«Нова українська школа» в Краматорську: для одного класу потрібно 345 тисяч гривень

10 травня 2018 20:29 2748 10 травня 2018 20:29 2748   У новому навчальному році всі перші класи Краматорська (76 класів) навчатимуться за новою програмою «Нова українська школа»

У новому навчальному році всі перші класи Краматорська (76 класів) навчатимуться за новою програмою «Нова українська школа».
У 2017-2018 навчальному році апробацію програми «Нова українська школа» пройшли два перших класи Краматорської української гімназії. В експериментальному застосуванні нових методик брали участь ще 100 українських шкіл.
Протягом року вчителі та керівники експериментальних класів регулярно звітували про підсумки за місяць, які пересилалися в МОН. На основі цих результатів запропонована програма була прийнята за новий стандарт шкільної освіти.
Новий державний стандарт початкової освіти був затверджений Кабміном в лютому цього року.
Серед ключових умінь, якими повинен опанувати учень в початковій школі - читання з розумінням, вміння висловити власну думку, здатність логічно обґрунтовувати позицію, творчість, ініціативність, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики і приймати рішення, здатність співпрацювати з іншими людьми.
Уряд виділив в поточному році 1,9 млрд. Грн. на модернізацію початкової школи. Майже 1 млрд. - на обладнання класів сучасними меблями і засобами для навчання (на створення інтерактивних класів),
У травні управління освіти Краматорська отримало державну субвенцію в 3 млн. Грн. на впровадження програми «Нова українська школа». За ці гроші повинна бути придбано меблі і все необхідне для навчання обладнання. І в новому навчальному році 76 перших класів Краматорська приступлять до навчання за новою програмою.
Як повідомила нам начальник міського управління освіти Марина Мозолевий, класи отримають нові парти, розраховані на одну людину. Меблі буде легкою, компонувати і переставляти її можна буде вільно.
Один з дорогих елементів обладнання - смарт-дошка. Вона коштує близько 38 тис. Грн.

Крім того, в кожному класі повинен бути комп'ютер або ноутбук, кольоровий струменевий принтер. Повинна бути магнітна азбука, яка коштує близько 1400 грн.
Необхідна стінка з шафами для зберігання навчального приладдя (5355 грн.), М'які пуфи (530 грн.), Учнівські мікроскопи (1125 грн.), Глобуси (90 грн.), Мірний посуд (480 грн.), Візок для додаткового матеріалу ( разом в матеріалом - 8756 грн.).
Це далеко не повний перелік того, чим потрібно забезпечити класи. Якщо слідувати рекомендаціям Міністерства освіти, то для обладнання кожного класу за нинішніми цінами необхідно 345 тис. Грн.
Саме приміщення повинне бути розділене на 5 зон для різної роботи, де, крім навчання, можна буде грати, відпочивати, робити індивідуальні завдання, вчитися користуватися комп'ютером.
«Звичайно, без допомоги міста ми не обійдемося. І сьогодні ми готуємо в планову бюджетну комісію документи і запит про виділення грошей. Державної субвенції все одно не вистачить. Ми постараємося забезпечити всі школи мінімальним набором необхідного. У нас в міському бюджеті заплановано кошти на оновлення меблів, ось їх ми плануємо направити на «Нову українську школу», - розповіла Марина Мозолевий.
Начальник управління освіти каже, що до 1 вересня вийде забезпечити всі перші класи. Але є й інша проблема - нові підручники ще не надруковані.
На обладнанні і підручниках нововведення не закінчуються. Програма має на увазі нові форми взаємодії вчителів і учнів.
Один із прикладів принципової відмінності того, що буде, від того, що було - ранкові зустрічі. Діти зручно сідають на килимки або пуфи і розповідають про те, що вони нового дізналися за попередній день, що цікавого побачили по дорозі в школу. Теми кожен день різні, вчитель приймає в обговореннях безпосередню участь.
Основний упор буде на творчі, колективні та самостійні практичні роботи. Оцінювання успіхів буде будуватися на порівнянні учня з його попередніми результатами, а не з іншими учнями.
Вчителі пройшли підготовку на платформі EdEra, очні курси по «Нової українській школі». Нова програма розрахована на 12 років.

KramatorskPost

Постійне посилання на цю статтю: http://www.kramatorsk.info/view/ 226542