Міський вісник S-Pb.Biz - Головний вісник Санкт-Петербурга - Транспорт
Санкт-Петербург є найбільшим транспортним вузлом Російської Федерації. Тут перетинаються десятки напрямків автомобільних і залізних доріг, трубопроводів, річкових, морських і повітряних ліній. Для зручності жителів і гостей міста Санкт-Петербурга, в місті працюють аеропорти, п'ять залізничних вокзалів, автобусний вокзал, річковий і морський пасажирські вокзали, а також морський порт.
Аеровокзал Пулково - Новий Термінал
Аеровокзальний комплекс Пулково призначений для обслуговування пасажирів внутрішніх і міжнародний рейсів (включаючи країни СНД, регулярні і чартерні рейси далекого зарубіжжя).
На території аеровокзалу працюють камери схову, зали очікування (присутній обслуговування власників карт Priority Pass, Citi Gold і Diners Club International), банкомати, ресторани, бари, кав'ярні Starbucks, пункти обміну валют, квиткові каси, відділення пошти, магазини квітів і сувенірних виробів, магазини Duty Free Store і магазини з продажу книг, газет і журналів російською та іноземними мовами. Надаються послуги з прокату машин і розміщення в готелі. На всій території аеровокзалу діють зони безкоштовного бездротового доступу до мережі інтернет (Wi-Fi). Надаються послуги телефонного та факсимільного зв'язку.
Інформація: код аеропорту LED (код був виданий Ленінградському аеропорту Пулково і є чинним на сьогоднішній день). Щорічна пропускна здатність нового аеровокзального комплексу становить в районі 17 мільйонів чоловік. Новий комплекс був відкритий 4 грудня 2013 року. В аеропорту працюють більше 4000 чоловік, 110 кабін паспортного контролю, 88 стійок реєстрації, 45 ліфтів, 17 ескалаторів, 14 телетрапів, 7 багажних стрічок і 17 виходів на посадку. Присутній понад сто місць стоянок для повітряних суден.
Проїзд: метро Московська, автобус-експрес № 39А (вартість проїзду 25 рублів, слід без зупинок), автобус № 39 (вартість проїзду 25 рублів, час у дорозі 25-35 хвилин) або маршрутні таксі К39 (вартість проїзду 36 рублів, час в шляху 15-20 хвилин). Для зручності іноземних туристів, в автобусах наступних за маршрутами номер 39 / 39А ведеться додаткова трансляція звукових повідомлень англійською мовою, табло в салоні також працює на двох мовах.
Адреса: Пулковської шосе, будинок 41, літера ЗА.
Довідкова аеропорту: +7 (812) 337-34-44; 337-38-22
сайт: http://www.pulkovoairport.ru
Аеровокзал Пулково-1
Аеровокзальний комплекс Пулково-1 обслуговував пасажирів внутрішніх і міжнародних рейсів (чартерні рейси і рейси в країни СНД). Термінал був відкритий в травні 1973 року (проект архітектора Олександра Володимировича Жука). Після перекладу рейсів в лютому 2014 року в новий термінал, Пулково-1 закрилося на реконструкцію, по завершенні якої планується з'єднати його з основною будівлею нового терміналу.
Аеровокзал Пулково-2
Аеровокзальний комплекс Пулково-2 до 27 березня 2014 року обслуговував міжнародні рейси. Аеровокзал був одним з найбільших міжнародних терміналів в Росії. На території аеровокзалу працювали зали очікування, банкомати, ресторани, пункт обміну валют, магазини квітів і сувенірних виробів, а також магазини Duty Free.
аеропорт Ржевка
Був побудований в 1941 році в якості військового аеродрому. У роки війни грав важливу роль в обороні Ленінграда і доставці продуктів з медикаментами в блокадний місто. З 1950-х років аеропорт широко використовувався для пасажирських і вантажних перевезень. У 1978 році для зручності пасажирів був введений в дію новий більш зручний аеровокзал. У 2000-х роках аеропорт був закритий на реконструкцію, обговорювалися глобальні плани по відновленню та використанню оновленого комплексу. У 2004 році з метою розвитку аеропорт був проданий, а потім вже остаточно закритий. Аеропорт призначався для виконання пасажирських, ділових і вантажних перевезень, забезпечення парашутних стрибків, польотів з виконання рятувальних та пошуково-рятувальних робіт, навчальних і тренувальних польотів.
