пам'ятки Пітера
А А А
Щоб оглянути і відвідати всі визначні пам'ятки Пітера, буде потрібно немало часу, але ознайомитися хоча б з найголовнішими можливо за два-три дні. У Санкт-Петербурзі я була вперше, місто для мене був зовсім незнайомим, щоб вивчити карту міста і місця розташування пам'яток був потрібен додатковий час, але це заняття мені завжди приносить велике задоволення.
Огляд визначних пам'яток Санкт-Петербурга краще здійснювати пішки, тільки так в повній мірі можна відчути дух і культурну атмосферу цього чудового міста. Я починала піші прогулянки по Невському проспекту від площі Повстання, яка знаходиться навпроти Московського вокзалу і готелю "Жовтнева". Опишу коротко по яких маршрутах ходила, де які пам'ятки в Пітері знаходяться, і що встигла подивитися за дні мого перебування в Північній столиці нашої Батьківщини. Можливо, мої варіанти маршрутів для знайомства з визначними пам'ятками Пітера комусь будуть корисними і полегшать підготовку до самостійного подорожі; але, можливо, комусь буде простіше купити екскурсію по Санкт-Петербургу .
Зразкові варіанти маршрутів піших прогулянок по Петербургу:
1) Площа Повстання - Площа Олександра Невського - Площа Растреллі - Шпалерна вул. - Грецька площа - Площа Повстання.
Від Московського вокзалу (Площа Повстання) піти направо вздовж Невського проспекту до самого його кінця, тут розташована площа Олександра Невського. Далі, перейшовши міст через річку Монастирку, пройти на Монастирський острів, де знаходяться такі визначні пам'ятки Пітера, як Олександро-Невська лавра та Троїцький собор.
Від площі Олександра Невського йти вздовж Неви по Синопській набережній, що не переходячи міст Олександра Невського. Синопская набережна закінчується у Большеохтінского моста, за цим мостом починається Смольная набережна (поруч площа Растреллі), тут розкинуть сад Смольного монастиря і Смольного інституту, в саду знаходиться Історико-меморіальний "Смольний" музей. Від Смольного по шпалерно вулиці рукою подати до Таврійського саду, в якому знаходиться Таврійський палац, і встановлені пам'ятники великим російським діячам мистецтва Сергію Єсеніну, Петру Іллічу Чайковському. Від Таврійського саду по Парадній вулиці пройти до Грецької площі (тут в Грецькому саду ви побачите пам'ятник Н.А. Некрасову), далі від Грецької площі по Ліговському або Грецькому проспекту можна повернутися до площі Повстання (Московський вокзал). Або ж від Таврійського саду проїхати на метро (недалеко від Таврійського саду є станція метро Чернишевська).
2) Площа Повстання - (Невський проспект) - Палацова площа - Сенатська площа - Благовіщенський міст - Біржова площа - Заячий острів - Артилерійський острів (метро Горьковская) - Троїцький міст -
Петровська набережна - Троїцький міст - Марсове поле - 1-й Інженерний міст - Набережна Фонтанки - Анічков міст - Невський проспект.
Якщо піти від Московського вокзалу (Площа Повстання) наліво уздовж Невського проспекту до самого його кінця, тобто до Двірцевій площі, можна оглянути наступні пам'ятки Пітера: театр імені Ленсовета і Малий драматичний театр по ліву сторону проспекту; навпаки (по праву сторону) - Шереметьєвський палац (уздовж річки Фонтанки); далі по Невському проспекту - Анічков міст, перекинутий через річку Фонтанку, за мостом з лівого боку проспекту - Анічков палац, Площа Островського, де спорудять пам'ятник Катерині II, тут же - Олександрійський театр; навпаки - по правій стороні Невського проспекту - Театр Комедії і Манежна площа; далі по лівій стороні проспекту розташований Гостинний двір з безліччю магазинів, Казанський собор; далі Невський проспект перетинає канал Грибоєдова, через нього перекинутий Казанський міст, з цього моста дуже добре видно Собор Спаса на Крові (по праву сторону Невського проспекту), Собор розташований в Михайлівському саду, тут же Михайлівський палац; слідом за Казанським мостом буде Зелений міст; і в кінці Невського проспекту направо - Палацова площа, по периметру якої розташовані: Будівля Головного штабу, Зимовий палац - Державний Ермітаж , А в центрі Двірцевій площі височіє Олександрівська колона.
