Найвідоміші годинник в світі

  1. біг Бен
  2. Кремлівські Куранти
  3. Годинники Театру ляльок
  4. Астрономічний годинник «Орлой»
  5. Годинники МГУ
  6. Годинники тисячоліття
  7. Годинник «Всесвітнє Час»
  8. квітковий годинник
  9. квітковий годинник
  10. Годинники Грінвіч

У кожному місті, навіть самому глухому і молодому, є своя маленька визначна пам'ятка У кожному місті, навіть самому глухому і молодому, є своя маленька визначна пам'ятка. А ще в кожному місті є годинник, негласно відлічує історію його жителів.

І хоча сьогодні людина через своє скаженого темпу життя годинника не помічає, ми вирішили зупинитися і прислухатися - адже міські хронометри можуть так багато розповісти. В результаті вийшла невелика подорож у часі, а почали ми його, природно, з Лондона, де 31 травня 1859 року заговорив дзвін найзнаменитіших годин в світі - Біг Бена.

біг Бен

Де: Вежа Св. Стефана Вестмінстерського палацу, Лондон , Великобританія .

Рік створення: тисяча вісімсот п'ятьдесят дев'ять.

Розміри: Діаметр кожного з циферблатів, викладених 312 панелями з матового скла і розташованих з чотирьох сторін башти, складає сім метрів. Довжина годинникової стрілки, відлитими з металу, 2 м 70 см, а хвилинної, зробленою з мідного листа, - 4 м 30 см. Висота кожної цифри - всього 61 сантиметр.

Факт: Існує дві теорії щодо імені годин. Згідно з першою, Біг Бен (Великий Бен) був названий на честь сера Бенджаміна Холла, який керував роботами з лиття дзвони. За іншою версією, найважчий на той момент дзвін - 13,7 тонни - отримав своє ім'я на честь Бенджаміна Каунта, украй популярного в той час боксера у важкій вазі. Точність ходу п'ятитонного механізму Біг Бена досягається за допомогою монети вагою в 1,5 грама: коли годинник починає відставати, на маятник кладуть старий англійський пенні, який прискорює його рух на 2,5 секунди в добу.

Кремлівські Куранти

Де: Спаська вежа Кремля, Москва, Росія Де: Спаська вежа Кремля, Москва, Росія.

Рік створення: 1851.

Розміри: Годинники виходять на 4 сторони башти, діаметр кожного циферблату 6 м 12 см, висота цифр 72 см, довжина годинникової стрілки 2 м 97 см, хвилинної - 3 м 27 см. Півтораметровий маятник важить 32 кг. 9 дзвонів відбивають кожні чверть години, і один дзвін - кожну годину.

Факт: Назва головного годинника країни походить від французького слова courant - поточний, що біжить. І курантами довгий час на Русі називали всі баштові або великі кімнатні годинник з музичним механізмом. Кремлівські куранти займають два останні поверхи (8-
10-й) Спаської башти. До революції годинник о 12 годині виконували мелодію "Коль славен наш Господь в Сіоні", а о 24 годині - "Преображенський марш". 2 листопада 1917 року під час артилерійського обстрілу в годинник потрапив снаряд, і практично цілий рік вони не працювали. Під час ремонту заодно вирішили переробити музичний механізм, і з вересня 1918 року куранти о 12 годині почали виконувати "Інтернаціонал", а о 24 годині - "Ви жертвою пали". Правда, в 1935 році від музики взагалі вирішили позбутися і відповідний механізм розібрали.

Годинники Театру ляльок

Де: Фасад Театру ляльок імені Образцова, Москва, Росія Де: Фасад Театру ляльок імені Образцова, Москва, Росія.

Рік створення: 1970. Наступні

Розміри: Годинник разом з "віконцями" у висоту близько 4 метрів, завширшки - близько трьох.
Факт: Щогодини на фасаді театру кукурікає півень і звучить мелодія "Во саду ли, в городі", а з одного з дванадцяти віконець виглядає казковий звір (ослик, кіт, сова і т.д.). Разом всі тварини з'являються тільки два рази на добу - в 12 дня і опівночі. Завдяки цьому годиннику з'явилося таке поняття, як "час вовка". У магазині навпроти театру, як і по всій країні, спиртним починали торгувати строго з 11.00. Саме в цей час на фасаді Театру ляльок зі свого віконця на годиннику показувався вовк.

Астрономічний годинник «Орлой»

Де: Староміська ратуша,   Прага   ,   Чехія Де: Староміська ратуша, Прага , Чехія .

Рік створення: 1410.

Розміри: Діаметр кожного з двох циферблатів близько 2,5 метра.

