Митне оформлення фізичних осіб

  1. Корисні документи:
  2. Норми ввезення для фізичних осіб 2019
  3. Обмеження на ввезення алкоголю і тютюну
  4. Місця митного оформлення фізосіб
  5. Митний контроль фізичних осіб
  6. Вартість митного оформлення фізичної особи

Фізичні особи можуть ввозити через кордон тільки товари, перепризначення для особистого користування

Фізичні особи можуть ввозити через кордон тільки товари, перепризначення для особистого користування. В цьому випадку платити за ввезення товарів не потрібно. Товари для особистого користування - це товари, призначені для особистих, домашніх або сімейних цілей, які не можна використовувати для комерційних цілей. Ввозити товари, призначені для комерційних цілей, можуть тільки індивідуальні підприємці або юридичні особи, які повинні заплатити за це мито, податок, акциз і надати необхідну документацію. Якщо на митниці з'ясується, що фізособа спробує провезти комерційну партію , Товар буде затриманий і поміщений на склад тимчасового зберігання. Буде складено протокол про адміністративне правопорушення та накладено штраф. Що б забрати товар доведеться виконати всі вимоги митниці і в якості одержувача потрібно вказати юрособа або ВП.

Митник може встановити призначення товарів:

  • з усної або письмової заяви;
  • з властивостей товару і його призначення, наприклад, товари, які не використовуються в побуті, будуть вважаються комерційними, якщо не вдасться довести зворотне;
  • з кількості товарів одного артикулу, розміру, фасону (воно не повинно перевищувати потреби сім'ї);
  • з частоти переміщення товару;

Корисні документи:

1) Рішення №107 від 20.12.2017 Ради Євразійської економічної комісії "Про окремі питання, пов'язані з товарами для особистого користування" Читати >>>

2) Перелік категорій товарів, що не відносяться до товарів для особистого користування Читати >>>

3) Рішення № 263 від 20.05.10 "Про порядок використання транспортних (перевізних), комерційних і (або) інших документів в якості декларації на товари" Читати >>>

Документи і інформація для митного оформлення
особистих речей фізичної особи в митниці

  1. Список документів для реєстрації Фізичної особи в митниці ( дивитися )
  2. Список документів для митного Фізичної особи "Купівля - ввезення" ( дивитися )
  3. Список документів для митного Фізичної особи "Особисті речі - ввезення" ( дивитися )
  4. Список документів для митного Фізичної особи "Особисті речі - вивезення" ( дивитися )
  5. Пасажирська митна декларація ( дивитися )
  6. Пасажирська митна декларація для декларування грошових коштів ( дивитися )

Норми ввезення для фізичних осіб 2019

Діючі обмеження по вазі і вартості товарів, що ввозяться в 2019 році.

Обмеження на ввезені товари Товари для особистого користування їх спосіб ввезення Обмеження по вазі Обмеження за вартістю

повітряним транспортом

(Сопровождаеммим багажем)

не більше 50 кг не більше 10 000 євро

Іншими видами транспорту, включаючи піший

(Супроводжується багажем або через перевізника)

не більше 25 кг не більше 500 євро

Обмеження на вагу і вартість товарів, що доставляються експреес-перевізником або відправляються міжнародними поштовими відправленнями (МПВ) протягом одного календарного місяця, на адресу однієї фізичної особи.

Обмеження на поштові відправлення (МПО) і товари доставляються експрес-перевізником Період дії Обмеження по вазі (брутто) Обмеження за вартістю товару Єдині ставки митних зборів C 1-січня 2019 р не більше 31 кг не більше 500 євро 30% від вартості, але не менше 4 євро за 1 кг ваги в частині перевищення C 1 січня 2020 р не більше 31 кг не більше 200 євро 15% від вартості, але не менше 2 євро за 1 кг ваги в частині перевищення

Якщо вартість або вага товару буде більше допустимого, то за перевищення потрібно буде заплатити мито - 30% від вартості перевищує норму, але не менше 4 євро за 1 кілограм ваги.

Обмеження на ввезення алкоголю і тютюну

Можна ввезти без оплати не більш 3-ох літрів будь-яких алкогольних напоїв, включаючи пиво, на одну людину, яка досягла 18 років. При ввезенні від 3 до 5 літрів алкоголю потрібно заплатити по 10 євро за кожен літр перевищення. На ввезення тютюнових виробів теж діють обмеження. Без оплати можна ввезти не більше 200 сигарет або 50 сигарил (сигар) або 250 г тютюну.

Дозволяється ввезти до 5 літрів етилового спирту, заплативши по 22 євро за кожен літр.

Зняті обмеження з вивезення з ЄАЕС алкоголю і тютюну для фізичних осіб

Згідно вступила в силу нової редакції рішення №157 , Фізособи, які досягли 18 років, можуть вивозити з країн ЄАЕС етиловий спирт, алкогольні напої, пиво, тютюнові вироби без обмежень.

Увага! Норми ввезення в країну призначення визначаються її законодавством.

