Лідер-Пресс - Які дівчата працюють в Солігорськ РВВС?

Розумниці, красуні, спортсменки - зустрівши одну з цих дівчат на вулиці в цивільному одязі, ніколи не подумаєш, що вони працюють ... в міліції. Адже є ж істинно жіночі професії, де прекрасна стать відмінно може реалізувати себе. Але ні - ці прекрасні леді успішно завойовують чоловічий простір.

Напередодні Дня білоруської міліції кореспондент газети «Лідер-Пресс» побувала в Солігорськ РВВС і дізналася, чому саме в роботі в правоохоронних органах ці дівчата знайшли своє покликання, не розчарувалися вони у своїй діяльності, як складаються стосунки з колегами-чоловіками, як поставилися рідні до вибору зовсім не жіночою професією, не завадила чи робота в міліції особистому житті.

Старший лейтенант міліції Юлія Денісеня, оперуповноважений по розшуковій роботі відділу карного розшуку Солігорськ РВВС:

Старший лейтенант міліції Юлія Денісеня, оперуповноважений по розшуковій роботі відділу карного розшуку Солігорськ РВВС:

- Сама я родом з міста Любани, і там я вчилася в СШ № 3. Одного разу в нашій школі організували юридичний клас. Разом зі своєю подругою, яка теж зараз працює в міліції, ми вирішили піти вчитися в юридичний клас. Закінчивши школу, ми зрозуміли, що хочемо працювати в міліції. Тому після закінчення 11 класів у 2006 році і проходження курсів, ми поступили в Академію МВС. Разом з подругою вчилися в одній групі, разом пройшли курс молодого бійця. Разом було легше вчитися, підтримували один одного, тому що не всі дівчата витримували навчання. Коли я закінчила Академію МВС в 2011 році, потрібно було пройти практику за своєю спеціалізацією, якої у мене виявився карний розшук. Однак в моєму рідному місті на розподіл вільних місць не було, мені запропонували піти в Солігорськ РВВС. Я не засмутилася і прийшла сюди на піврічне стажування. Колеги-чоловіки надавали багато уваги, підтримували, допомагали в роботі. І після стажування мені захотілося тут залишитися. І я рада, що мене розподілили саме сюди.

Чи далекі від дійсності виявилися мої уявлення про роботу в міліції? Знаєте, якби я вчилася в цивільному вузі, можливо, для мене це було б важко. А так як ми вчилися в Академії МВС, я звикла, що свят не буває, тому що кожен раз ми чергували.

В Солігорськ РВВС я працюю у відділенні по розшуковій роботі - я здійснюю розшук держборжника, зобов'язаних осіб, які повинні відшкодовувати кошти на державне забезпечення своїх дітей, які перебувають на держзабезпеченні, і неплатників аліментів.

Відносини з колегами-чоловіками складаються добре - допомагають, підтримують. Нас не так багато - в нашому відділі тільки дві дівчини.

Батьки позитивно поставилися до мого вибору професії - ніяких претензій не було. Особисте життя так само склалася - мій чоловік разом зі мною працює у відділі карного розшуку, і 14 лютого 2014 року у нас було весілля.

У планах - продовжувати працювати. У вільний час займаюся спортом, зустрічаюся з друзями.

Напередодні Дня міліції хочу побажати своїм колегам особистого щастя, щоб робота ніколи не заважала сімейним відносинам. Просування по кар'єрних сходах, і щоб робота приносила радість!

Капітан міліції Ольга Петрушина, старший інспектор групи кадрів Солігорськ РВВС:

- Прийшла на службу в 2006 році і спочатку працювала на посаді інспектора інспекції у справах неповнолітніх. Надалі мені запропонували посаду старшого інспектора групи кадрів. Подумавши, я погодилася. І не шкодую, не дивлячись на те, що цікаво було працювати і в первісної посади.

Чому я вибрала роботу в міліції? У мене немає батьків, і свої рішення приймала самостійно. Отримавши педагогічне і психологічну освіту, тривалий час працювала психологом в дошкільному закладі, але я зрозуміла, що це не моя сфера діяльності. І я прийняла рішення поміняти свій спосіб життя, зокрема, трудову діяльність. Я прийшла в РВВС, пройшла стажування, зарекомендувала себе з позитивного боку і з цього моменту пов'язала своє життя з правоохоронними органами. Вважаю, що знайшла своє покликання, так як кадрова робота мені дуже подобається.

