Палац культури залізничників ст. Перм-2
До 55-річчя від дня відкриття
«На околиці залізничного селища ст. Перм-2, де в недалекому минулому шумів сосновий бір, споруджено високу білий будинок, що привертає увагу своїми розмірами і архітектурним оформленням.
На фасадній частині будівлі видно високі круглі колони і без особливих надмірностей ліпні прикраси. Так виглядав новий Будинок культури залізничників Пермського відділення Свердловської залізниці, зданий в експлуатацію в честь всенародного свята трудящих Першого травня 1956 року.
Збулася давня мрія Пермських залізничників мати свій пристойний культурний осередок. Про розміри ДК можна судити з матеріальних витрат. Одне будівництво самої будівлі обійшлося в 5 млн. Рублів. Більш ніж півмільйона рублів витрачено на внутрішнє обладнання: придбання меблів, художніх картин, музичних інструментів, обладнання сцени і кіноустановку.
Для відвідувачів Будинку культури створені всі необхідні умови. Глядацька зала розрахована на 700 осіб, виглядає просторо і затишно. Ложі і балкон оббиті блакитним оксамитом і такого оксамиту завісу на сцені. На стелі висить красива люстра з 80-ю електричними лампами.
На стінах залу симетрично розміщені бра. В очікуванні вистави, концерту можна провести час в буфеті, подивитися наочну агітацію, стенди фотовітринах, художні картини, піднятися на другий поверх в бібліотеку, кімнати відпочинку та ігор. Новий Будинок культури пущений в експлуатацію. Побажаємо ж Пермському райпрофсожу, парткому вузла, правлінню Будинку культури і всім громадським організаціям поставити в ньому масово-політичну і культурно-виховну роботу, щоб вона повною мірою задовольняла запити залізничників », - так писала газета« Путівка »від 1 травня 1956 року.
Минуло 55 років. Багато що змінилося за ці роки, а ДКЖ був і залишається центром культури залізничників і жителів Дзержинського району.
Це унікальна споруда (автор проекту архітектор Варакин) клубного типу загальною площею 3980 кв. м. Під його дахом розміщені кіноконцертний зал на 640 місць, банкетні зали на 100 і 30 місць, 10 репетиційних кімнат для колективів, хореографічний клас, клас для занять спортивними бальними танцями, художня бібліотека в якій налічується понад 60 тис.кніг, в минулому році їй виповнилося 135 років.
Фонд бібліотеки має унікальні книги, раритети. У грудні 2006 року відкрито музей історії та техніки залізничного транспорту ім.
А.М.Королева, площею 200 кв.м. Зараз Палац культури залізничників входить до складу структурного підрозділу «Пермський соціально культурний центр» Дирекції соціальної сфери Свердловської залізниці.
Більше 26 років керує Палацом культури Могільдя Тетяна Андріївна - людина високого професіоналізму. У 2007 році вона нагороджена ВАТ РЖД знаком «За бездоганну працю на залізничному транспорті 20 років».
За час роботи вона зуміла створити творчий колектив однодумців, здатних підготувати будь-який захід.
Щорічно ДКЖ організовує і проводить до 300 культурно-масових і соціально-значущих заходів для залізничників і членів їх сімей, ветеранів війни та праці рідної магістралі. Дні професій, вечори трудової слави, КВН, конкурси професійної майстерності, фестивалі та огляди самодіяльного і народної творчості дозволяють зміцнювати престиж та імідж залізничних професій, зберігати і примножувати багаті традиції ВАТ «РЖД».
Сьогодні Палац культури залізничників - це установа культури високого рівня, що працює в дусі вимог часу. Розвивається мережа платних послуг, розробляються нові методи роботи з клієнтами, нові підходи до організації заходів. Все це підтверджує готовність ДКЖ працювати в будь-яких умовах.
М.С. Баяндін, працівник ДК