Місця митного оформлення фізосіб

Митне оформлення супроводжуваного багажу повинно відбуватися в спеціально обладнаних пунктах пропуску:

  • в аеропортах
  • морських портах
  • автомобільних пунктах пропуску (МАПП, ДАПП)
  • ж / д пунктах пропуску
  • складах транспортних організацій експрес перевізників (UPS, DHL, FedEx)

Митний контроль фізичних осіб

Митний контроль включає в себе:

  • перевірку документів і відомостей в них
  • усне опитування
  • спостереження
  • огляд і огляд товарів
  • облік товарів і транспортних засобів
  • особистий митний огляд

Обов'язкове письмове декларування

Обов'язкове письмове декларування застосовується у випадках, обумовлених ст. 260 ТК ЄАЕС, наприклад, якщо загальна сума готівкових коштів за поточним курсом більше 10000 $, якщо на товари діють заборони або обмеження, якщо товар доставляється в несупроводжуваному багажі, якщо його доставляє перевізник на адресу фізичної особи, якщо на товар застосовуються заборони та інших , перераховані в законі, випадках. У цих випадках необхідно заповнити пасажирську митну декларацію.

Особи, які не досягли 16 років, здійснювати самостійне декларування не можуть. У цьому випадку оформлення виробляють супроводжуючі їх особи: родичі, батьки, керівники груп.

Товари, що підлягають обов'язковому письмовому декларуванню:

Фізична особа має право за бажанням декларувати письмово будь-які інші товари.

Система подвійного коридору

Для декларування законодавство може використовуватися система подвійного коридору.

Перелік пунктів пропуску через кордон Російської Федерації, в яких до переміщуються фізичними особами товарів застосовується двоканальна система декларування

№ Найменування пункту пропуску Найменування митниці Повітряні пункти пропуску 1. Москва (Внуково) Внуковська 2. Москва (Домодєдово) Домодєдовському 3. Москва (Шереметьєво) Шереметьевская 4. Санкт-Петербург (Пулково) Пулковська 5. Архангельськ (Талагі) Архангельська 6. Казань Татарстанська 7. Нижній Новгород (Стригін) Нижегородська 8. Самара (Курумоч) Самарська 9. Перм (Велике Савіно) Пермська 10. Уфа Башкортостанская 11. Красноярськ (Ємельянова) Красноярська 12. Іркутськ Іркутська 13. Новосибірськ (Толмачево) Новосибірська 14. Сочі Сочинська 15 . Ростов-на-До ну Ростовська 16. Єкатеринбург (Кольцово) Кольцовском 17. Хабаровськ (Новий) Хабаровська 18. Калінінград (Храброво) Калінінградська обласна 19. Краснодар (Пашковський) Краснодарська 20. Мурманськ Мурманська 21. Челябінськ (Баландино) Челябінська 22. Тюмень (Рощино) Тюменська 23 . Владивосток (Кневічі) Владивостокська Морські пункти пропуску 24. Виборг Виборзька 25. Великий порт Санкт-Петербург Балтійська 26. Пасажирський порт Санкт-Петербург Балтійська 27. Кубань Краснодарська 28. Сочі Сочинська Автомобільні пункти пропуску 29. Івангород кінгісеппской 30. В яртсіля Карельська 31. Лютте Карельська 32. Бурачки Себежскій 33. Убилінка Псковська 34. Брусничне Виборзька 35. Торфяновка Виборзька 36. Святогірськ Виборзька 37. Лотта Мурманська 38. Борисоглібська Мурманська 39. Салла Мурманська 40. Багратионовск Калінінградська обласна 41. Мамоново (Гроново) Калінінградська обласна 42. Мамоново (Гжехоткі) Калінінградська обласна 43. Гусєв Калінінградська обласна 44. Чернишевське Калінінградська обласна 45. Троєбортне Брянська 46. Бугаївка Воронежская 47. Новобіла Воронежская 48. Полтавка Уссурійська 49. Пекло ер Сочинська 50. Весело-Вознесенка Таганрозька 51. Новошахтинськ Ростовська 52. Донецьк (Ізварине) міллеровськие 53. Куйбишеве (Маринівка) Таганрозька 54. Матвєєв Курган Таганрозька Залізничні пункти пропуску 55. Адлер (Веселе) Сочинська

Вартість митного оформлення фізичної особи

Залежно від місця митниці, на якій проводиться митне оформлення і складності процедури залежить вартість послуги митного оформлення вантажу фізичної особи. Для точного розрахунку потрібно розуміти: що за товар - чи не потрапляє він до переліку товарів заборонених до переміщення фізичною особою, його вартість, загальна вага брутто. Митний платіж розраховується співробітником митниці на підставі цих даних і сплачується в момент подачі письмової подачі співробітником митного брокера (митного представника) або самим фізичною особою.

Середня вартість послуги митного оформлення товарів фізичної особи доставляються:Послугами автомобільного транспорту

(на авто терміналах) Повітряним транспортом
(в аеропортах) Морським транспортом
(в морських портах) Залізничним транспортом
(На ж / д станціях) 10000-30000 руб 6000-15000 руб 20000-30000 руб 20000-30000 руб

* Дані ціни можуть бути скорректіовани як в більшу так і в меншу сторону, включати чи не включати послуги СТЗ (склад тимчасового зберігання).

Так само при необхідності нашими фахівцями надається допомога в підготовці документів для самостійної подачі митної декларації.

Всі послуги фізичним (приватним) особам, як учасникам ЗЕД, нами надаються як в комплексі, так і окремо. Більш детальну інформацію можна отримати в цікавлять розділах або зв'язавшись з нами будь-яким зручним для Вас способом.

Додаткові послуги фізичним особам:

Дізнатися вартість митного оформлення фізичної особи

Рекомендовані статті: