Маска для підводного плавання або дайвінгу, вибір маски, її форма
- Маска для підводного плавання або дайвінгу, вибір маски, матеріали, обсяг подмасочного простору, кут...
- Матеріали з яких виготовлена маска для підводного плавання.
- Обсяг подмасочного простору у маски для підводного плавання.
- Кут огляду у маски для підводного плавання.
- Гідродинамічний опір у маски для підводного плавання.
- Загальна форма маски для підводного плавання.
- Маска для підводного плавання з однієї і двома лінзами.
- Можливість компенсації зору у маски для підводного плавання.
- Антизапітніває скла у маски для підводного плавання.
- Бічні і нижні скла у маски для підводного плавання.
- Маска для підводного плавання з клапанами.
- Кріпильний ремінь.
- Вибір маски для підводного плавання.
- Якщо ж повітря десь проходить, можливі наступні варіанти:
- Догляд за маскою для підводного плавання.
- Схожі статті:
Нирець в першому комплекті (маска, трубка , ласти ) Потрапляє в неприємне становище, якщо він втратив під водою що-небудь зі свого спорядження, але в набагато більш складному становищі опиниться аквалангіст, якщо під водою припиниться подача повітря.
Подібне може статися на глибині, неможливою для спливання на одному диханні. Громіздкий акваланг зменшує рухливість і збільшує опір води. Не кажучи про те, що надзвичайна ситуація може статися в печері або під льодом. Ці нескладні умовиводи змушують підводників з величезною увагою ставитися до використовуваної техніці.
Сучасне спорядження орієнтоване на комфорт і безпеку аквалангіста, все елементи і вузли продумані до дрібниць і часто дубльовані. Якщо Ви тільки починаєте займатися підводним плаванням, то обов'язково користуйтеся допомогою кваліфікованих фахівців, набуваючи індивідуальне спорядження, а найкраще - зверніться за порадою до свого інструктора.
Будь-яка діяльність людини, не пов'язана з використанням будь-якої техніки, приладів або спорядження, змушує сподіватися тільки на себе, дружню допомогу і везіння. Таке, наприклад, звичайне плавання. Як тільки людина починає використовувати техніку - автомобіль або акваланг, його можливості примножуються багато разів, але зростає і залежність від цієї техніки, пропорційно складності останньої.
Маска для підводного плавання або дайвінгу, вибір маски, матеріали, обсяг подмасочного простору, кут огляду, загальна форма, догляд за маскою.
Майже всі ми пробували відкривати очі під водою. різниця коефіцієнтів заломлення води і повітря не коригується очима, і картина підводного світу складається з розмитих плям, які не мають чітких меж. Для повноцінного зору під водою досить наявності повітряного прошарку перед очима. Найпростіше пристосування для цього - плавальні окуляри.
Однак пірнати в них на глибину більше 1-2 метрів не слід. Тиск під окулярами при цьому стає помітно менше тиску навколишнього середовища і тканин нашого тіла, окуляри починають працювати як присоски. Результат - сіточка крововиливів в очах і навколо них, а на великих глибинах можливі більш серйозні неприємності.
Тому для підводного плавання необхідна підводний маска, що дозволяє за рахунок видиху носом вирівнювати тиск у подмасочном просторі з тиском навколишнього середовища. Нагадуємо, що, згідно з міжнародними кодексам всіх підводних федерацій , Перебування у воді з аквалангом без маски вважається сигналом лиха.
За загальноприйнятою думкою підводний маска - предмет номер один в індивідуальному спорядженні підводника. Для вибору маски необхідно розташовувати знаннями про різноманітність існуючих конструкцій і їх особливості. Будь-яка підводний маска складається з м'якого корпусу, жорсткого обідка, в який вставлені один або кілька ілюмінаторів (лінз), і кріпильного ремінця.
Матеріали з яких виготовлена маска для підводного плавання.
Більшість сучасних масок мають силіконовий корпус. Однак маски з гумовим корпусом залишаються в експлуатації і продовжують випускатися. Силікон м'якше і еластичнішою гуми, хоча поступається їй в міцності. Він в меншій мірі схильний до руйнівної дії сонячних променів і більш довговічний.
Силікон може бути прозорим, матовим, або чорним. Вибір тут є справою смаку. Крізь прозорий силікон розрізняються обриси предметів, що частково збільшує поле зору. Бічні промені, що проходять через корпус з прозорого силікону, освітлюють загальну картину світу, але можуть створювати легкі відблиски на оглядовому ілюмінаторі.
Чорний силікон виключає виникнення відблисків на склі, що важливо при підводного фото-і відеозйомки. Ободок може бути зроблений з ударостійкого пластику або металу. Для виготовлення лінз використовуються різні матеріали. Ілюмінатор маски повинен бути міцним, а розбившись, неутворювати шматків з гострими гранями.