Факт: У перекладі з чеської "orloj" - баштовий годинник. На початку XV століття на Староміської площі йшла жвава торгівля, і міське начальство вирішило помістити годинник на ратуші, щоб городяни не спізнювалися до меси. Зведені годинник не тільки нагадували (що і роблять до сих пір) про час, а й змушували задуматися про свою душу. Щогодини скелет, який символізує Смерть, смикає за дзвін, Скупий дзвенить монетами, Гордец милується собою в дзеркало, і починають свій хід 12 апостолів. За легендою, відремонтувати в 1490 році годинник майстру гануш викололи очі, щоб він не зміг відтворити щось подібне.

Годинники МГУ

Де: Будівля МДУ, Москва, Росія Де: Будівля МДУ, Москва, Росія.

Рік створення: 1953.

Розміри: Діаметр циферблата - 9 м, довжина хвилинної стрілки 4 м 20 см, важить вона 39 кг. Довжина годинникової стрілки - 3 м 70 см, вага 50 кг.

Факт: До появи квіткового годинника на Поклонній горі цей годинник вважалися одними з найбільших в Європі. До 1957 року ці фірми запускалися за допомогою механізму з маятником розміром з шестиповерховий будинок. Для заводу такої махини був потрібний величезний штат співробітників, і його замінили на електродвигун.

Годинники тисячоліття

Де: Палац культури і науки,   Варшава   ,   Польща Де: Палац культури і науки, Варшава , Польща .

Рік створення: 2001.

Розміри: Діаметр годинника, що розташувалися на варшавській висотці, 6 м 30 см.

Факт: Варшавські Годинники тисячоліття занесені в Книгу рекордів Гіннесса як найвищі баштовий годинник в світі. Вони розташовані на 42-му поверсі палацу, тобто на висоті 165 метрів.

Годинник «Всесвітнє Час»

Де: Александерплац,   Берлін   ,   Німеччина Де: Александерплац, Берлін , Німеччина .

Рік створення: 1969.

Розміри: Висота всієї конструкції - 10 метрів, а самого годинника - циліндра, що обертається, покритого алюмінієвими пластинами і що показує час в найважливіших містах світу, - 2 метри 70 сантиметрів.

Факт: Годинники були побудовані в ході соціалістичної перебудови Александерплац, яка в той час була розташована в східній частині Берліна. Тому в 24 сегментах циліндра написані перш за все столиці соцкраїн, від Пекіна до Гавани. Пол під годинником викладена мозаїкою, що зображує розу вітрів. А над циліндром підносяться металеві кільця з кулями, які символізують собою орбіти планет. Правда, у багатьох вони асоціюються з символом атома.

квітковий годинник

Де: Поклінна гора, Москва, Росія Де: Поклінна гора, Москва, Росія.

Рік створення: 2001.

Розміри: Діаметр циферблата 10 м, довжина хвилинної стрілки 4,5 м, вартовий - 3,5 м. Для створення годинника потрібно майже 8 тисяч квітів.

Факт: Ходовий механізм годинника повністю прихований під землею, на поверхню виведена тільки вісь, на якій укріплені стрілки. Щоб по годинах можна було орієнтуватися, вночі їх спеціально підсвічують з усіх боків. На жаль, годинник працює тільки в теплу пору року - з травня по жовтень. Зате щороку вони виглядають по-новому. У цьому сезоні до червня циферблат прикрасять братки жовтого, синього і білого кольорів, а потім їх змінять бегонії у фіолетово-рожевій гаммі.

квітковий годинник

Де: Англійська сад,   Женева   ,   Швейцарія Де: Англійська сад, Женева , Швейцарія .

Рік створення: 1955.

Розміри: Діаметр женевських квіткового годинника всього п'ять метрів, зате вони мають найбільшу секундну стрілку в світі - 2,5 метра. Щороку зовнішній вигляд годинника змінюється, але кількість квітів - 6500 штук - завжди однаково.

Факт: Квітковий годинник були встановлені на честь майстерності швейцарських годинникарів, і саме тому їх запашний циферблат був забезпечений секундною стрілкою. У 2003 році мер Женеви подарував годинник Санкт-Петербургу в честь його 300-річного ювілею. Однак пітерський аналог женевських ходиків почав відставати і вже піддався вандалізму: минулої зими хулігани відламали на годиннику стрілки.

Годинники Грінвіч

Де: Королівська обсерваторія в Грінвічі, Лондон, Великобританія Де: Королівська обсерваторія в Грінвічі, Лондон, Великобританія.

Рік створення: 1852.

Розмір: Діаметр годинника, зроблених з металу і скла, всього 92 сантиметри.

Факт: 24-годинний час Грінвіч, які також носять назви Головні електрогодинники, Годинники Шеперда (по імені їх творця Чарльза Шеперда) і Годинники Королівської обсерваторії, стали першими годинами, наочно демонстрували час, з якого ведуть відлік у всьому світі. Вони розташовані на воротах обсерваторії.