Залізничні вокзали:
Балтійський
Петергофский вокзал був побудований в 1857 році. Вокзал побудували для залізниці від Петербурга до Петергофа. Перший потяг з вокзалу відправився 7 червня 1864 року до Оріенбаума. Сучасна назва вокзал отримав в 1872 році після відкриття залізничного сполучення з Ревелем (Таллінн).
З Балтійського вокзалу здійснюється рух поїздів тільки приміського сполучення з Гатчиною, Каліщі, Оранієнбаумом, Петергофом і іншими містами.
Адреса: набережна Обвідного каналу, 120.
Станція метро: Балтійська.
Телефон: +7 (812) 457-28-59
Вітебський
Вітебський вокзал є першим вокзалом російської залізниці. Перша залізниця Росії з'єднала місто Санкт-Петербург з Царським Селом і називалася Царскосельской. В ті часи вокзал називався Царскосельским. Перший потяг з вокзалу відправився 30 жовтня 1837 року о 12 годині 30 хвилин. Спочатку будівля вокзалу було дерев'яним і являло собою платформу, приміщення для пасажирів з пов'язаними службовими будівлями. Сучасна будівля вокзалу було побудовано в 1904 році в стилі модерн за проектом академіка архітектури С. А. Бржозовского. Проект відкриває незвична для того часу архітектура, що включає значне велика кількість металу. При відкритті вокзал отримав захоплену оцінку сучасників.
Поїзди далекого прямування до Бреста, Дербента, Смоленська, Дніпропетровська, Києва, Кишинева, Мінська, Одеси, Берліна, Праги, Риги. Приміське сполучення з Новолісіно, Оредеж, Пушкіним, Павлівському, Новгородом і Лугою.
Адреса: Заміський проспект, 52.
Станція метро: Пушкінська.
Телефон: +7 (812) 457-59-39
Ладозький
Ладозький вокзал обслуговує пасажирські поїзди північних напрямків. Поїзди далекого прямування до Гельсінкі, Мурманська, Свердловська, Воркути, Петрозаводська, Астрахані. Це сучасний, відповідний світовим стандартам пасажирський термінал площею 28 тис кв.м, який розрахований на обслуговування 3400 пасажирів далекого прямування, підготовку в рейс до 50 складів приміських і 26 складів далекого прямування на добу. Вокзал щодня обслуговує приміські поїзди Волховстроевского, Пестовского, Ладозького і Приозерского напрямків. Відкриття Ладозького вокзалу в Санкт-Петербурзі відбулося 25 травня 2003 року, вокзал побудований за проектом архітектора Микити Явейна. Вокзал є найсучаснішим вокзалом Росії, одним з кращих вокзалів Європи і єдиним вокзалом міста з наскрізним рухом поїздів. Відкриття руху всіх поїздів відбулося 15 червня 2003 року.
Адреса: Заневський проспект, 73.
Станція метро: Ладозька.
Телефон: +7 (812) 436-53-10
Московський
З 1851 року вокзал називався Миколаївським, перейменування вокзалу відбулося в 1920 роках. Будівля вокзалу зведено в 1847-1851 роках за проектом архітектора Костянтина Андрійовича Тона, за участю Р. А. Желязевіча. Вокзал є близнюком побудованого їм же Миколаївського вокзалу в Москві (в наш час Ленінградський вокзал міста Москви).
Поїзди далекого прямування до Москви, Алма-Ати, Адлера, Архангельська, Волгограда, Єкатеринбурга, Іваново, Казані, Мурманська, Нижнього Новгорода, Пермі, Самари, Челябінська та інших міст.