Ілюмінатор підводного маски в порівнянні з лінзами «сухопутних» очок в значно більшій мірі схильний до дії різних несприятливих чинників. Сюди відноситься як абразивну дію піску і суспензії, так і хімічний вплив морської води. Необхідним вимогам відповідають деякі пластики і загартоване скло.
Перші - дуже дорогі. В основному застосовуються для виготовлення професійних масок. Переважна більшість масок, використовуваних підводниками-аматорами, мають лінзи з загартованого скла. У будь-якому випадку, на ілюмінаторі обов'язково має бути маркування «TEMPERED» або «SAFETY». Ремінець маски може бути зроблений як з гуми, так і з силікону. Останній варіант переважно з огляду на вже описаних вище властивостей силікону.
Обсяг подмасочного простору у маски для підводного плавання.
Подмасочним називається простір, обмежений маскою з одного боку і особою підводника з іншого. Якщо подмасочний обсяг заповнений повітрям, а саме це і передбачається конструкцією, то маска має деяку позитивну плавучість, сила якої спрямована вгору. Ця сила відчутна (при вертикальному положенні голови) для масок з великим подмасочним обсягом (300-400 мл) і малопомітна для масок з малим об'ємом (близько 200 мл).
Кут огляду у маски для підводного плавання.
Чим ширше поле зору, тим краще. Характеризуючи маску, необхідно оцінювати кут огляду по вертикалі і по горизонталі. Чим більше скло і чим ближче воно до очей, тим ширше поле зору. Кут огляду нерозривно пов'язаний з конструкцією і розміром маски.
Гідродинамічний опір у маски для підводного плавання.
Гідродинамічний опір залежить від розмірів і форми маски. Чим менше ця величина, тим зручніше маска.
Загальна форма маски для підводного плавання.
Всім добре знайомі маски традиційної овальної форми. Нижня частина їх корпусу має два поглиблення, що дозволяють затиснути ніс для продування вух. При пірнанні досить затиснути ніс пальцями однієї руки. Якщо ж у вас в роті знаходиться загубник легеневого автомата, розміри останнього не дозволять підступитися до носа однією рукою і для продування вух необхідно використовувати вказівні або великі пальці обох рук.
Кілька поколінь підводників занурювалися саме в таких масках. Однак, останнім часом вони практично повністю витіснені масками з окремо виконаним виступом для носа. Така конструкція забезпечує можливість продуватися однією рукою в будь-якій ситуації. До очевидних переваг відноситься також зменшення подмасочного обсягу, збільшення кута зору за рахунок наближення скла до очей підводника і зменшення гідродинамічного опору.
Маска для підводного плавання з однієї і двома лінзами.
Мінімальна відстань від оглядового скла до очей підводника в традиційній овальної масці визначається розміром носа. В масці з окремим виступом для носа природним обмежувачем стає перенісся. Подальше наближення оглядового скла до очей можливо при поділі його на дві лінзи. Кут зору при цьому збільшується на кілька градусів. Тим не менш, багато підводники воліють однолінзовий маски без вертикальної перегородки посередині.
Можливість компенсації зору у маски для підводного плавання.
До недавнього часу підводники були змушені проявляти чудеса кмітливості для корекції зору під водою. Найпростіший на перший погляд спосіб, використання контактних лінз, має серйозні недоліки. Крім того, що для скільки-небудь глибоких занурень необхідні спеціальні лінзи з мікроотворами, допускають вихід бульбашок повітря з-під лінз, контактні лінзи будь-якої конструкції легко злітають з ока при попаданні води під маску.
Підводники зі стажем пам'ятають і інший прийом. Окуляри середнього розміру зі знятими дужками легко поміщаються під скло стандартної маски овальної форми і встають в розпір гумового корпусу. Витративши трохи більше часу, можна приклеїти лінзи окулярів до внутрішньої поверхні скла маски.
Якщо клей прозорий, а лінзи підібрані і орієнтовані правильно, то така маска буде досить зручна. Найбільш розумне рішення проблеми корекції зору під водою - спеціальні двулінзовие маски з замінними лінзами. Діоптричні скла підбираються окремо для правого і лівого ока.
Так, наприклад, для маски «Look» фірми Technisub випускаються лінзи з діоптріями від - 1 до - 10 і від + 1,5 до +3,5 із кроком 0,5 діоптрії. На заводі-виробнику все маски комплектуються звичайними стеклами, які протягом декількох хвилин можна замінити на диоптрические, підібрані по ваших очах.
Антизапітніває скла у маски для підводного плавання.
Для масок зі змінними стеклами випускаються лінзи з антизапітніває покриттям. Нанесений з внутрішньої сторони скла шар матеріалу перешкоджає випаданню окремих крапель вологи. Вона утворює рівномірний шар, що не впливає на чіткість зображення.
