Незвичайна горіхова гранола
Janecheh Кухарчук 7 рівня
- 22 ноября 2012, 0:03
- 21248
Повірте мені на слово-це дуже смачно! На сніданок у мене завжди обов'язково йогурт або кефір з домашньої Гранола. Це рецепт не зовсім традиційної гранола, тут немає ні краплі олії і горіхи запікаються в паніровці з пластівців і коричневого цукру. Це ще і дуже хороший подарунок подрузі. Кому цікаво заходьте.
Мюслі були винайдені в 1900 році швейцарським лікарем Максиміліаном Бірхер-Беннером для пацієнтів госпіталю, де фрукти та овочі були необхідною частиною здорового раціону. Термін походить від німецького іменника «Mus» - «пюре».
Мюслі різняться за термінами зберігання, термічній обробці, наявності консервантів. Мюслі бувають двох видів: сирі і запечені. Сирі мюслі (мюслі без термічної обробки) містять розкатані пластівці, насіння, горіхи і фрукти. У запечених мюслі (гранола, кранч) злакові змішують з натуральними соками, медом, іноді невеликою кількістю рослинних масел, і запікають при низьких температурах. У печі мюслі набувають більш виражений і насичений смак. Запечені мюслі солодше, ніж сирі.
Горіхи містять мало солі, при цьому багаті вітаміном B3, залізом, магнієм, цинком, харчовими волокнами. Несуть багато енергії, вуглеводів, білка і вітаміну Е. Горіхи мають в своєму складі незамінні жирні кислоти, які важливі для шкіри, волосся, гланд, слизової оболонки, нервів і артерій, перешкоджають розвитку серцево-судинних захворювань. Горіхи дозволяють збільшувати вміст інсуліну в крові дуже поступово, тому їх включають в раціон харчування хворих на діабет.
Всього кілька з'їдених горіхів в день сприяють зміцненню і блиску волосся, поліпшення стану шкіри (роблячи її бархатистою і пружною).
Коричневий цукор, зварений з тростини, з'явився давним-давно. І особливим попитом на відміну від рафінованого білого цукру довгий час не користувався. Але в 80-і роки минулого століття відомий учений-фармаколог Ізраїль Брехман, вивчивши «цукровий» питання, довів, що жовтий і коричневий цукру виявляються для обміну речовин менш шкідливими, ніж білий.
Це відбувається завдяки тому, що вони більш ... «брудні»: їх кристали покриті так званої чорної патокою - меласою, а в ній міститься безліч корисних мінералів і вітамінів, органічних кислот і біологічно активних речовин. А ось сахарози в коричневому цукрі трохи менше (89-96 , Ніж в очищеному білому цукрі (99,75 . І в цьому безсумнівна користь цього продукту.
Цей рецепт - учасник акції "Готуємо разом - кулінарна тиждень". Обговорення приготування на форумі - http://forum.povarenok.ru/viewtopic.php?f=34&t=6732