В кінці Невського проспекту, повернувши наліво (на противагу ю сторону від Двірцевій площі), і пройшовши по Адміралтейському проспекту кілька десятків метрів, можна дійти до Ісаакіївського собору, напроти нього розбитий Олександрівський сад, в якому знаходиться Адміралтейство. Зовсім поруч з Адміралтейством, на Сенатській площі, прямо у Адміралтейській набережній, встановлено пам'ятник - Мідний вершник.
Далі можна продовжити екскурсію по визначних пам'ятках Пітера, перейшовши через Неву за допомогою одного з мостів: трохи вліво від Сенатській площі знаходиться Благовіщенський міст, трохи вправо, уздовж Адміралтейської набережній - Палацовий міст (поруч з Двірцевій площею).
Перейшовши Благовіщенський міст і пройшовши направо вздовж Університетській набережній, можна потрапити до Академії мистецтв, далі у напрямку до палацового мосту знаходиться Меньшиковський палац, у самого моста - Кунсткамера і Будівля Біржі.
Пройшовши через Біржову площа трохи вліво, ви побачите Біржовий міст, перекинутий через Малу Неву; якщо перейти Біржовий міст і піти направо вздовж набережної, можна потрапити на Артилерійський острів і Заячий острів, де знаходяться ще дуже відомі пам'ятки Санкт-Петербурга:
на Заячому острові - Петропавлівська фортеця, Петропавлівський собор, Монетний двір, Музей Історії Санкт-Петербурга, пам'ятник Петру I, Петровські ворота;
на Артилерійському острові - Зоопарк, Планетарій, Військово-історичний музей. (На артилерійському острові є станція метро Горьковская).
Від Заячьева острова через Иоанновский місток можна пройти до Троїцького мосту, який перекинуто через Неву. Дійшовши до Троїцького мосту, але не переходячи його, прогулятися вздовж Петровської набережної, там знаходиться будиночок Петра I; далі на Петроградської набережної буде ще одна дуже відома пам'ятка Пітера - Крейсер Аврора.
Перейшовши Неву через Троїцький міст можна оглянути інші не менш відомі пам'ятки Санкт-Петербурга: праворуч від мосту - Мармуровий палац, Марсове поле, де встановлені пам'ятники Борцям революції; зліва від Троїцького моста вздовж Палацовій набережній - Літній сад, в якому знаходяться Літній палац Петра I, Чайний будиночок і Кавовий будиночок.
Далі, перейшовши через 1-й Інженерний міст, ви потрапите до Михайлівського (Інженерного) замку, навпроти якого на площі Петра Великого зведений пам'ятник Петру I. Від Михайлівського замку, слідуючи далі вздовж річки Фонтанки, повернетеся на Манежну площу, до Невському проспекту (Анічкового мосту).
Маршрути слід розділити на два-три дні, за один день такі великі відстані пройти просто неможливо. Можна пересуватися і на громадському транспорті. Для мене краще було ходити пішки, дуже хотілося сфотографувати кожну пам'ятку. Незважаючи на те, що до вечора я валилася з ніг, піші прогулянки по Санкт-Петербургу мені доставили величезне задоволення!
Я описала деякі відомі пам'ятки Пітера, які можна оглянути за кілька днів. Бажаю вам, друзі, приємного і пізнавального відпочинку в нашому прекрасному місті Санкт-Петербург!
Пам'ятки Санкт-Петербурга на мапі:
Дивіться також: Подорож в Санкт-Петербург ; Як дістатися до Петергофа ; Де поїсти в Петербурзі ; Росія (РФ) .