Бічні і нижні скла у маски для підводного плавання.
Наявність додаткових бічних стекол збільшує поле зору. Під водою відбувається зміщення зображення в бокових вікнах маски за рахунок заломлення променів світла. Це, з одного боку, додатково збільшує поле зору, з іншого боку, розширює «мертві зони», утворені вертикальними стійками. Тим же ефектом володіють нижні скла в шестістекольних масках. Маска з додатковими лінзами має більший подмасочний обсяг, ніж одне - або двулінзовие маски.
Маска для підводного плавання з клапанами.
Клапан, вбудований в нижню частину маски, дозволяє продувати її від води без допомоги рук. Досить зробити видих носом під маску. Єдина необхідна умова, щоб клапан розташовувався в нижній частині маски, виконується при звичайному положенні голови (вертикальному або нахиленому вперед).
Кріпильний ремінь.
Кріпильний ремінь повинен забезпечувати надійне кріплення маски і мати зручний регулювальний механізм. Ремені більшості сучасних масок мають розширення з одним-трьома вікнами в потиличній частині для кращого облягання голови. Регулювання ремінця може виконуватися за рахунок звичайних пересувних пряжок. Але набагато зручніше механізм швидкого регулювання, що дозволяє підтягнути або ослабити ремінь , Не знімаючи маски. Поворотні пряжки дозволяють підібрати оптимальний кут кріплення ременя.
Вибір маски для підводного плавання.
Маски однієї моделі мають стандартний розмір. Деякі фірми випускають спеціальні дитячі маски меншого розміру. Вибір маски багато в чому визначається що стоять перед вами завданнями. Так, наприклад, для пірнання з трубкою особливо зручні маски з мінімальним подмасочним обсягом. Так як запас вашого повітря для поддуванія маски при зануренні вельми обмежений, а якщо ви поринаєте з аквалангом, це вже не так актуально.
Вибираючи між прозорим і непрозорим матеріалом корпусу більшість підводників схиляються на користь першого, але для професійної фото та відеозйомки переважніше маски з чорним корпусом, максимально наближають картину навколишнього світу до виду через об'єктив камери.
Форма, розмір, кількість лінз багато в чому визначаються вашим смаком. Вибираючи маску, обов'язково прикладіть її до свого обличчя і спробуйте зробити вдих носом. Добре підібрана маска притулиться до вашої особи і зробить вдих неможливим.
Якщо ж повітря десь проходить, можливі наступні варіанти:
1. Під верхній фланець маски потрапили волосся. Приберіть їх з чола і з скронь назад і спробуйте ще раз. Для кращого контролю можна встати перед дзеркалом.
2. Чоловіки, що носять вуса, будуть змушені або розлучитися з ними, або змиритися з повільним, але неминучим підтікання маски. Нічого страшного в цьому немає, періодичне продування маски від води скоро стане для вас звичним.
3. Ви занадто широко посміхаєтеся під час примірки і по утворюється складочкам повітря протікає під маску. Подумайте про що-небудь серйозне і спробуйте ще раз.
4. Маска пропускає повітря по з'єднанню корпусу з оглядовим склом або має перфорацію в м'якому корпусі. Замініть маску.
5. Форма та якість матеріалу м'якого корпусу не забезпечують герметичного прилягання маски до обличчя. Спробуйте маску іншої моделі.
Догляд за маскою для підводного плавання.
Після занурення в морській воді промийте маску чистою прісною водою. Намагайтеся не залишати маску надовго під прямими сонячними променями. Чи не кладіть її поруч з нагрівальними приладами. Бережіть скло (скла) від зіткнень з твердими предметами, а м'який корпус від зайвої і тривалої деформації. Для транспортування масок переважно використовувати спеціальні пластикові бокси.
За матеріалами книги «Акваланг і підводне плавання».
Орлов Д.В., Сафонов М.В.
Схожі статті:
- Трубка для підводного плавання або дайвінгу, вибір трубки, її довжина і товщина, клапана в трубці для підводного плавання.
- Страхувальні альтанки Petzl, альтанки для альпінізму і Каньонінг, альтанки для промислового альпінізму та рятувальників.
- Ласти для підводного плавання або дайвінгу, як вибрати ласти, зручність кріплення до ноги, ефективність при плаванні, тест для вибору ласт.
- Каски Petzl для альпінізму, скелелазіння, промислового альпінізму та рятувальників, короткий огляд.
- Суцільнометалевий пневматичний пістолет Gletcher TT, пристрій, огляд.
- Де можна попірнати з аквалангом на Мальдівах, навчання дайвінгу на Мальдівах.
- Суцільнометалевий пневматичний пістолет Gletcher TRS 24/7, пристрій, огляд.