Отримання дозволів на перевезення негабаритних вантажів по Україні та країнах Європи, СНД

Головна

> Отримання дозволів на перевезення негабаритних вантажів по Україні та країнах Європи, СНД > Отримання дозволів на перевезення негабаритних вантажів по Україні та країнах Європи, СНД

Підготовка негабаритних перевезень вимагає звернення до Міністерства транспорту кожної держави, по території якого буде здійснюватися транспортування наднормативного вантажу. Це дає можливість отримати дозвіл на негабаритні перевезення . Залежно від параметрів автопоїзда в цілому і вантажу зокрема, час на отримання необхідного пакету документів може різнитися від декількох днів до декількох місяців. Найдовше проходить процес оформлення російських, французьких, іспанських і італійських спеціальних дозволів, коли термін отримання дозволів для великовагових автопоїздів може затягнутися на термін до трьох місяців.

Дозвіл містить реєстраційний номер конкретного транспортного засобу, що параметри його ваги і габаритів, ім'я водія, маршрут руху з зазначенням вулиць насёленних пунктів, дозволений термін і час руху, а також деякі обмеження. Наприклад, в Європі рух "негабариту" дозволяється лише вночі. В Україні, Росії і Білорусії, навпаки, тільки вдень.

Важливо пам'ятати, що перевезення негабаритних великовагових вантажів без наявності дозволів строго карається в кожній країні, оскільки наноситься дорожнього покриття і різноманітних конструкцій шкода може бути дуже великий. Наприклад, в Україні порушник зобов'язаний сплатити подвійний дорожній збір, а також йому буде призначена позапланова перевірка Головною автомобільною інспекцією на предмет дотримання умов і ліцензійних правил. У РФ штраф за подібне порушення досягає еквівалента 20 000 доларів США. У Європі, крім великого штрафу, компанію-перевізника можуть позбавити ліцензії, або ж заборонити в'їзд машин перевізника на територію ЄС.

Існують т.зв. «Торовані маршрути» негабаритних перевезень, але кожна транспортування негабаритного вантажу вимагає повторного виконання одних і тих же дій з оформлення дозвільних документів. Адже стан доріг, як і дорожня ситуація на якихось дільницях може змінюватися: можуть з'явитися нові електричні лінії, ще одна куля асфальту, сніг, який накатали машини, можуть проводитися ремонтні робіт і т.д. Таке часто зустрічається на практиці, тому кожен маршрут прокладають заново. Природно, цим займаються не Міністерства транспорту, а компанії, які спеціалізуються на таких послугах. В Україні такою діяльністю професійно займається компанія ТОВ «СГС Транспортна Логістика».

Для того, що б прокласти маршрут по території України з пункту "А" в пункт "Б" підприємство направляє спеціальну бригаду, яка робить заміри по всьому маршруту, з метою з'ясувати можливість проїзду автопоїзда. Припустимо, обстеження маршруту проходить вдало, але під одним мостом вантажівка не може проїхати. Якщо пошук інших об'їзних шляхів виявляється безрезультатним, доводиться повертатися в початкову точку і прокладати абсолютно інший маршрут перевезення.

Бригадою фіксуються мости і шляхопроводи, залізничні переїзди, кожен електропровід, кожна комунікація. Одночасно визначають власники мереж і комунікацій, до яких згодом звертається за узгодженням компанія, що займається оформленням дозволу.

Таким способом, не тільки завдяки використанню спеціалізованої техніки, а й оформляючи спеціальні дозволи, отримуючи необхідні узгодження, виконується доставка обладнання на заводи і фабрики, металоконструкцій на будівництво, комбайнів на поля і т.д.