливу автотранспортних забруднень на навколишнє середовище і здоров'я населення в умовах мегаполісу. Нова система державного регулювання повинна базуватися на попередніх надійних оцінках реальної ситуації і визначення пріоритетів у діях, спрямованих на максимальне зниження негативного впливу на навколишнє середовище і здоров'я [1].
За даними державної статистики частка автотранспорту в сумарних викидах забруднюючих речовин в атмосферне повітря становить понад 80%. Частка ж автотранспорту в шумовому впливі на населення становить 85-95% [1].
1. Огляд методичних основ оцінки шумового впливу автотранспорту на людину і навколишнє середовище в цілому
До пріоритетних і важко вирішуваних проблем міст мегаполісів відноситься і проблема акустичного забруднення навколишнього середовища [2]. Широке впровадження в промисловість нових технологій, високошвидкісного і потужного устаткування, а також використання численних засобів наземного, повітряного і водного транспорту, призвело до того, що населення піддається багаторазовому впливу шуму. В останні роки в містах істотно збільшилася кількість автотранспортних засобів, що призвело до необхідності будівництва нових, сучасних автомобільних доріг [4]. При цьому, автотранспортні магістралі, забезпечуючи життєдіяльність мегаполісу, надають підвищену техногенне навантаження на навколишнє середовище і здоров'я, і ​​зокрема, є джерелами підвищеного шуму [4].
Особливо гостро стоїть питання наднормативного шумового впливу, обумовленого автотранспортом, рівень якого визначається цілою низкою чинників: інтенсивністю автотранспортних потоків, швидкістю руху транспортних засобів, видовим складом і технічним станом транспортних засобів, станом дорожнього покриття. У міському середовищі наднормативне вплив шуму супроводжує людину протягом усього його життя і може посилюватися під дією інших видів впливу, таких як вібрація, хімічні поллютанти атмосферного повітря [5]. Сучасні великі міста характеризуються високими рівнями шуму, що несприятливо впливає на здоров'я населення. Міський шум має тенденцію до зростання [6]. Ця тенденція зберігається, ........
література
1. Сергєєв, О.Е. Про актуальність проблеми шумового забруднення зон
житлової забудови Санкт-Петербурга / О.Е. Сергєєв, І.М. Ахметзянов // Екологічне благоустрій житлових територій великих міст Росії: зб. науч. тр.- СПб. : МАНЕБ, 2008. - С. 31-34.
2. Сергєєв, О.Е. Транспортний шум як екологічна проблема СанктПетербурга / О.Е. Сергєєв, І.М. Ахметзянов, С.А. Лопатин. - СПб. : МАНЕБ, 2005. - С. 98-99.
3. Санкт-Петербург в 2013 році / Петростата. - СПб., 2014. - 234 с.
4. Рахманін Ю.А. Актуалізація проблем екології людини та гігієни
довкілля та шляхи їх вирішення / Ю.А. Рахманін // Гігієна і санітарія. - 2012. - № 5. - С. 4-8.
5. Шляхи вирішення екологічних проблем автотранспорту / А.І. Потапов, В.Ф. Хватів, С.Н. Миколаїв [и др.]. - СПб., 2006. - 568 с.
6. Обґрунтування управлінських рішень щодо зниження акустичної
навантаження на населення Санкт-Петербурга на основі результатів соціальногігіеніческого моніторингу / І.А. Ракітін, А.В. Мельцер, Н.В. Ерастова [и др.] // Гігієнічні та медико-профілактичні технології управління ріскаміздоровью населення: матер. наук.-практ. конф. з міжнар. участю. - Перм: Книжковий формат, 2011. - С. 306-309.
7. Аксьонов Денис. Ми живемо в 60 децибел / URL: b5f11784
8. Боголєпов І.І., Лаптєва Н.А. Боротьба з шумом в місті / URL: articles / bor-ba-s-shumom-v-gorode
9. Боротьба з шумом в Санкт-Петербурзі / URL: news / istoricheskiy-tsentr / borba-s-shumom-v-sankt-peterburge.html
10. Загорська А.П. Аналіз провідних будівництв Санкт-Петербурга з точки зору норм будівельної акустики - Інженерно-будівельний журнал. - 2010. - №5 (15). - с.44-48.
11. Результати медико-екологічної оцінки існуючої ситуації на територіях Фрунзенського, Красногвардійського, Виборзького, Невського і Красносільського районів Санкт-Петербурга / URL: city / city02.php
12. Найбільш гучні райони Санкт-Петербурга / Новобудови Санкт-Петербурга і області. 04.02.2013. URL: advice / 105-samye-shumnye-rajony-sankt-peterburga.
13. Будівельні норми і правила СНиП 23-03-2003 «Захист від шуму» / URL: snip / folder-6 / list-7.html


Дивитися схожі роботи
* Примітка. Унікальність роботи вказана на дату публікації, поточне значення може відрізнятися від зазначеного.