Новини - МЕЖОВІ ПЕРЕХОДИ РОСІЯ УКРАЇНА
При плануванні поїздки в Крим на машині, найбільше запитань викликає перетин кордону між Росією і Україною. Кожен намагається знайти для себе зручний і короткий маршрут, при цьому з найменш завантаженим прикордонним переходом. І це зрозуміло, стояти в багатогодинних чергах, це саме стомлююче заняття, в будь-якій поїздці.
Рік від року, в Інтернеті мусуються одні і ті ж маршрути проїзду до Криму на автомобілі. Згадуються одні й ті ж пункти пропуску через кордон. Справді, це важливо, адже маршрут поїздки до Криму на машині у кожного свій, і залежить від місця проживання, а кордон доведеться перетинати в строго визначеному місці. З боку Росії список прикордонних переходів і обстановка на них, приблизно такі (з півночі на південь, за станом в 2011 р):
- Грайворон-Вел. Писарівка (Грайворон, Бєлгородської обл.) - маленький перехід, слабо завантажений, завдяки всім відомому ділянці поганий дороги в бік Харкова. Час переходу близько 30-60 хв. Чи не боїтеся 20-30 км вбитої дороги і хочете без черги - вам сюди. Їдете на північний захід України - то ж сюди. Веб камера на переході з боку Росії - http: //на-граніце.рф/images/camera/3.jpg Потрібно зауважити, що в першій половині серпня і тут, іноді, буває велика черга.
- Гоптівка (Білгород-Харків) - найвідоміший, найбільший, самий завантажений і тим не менш, часто найзручніший! Час перетину кордону варіюється від 1,5 до 7 годин і більше. Найбільш ймовірна цифра 2,5 години. Саме тяжке становище в літні місяці. Особливо багато машин буває після обіду і до глибокої ночі щодня, і з п'ятниці по неділю майже цілодобово. Машини проходять кордон в два-три потоки, але вже дуже їх багато, більшу частину часу втрачаєш в черзі і, як не образливо в основному на Російській стороні. Веб камери на переході: сам перехід з Російської сторони http://79.140.104.253/cam1.jpg , А це дорога до нього http://79.140.104.253/cam2.jpg .
- Шебекіно (поруч з переходом Гоптівка, і однойменним містом) - порівняно невеликий, в сезон так само завантажений, як і Гоптівка, звичайний час перетину кордону від 1 до 4 годин.
- Піски (Однойменний селище, дорога Валуйки-Куп'янськ). Невеликий прикордонний перехід, машин, як правило трохи, середній час переходу близько 1,5 годин. Якщо сильно не пощастить можна втратити і 2,5, але не більше.
- Валуйки-Демино-Олександрівка (Див. Валуйки, Бєлгородської обл.) - зовсім невеликий перехід, як правило, порожній. Вдалині від популярних маршрутів до Криму, але в принципі дороги хороші, по обидва боки, чому б і ні. Час переходу хвилин 20-30.
- Кантемировка - Марківка і Новобіла (У напрямку з Росоші в Луганськ). Два поруч розташованих маленьких прикордонні переходи. Пару років тому зовсім безлюдні. Зараз, завдяки «рекламу» в Інтернеті, все більше завантажені, що викликає непідробне засмучення у персоналу. Незважаючи на все більшу популярність, трафік машин через них невеликий. Тут проїжджають автомобілісти в основному з центральних областей Росії, і Середнього Поволжя, іноді з Уралу. Час перетину кордону від 30 хв, до 1,5 годин. Зазвичай менше години.
- Краснодон і Волошине, (поруч з однойменними населеними пунктами, приблизно в 100 км на південний схід від і на північний схід від Луганська, відповідно). Дуже схожі переходи середньої величини, досить великий трафік, час переходу близько 2,5 годин, в будь-який час. Черги завжди з Російської сторони, і тут же співробітники переходу безсоромно просувають в черзі за гроші!
- Авіло-Успенка (Однойменний населений пункт, в Ростовській області) - невеликий прикордонний перехід, дозволяє об'їхати черзі в «Новоазовську», проте незручний, якщо потрібно в Ростов, великий гак. Черг немає, час переходу менше години.
- Новоазовськ (Ростов на Дону-Новоазовськ) - маленький прикордонний перехід, час перетину сильно залежить від сезону, часу доби, і просто везіння. Час перетину кордону від 40 хвилин до 7 годин. Зазвичай близько 2 годин.
- Ще є варіант з поромом через Керч . Багатьом подобається з - за найменшого часу перебування на дорогах України. Тут важливо не час перетину кордону, хоча і це займає певний час, а сама чергу на паром. Можна втратити від 3-х до 12 годин! Ну і ще гроші за переправу, навіть з урахуванням різкого зростання цін на бензин в Україні в 2011 р економії не виходить. Черга на паром тепер можна подивитися за допомогою WEB камери http://customs.ru/special/video/index.php?ip=172.23.13.7/
Як правило, всі пункти працюють цілодобово, практично скрізь є кіоски страхових компаній, хоча б на одній стороні кордону. До слова сказати, страховку дешевше купувати на українській стороні, причому саме українську страховку, а не Грін-кард по Україні-Білорусі-Молдові. Причому страховку необхідно мати на весь термін поїздки до Криму на машині. Штрафи з кінця 2008 року сильно виросли, ДАІшники тепер іноді дивляться дати в полісі! Плануючи поїздку в Крим на машині, через невеликі прикордонні переходи, пам'ятайте, що далеко не скрізь є обмінні пункти і на провінційних дорогах досить слабо розвинена мережа автозаправок!
В Інтернеті дуже часто можна зустріти обговорення про переваги і недоліки кожного з переходів. Хто, де і скільки дав митникам або прикордонникам, як оглядали, за скільки продали страховку і.т.д. Якщо ви їдете перший раз, плюньте на ці міркування, нічого страшного немає! Якщо ви хочете дати грошей, то дасте. Я їжджу в Крим на машині вже років 10, ніхто, ніколи, ніде на кордоні не просив з мене грошей! Є люди, які всюди знайдуть пригод на свою ... і потім, будуть малювати про свою героїчну боротьбу в Інтернеті. Так є лінь і моторошна неорганізованість, серед співробітників переходів, особливо з російської сторони, є бажання заробити, просунувши, кого не будь, в черзі або, заповнивши які якогось папірця за вас, але це залежить від Вашого бажання! Не більше того.
вибираючи свій маршрут поїздки до Криму на машині пам'ятайте, що на будь-якому переході, і в будь-який час ви можете потрапити в чергу, велику чи маленьку. Звичайно такого стовпотворіння як на травневі свята або в серпні місяці в Гоптівка, ви на інших переходах не побачите, але завжди можна нарватися на якусь "пересменку" або автобус з туристами. За моїми спостереженнями найменші черги, на будь-яких переходах, рано вранці. Намагайтеся вибирати найменш популярні маршрути. Чим менш відомий який-небудь прикордонний перехід Росія - Україна, в тому числі і в інтернеті, тим краще!
Php?