Приміське сполучення з Волховом, Малої Вішера, Мгой, Любань, Тосно, Кирішах, Будогошью, Волховстроя і Жихарева.
Огляд поїзда Сапсан: http://www.s-pb.biz/city/sapsan/
Адреса: Невський проспект, 85.
Станція метро: Площа Повстання.
Телефон: +7 (812) 457-44-28
Фінляндський
Перша будівля вокзалу була зведена в 1870 році для залізниці, яка зв'язала столицю Російської Імперії з Великим князівством Фінляндським. На Фінляндський вокзал в 1917 році приїхав після повернення з еміграції Володимир Ленін. На честь цієї події в 1926 році на площі перед вокзалом був поставлений пам'ятник Леніну, створений скульптором С. А. Євсєєв і архітекторами В. А. Щуко і В. Г. Гельфрейх. На честь В.І.Леніна названа площа перед вокзалом. Найважливішу роль вокзал зіграв під час блокади, коли від вокзалу до Ладозького озера проходив перший етап Дороги життя. З вокзалу з Ленінграда вивозилися евакуйовані люди, і на вокзал після прориву блокади приходили поїзди з продуктами та іншими необхідними вантажами. На той час будівля вокзалу було сильно зруйновано бомбардуваннями, але вокзал продовжував функціонувати. Після війни Фінляндський вокзал був відбудований заново, а площа Леніна розширена. У 1957 році на вокзалі встановили доставив Леніна в Росію паровоз номер 293 (паровоз був переданий урядом Фінляндії Радянському Союзу).
Поїзди далекого прямування до Гельсінкі, Петрозаводська. Приміське сполучення з Виборгом, Приозерском, Приморському, Сестрорецком і іншими містами.
Адреса: площа Леніна, 6.
Станція метро: Площа Леніна.
Телефон: +7 (812) 436-67-46
Автобусний вокзал:
Автобусний вокзал, розташований на набережній Обвідного каналу, почав свою роботу 6 травня 1963 року. У жовтні 2000 року почалася реконструкція автобусного вокзалу, яка закінчилася в травні 2003 року. Кожен день від перонів автовокзалу відправляються понад 150 автобусів внутрішніх і міжнародних рейсів. На території вокзалу працюють: каси продажу авіа та ж / д квитків, банкомати, пункт обміну валют, кафе, магазини з продажу газет, журналів та супутніх товарів.
Адреса: набережна Обвідного каналу, 36.
Станція метро: Ліговський проспект.
Телефон: +7 (812) 766-57-77
види: Подивитися види вокзалу »
сайт: http://www.avokzal.ru
Водний транспорт:
Морський пасажирський вокзал
На вокзал прибувають кораблі з морських круїзів, вантажні кораблі і пороми.
Адреса: площа Морський Слави, 1.
Станція метро: Приморська.
Телефон: +7 (812) 322-60-52
Річковий вокзал
З річкового вокзалу в період навігації регулярно здійснюються прогулянкові круїзи в Москву, Нижній Новгород, Ярославль, Кострому, Петрозаводськ, на острів Валаам (Ладозьке озеро), острів Кижи (Онезьке озеро) та інші міста.
Адреса: проспект Обухівської оборони, 195.
Станція метро: Пролетарська.
Телефон: +7 (812) 262-02-39
сайт: http://www.spb-riverport.ru
Морський порт
Морський порт надає повний комплекс стивідорних послуг. До обробці приймаються всі види вантажів. Обслуговуються судна водотоннажністю до 60 тис. Тонн і осадкою до 11 м. В розпорядженні групи компаній Морський порт Санкт-Петербург - 32 причали загальною довжиною до 6 км; відкриті - площею понад 530 тис. кв. м., криті - 41 тис. кв.м., 73 портальних крана вантажопідйомністю до 40 тонн, плавкран вантажопідйомністю 300 тонн і більше 300 різних спеціалізованих перевантажувачів.
Адреса: Межовий канал, 5.
Телефон: +7 (812) 714-99-27
сайт: http://www.seaport.spb.ru