МЗС: події в Азовському морі створюють "штучне загострення"
В ДПСУ раніше заявили, що РФ "продовжує оглядати судна, які йдуть з і до українських портів на Азовському морі".
У МЗС кажуть, що подіям в Азовському морі створюють "штучне загострення" / фото dumskaya.net
Заступник голови МЗС України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що "питання Азова" в даний час має "штучно створене загострення в інформаційному полі", а дії росіян "фактично не суперечать міжнародному морському праву".
Про це Зеркаль заявила в ефірі "5 каналу".
"Зараз є штучно створене загострення в інформаційному полі питання Азова. Воно (питання - ред.) Завжди був. Військова присутність в Азовському морі у росіян більше, ніж у нас, це зрозуміло. За всіма канонами міжнародного морського права військові кораблі мають право зупиняти цивільні кораблі для огляду. для цього не потрібні ніякі мандати ", - зазначила Зеркаль.
Вона додала, що в разі, коли затримання суден "не перевищує розумний термін, немає скарг від капітанів, судновласників, у України є можливість сказати тільки, що ми" вважаємо ".
"На підставі чого? На підставі інформації в ЗМІ, що є проблема з затримкою судів. Якщо у нас будуть матеріали, які нам дозволяють заявити протест проти затримання, ми будемо цим користуватися", - заявила заступник глави МЗС.
При цьому Зеркаль наголосила, що в даний час таких матеріалів немає.
"Ми всі використовуємо інформацію з відкритих джерел. А у нас є хоча б одна скарга від судновласника або у нас є хоча б одна скарга від капітана судна, яке було затримано? ... Зараз я бачу дуже багато спекуляцій навколо цього, і .. . ми розуміємо, що будь-яка напруга в Азовському морі може призвести до неконтрольованих подій ", - додала вона.
Раніше глава Мінфраструктури Володимир Омелян заявив, що з кінця квітня 2018 р прикордонники РФ затримали в Азовському морі майже 100 українських судів. Пізніше стало відомо, що спецслужби Росії затримали 148 суден, що прямували через Керченську протоку до портів Бердянська і Маріуполя.
Читайте також "Ми не будемо миритися": Порошенко відреагував на затримання росіянами судів в Азовському морі
Омелян також заявив, що Україна веде переговори про введення санкцій проти чорноморських портів РФ через блокаду Азовського моря.
Українські прикордонники в свою чергу повідомили, що "росіяни почали жорстку політику затримання і огляду суден", які слідують через Керченську протоку. За інформацією ДПСУ, з 30 квітня російські спецслужби щодня зупиняють судна для огляду та ідентифікації екіпажу.
В ДПСУ також заявили, що РФ "продовжує оглядати судна, які йдуть з і в українські порти на Азовському морі".
"Ми є заручниками Угоди про співробітництво між Україною та РФ в Азовському морі і в Керченській протоці, яка була підписана ще в початку 2004 року. Відповідно до угоди, Азовське море є морем внутрішнього користування для України і РФ, тому будь-яка зі сторін може вільно пересуватися по всьому басейну моря і відповідно оглядати ті судна, які викликають підозру, або з якихось інших причин ", - відзначили в ДПСУ.
У відомстві зазначили, що РФ використовує цей огляд суден як елемент політичного і економічного тиску на Україну, але суду не затримують, а оглядають, тому "формально росіяни нічого не порушують".
Також ДПСУ "знає про всі оглядах, документує їх і передає інформацію правоохоронним органам, відповідним міністерствам і відомствам".
Президент України Петро Порошенко віддав накази українським військовим, спрямовані на припинення масових затримань суден, що прямують через Керченську протоку.
Також Порошенко не виключив, що Росія планує атаку на порт в Маріуполі, можливо, військову операцію в Азовському морі.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
На підставі чого?А у нас є хоча б одна скарга від судновласника або у нас є хоча б одна скарга від капітана судна, яке було затримано?