Відносини з усіма колегами складаються благополучно, легко і швидко знаходжу спільну мову з співробітниками.

Завдяки підтримці та допомозі керівництва відділу група кадрів Солігорськ РВВС за результатами 2013 року є найкращим відділом з ідеологічної роботи і кадрового забезпечення в Мінській області.

Особиста і сімейне життя склалося ще до початку трудової діяльності в РВВС. Чоловік спокійно ставиться до моєї роботи, не дивлячись на те, що часто доводиться затримуватися допізна.

Решту від роботи час займає сім'я. У вихідні дні з дітьми ходимо на природу, відвідуємо Льодовий палац.

Своїм колегам хочу побажати величезного щастя в особистому житті, добра, благополуччя. Бажаю не ставити перед собою перешкоди, вдосконалюватися, швидко просуватися по службовій драбині.

Рядовий міліції Ольга Бусел, інспектор кримінально-виконавчої інспекції Солігорськ РВВС:

Рядовий міліції Ольга Бусел, інспектор кримінально-виконавчої інспекції Солігорськ РВВС:

- Як атестований співробітник працюю всього два місяці, а протягом року працювала як вільнонайманий співробітник. Спробувала себе в даному виді діяльності і вирішила атестуватися.

Колись в міліції працював мій батько, зараз працює сестра. Щоб продовжити сімейну династію, вирішила свою професійну діяльність пов'язати з роботою в правоохоронних органах, навіть незважаючи на те, що батько був проти, щоб я йшла в міліцію. Однак я наполягла на своєму. На даний момент батьки прихильно ставляться до того, що я працюю в РВВС.

До роботи в міліції я вчилася в Солігорськ економічному технікумі на юридичному факультеті. Потім вступила до інституту правознавства в Мінську. Після цього працювала в суді Солігорськ району секретарем, потихеньку наближалася до своєї мети і прийшла в міліцію. І з лютого 2013 роки я інспектор в кримінально-виконавчої інспекції.

Мої обов'язки полягають в тому, що я ставлю на облік звільнених з місць позбавлення волі, засуджених за тяжкий або особливо тяжкий злочин або тих, хто засуджувався до позбавлення волі більш ніж два рази, а також осіб, умовно-достроково звільнених від покарання. Тобто постановка на облік, їх розшук, проведення з ними профілактичної роботи.

Я не шкодую про обраному шляху. З кожним пропрацював днем ​​все більше переконуюся в тому, що це саме та робота, якої я хотіла займатися.

Чоловіки-колеги дуже допомагають у роботі - підтримують, десь наставляють, десь підказують.

Робота мого особистого життя не заважає. Ще до приходу в міліцію я її влаштувала - мій молодий чоловік погодився з вибором моєї професії.

Своїм колегам я хочу побажати терпіння, удачі, підвищення по кар'єрних сходах, всього найкращого в особистому житті. Найголовніше - побажати здоров'я.

Хочу подякувати батькам за підтримку і розуміння, а також керівництво та начальника свого підрозділу.

Старший лейтенант міліції Ольга Гусєва, інспектор інспекції у справах неповнолітніх Солігорськ РВВС:

- Моя трудова діяльність починалася незвично - я закінчила медучилище р Слуцька і з 2001 по 2011 роки працювала в УЗ «Солігорськ ЦРЛ». У 2006 році я поступила в БГУ в інститут управління соціальних технологій, і в подальшому хотілося працювати за фахом.

Міліцейська життя вже була прикладом для мене: моя мама багато років працює в міліції м Любани, молодший брат вступив до Військової Академії. Тому міліцейські будні були мені знайомі.

Коли з'явилася можливість працювати в міліції, спочатку я там була як неатестований співробітник, тобто вільнонайманий. Потім в 2011 році я поїхала в навчальний центр МВС, де пройшла стажування і навчання, і в подальшому приступила до посади.

Я вважаю, що знайшла своє покликання, хоча в медицині мені теж подобалося. Я працюю з важкими підлітками, підлітками, які перебувають на обліку в ИДН за вчинення злочину або за правопорушення. Також ведеться робота з неблагополучними сім'ями і родинами, що знаходяться в соціально небезпечному положенні і з зобов'язаними особами, діти яких перебувають на державному забезпеченні.

Колеги-чоловіки добре ставляться: можна розраховувати на їх допомогу - як колег підрозділу, так і всього Солігорськ РВВС.

Одним зі своїх досягнень вважаю те, що протягом двох років я кращий за професією свого підрозділу в 2012 і 2013 роках.

Величезне спасибі родичам, які надавали мені колосальну підтримку. Робота особистому житті не заважає. У вільний час люблю подорожувати, читати, займатися спортом.

Колегам хочу побажати міцного здоров'я, величезного щастя, просування по кар'єрних сходах, добра і всіх благ. Хочу сказати велике спасибі як своєму безпосередньому начальнику Сергію Івановичу Солов'єві, так і нашому до недавніх пір начальнику Олександру В'ячеславовичу Астрейко, який не так давно пішов на підвищення, за підтримку і допомогу.

Старший сержант міліції Юлія Міхновець, міліціонер роти патрульно-постової служби міліції:

- Я є єдиною дівчиною в цій службі. Це більше чоловіче підрозділ, але прийняли мене нормально. Чому я пішла працювати в міліцію? У мене був наочний приклад - мій дядько. Він працював в міліції і вийшов на пенсію підполковником. Бачила в ньому дисципліну, внутрішні якості - не як у цивільних людей. І ці риси дядька мені подобалися - форма, строгість, але в той же час чуйність - як вміло він керував людьми! Закінчила я торгово-економічний коледж за спеціальністю товарознавця.

Пропрацювала 5 років і зрозуміла, що не моє. Я вже була заміжня, дочка йшла в перший клас, і я вирішила, що не варто ходити на нецікаву роботу. Краще там, де подобається. І я не пошкодувала. Закінчила школу міліції, зараз вчуся в Гомельському державному університеті ім. Франциска Скорини на юридичному факультеті.

До недавнього минулого я патрулювала вулиці. Але зараз відряджена на адміністративну практику - веду облік і реєстрацію адміністративних правопорушень. При патрулюванні вулиць в перший час було страшно, але колеги все пояснювали, розповідали.

Я мала уявлення про міліцію: багато спілкувалася з дядьком, але він мене відмовляв, мовляв, не жіноча це робота. Просто за часів його практики в міліції було дуже мало жінок. Зараз же жінка в правоохоронних органах нікого не шокує. У чоловіка працює брат в міліції, тому він знав, куди я йду працювати. У колективі мене прийняли добре. Надавав допомогу і командир роти Олександр Павлович Храловіч, і мій взводний командир - командир 1 взводу Віктор Миколайович Аладко, який до цих пір контролює і допомагає. Вважаю, що для роботи в міліції потрібен внутрішній стрижень, міцний характер, чуйність, уважність, знання психології.

У вільний час, як і будь-який співробітник РВВС, займаюся спортом, так як потрібно підтримувати фізичну форму, тому що ми щорічно здаємо нормативи. Люблю плавання, біг.

У планах - отримати вищу освіту і піти на офіцерську посаду - правда, ще не вирішила, в яку службу.

Хочу привітати колег з наступаючим професійним святом. Бажаю здоров'я, благополуччя, розуміння в сім'ях, тому що робота специфічна, просування по кар'єрних сходах.

***

Резюмуючи інтерв'ю c дівчатами-міліціонерами, нам хотілося дізнатися, що ж думають про роботу жінок в правоохоронних органах чоловіки. На це питання відповів заступник начальника Солігорськ РВВС керівник групи кадрів підполковник міліції Павло Ярославович Гавін:

- Про жінок в міліції можу сказати тільки позитивне. Дівчина на службі - це добре. Це ті співробітники, від яких не треба чекати непередбачених ситуацій. Вони з великим почуттям відповідальності (не хочу образити чоловіків) відносяться до своїх посадових обов'язків, вони витривалі, завжди на висоті особистісні та ділові якості. Наведемо як приклад інспекцію у справах неповнолітніх, де половина особового складу - дівчата: ІДН за підсумками роботи за 2013 рік стала кращою в Мінській області. Це теж багато про що говорить. На сьогоднішній день в Солігорськ РВВС працює близько 70 жінок, а в цілому - близько 300 осіб.

У професійне свято - День міліції - хочу сказати слова подяки за виконану роботу всьому колективу. Наш відділ був визнаний кращим в області другий рік поспіль. І це заслуга всього особового складу. Побажати хочу здоров'я, успіхів у роботі, кар'єрного росту, невичерпної енергії та родинного благополуччя!

фото автора

Розмовляла Олена ЗАХАРОВА

Чи далекі від дійсності виявилися мої уявлення про роботу в міліції?
Чому я вибрала роботу в міліції?
Чому я пішла працювати в міліцію?