Пастка для І. О. Губернатора

Реальні важелі управління Орловської областю знаходяться в руках організованої групи чиновників

5 жовтня 2017 року, через шість днів після публікації в «Совершенно секретно» статті під назвою «Сімейний клан губернатора Потомський», Президент Росії підписав указ про його дострокове звільнення з посади губернатора Орловської області. Виконуючим обов'язки глави регіону був призначений московський комуніст Андрій Кличков. Спадщина йому дісталося важке ... Закриті заводи, невиплачені зарплати, роками надувати і лопнув інвестиційний міхур, вбиті дороги, багатомільярдні розкрадання бюджетних коштів і гучні корупційні справи - ось основні підсумки «життєдіяльності» регіону при Потомський і його команді. Сьогодні він тихо сидить в столиці і намагається не «світитися», але команда, хоча і з поріділими рядами, управляє Орловської областю, і якщо т.в.о. губернатора Андрій Кличков вважає, що головний тут він, то глибоко помиляється. Нинішня ситуація в обласних владних структурах - найяскравіша ілюстрація до приказки про те, що «хвіст виляє собакою» ...

Так оцінюють діяльність Леоніда Музалевский жителі Орловської області

Незавершені «ЛЮСТРАЦІЯ»

Головна проблема Андрія Кличкова в тому, що він, зайнявши найважливіший пост на Орловщині, по суті, виявився не підготовленим до тимчасового виконання губернаторських обов'язків. У нього поки не вистачає можливостей, щоб підібрати кваліфіковані і перевірені кадри для своєї власної команди. Звати у владу друзів, знайомих і поп-фігури - це, звичайно, добре, але не вони визначають сьогодні стан економічної і соціальної сфери регіону.

Андрій Кличков як непоганий юрист знає, звичайно, гарне латинське слово «люстрація», що в перекладі означає «очищення за допомогою жертвопринесення». У широкому сенсі це можна розуміти як обмеження прав прихильників колишньої влади, які сьогодні працюють не на т.в.о. губернатора, а на екс-губернатора і на себе особисто. «Люстрація» у виконанні Андрія Кличкова вийшла куцою і безглуздою. Звичайно, звільнити найбільш одіозних членів уряду Сінягова, Ремігієм і Мішанова було необхідно, але не вони грали і грають головні ролі.

Як ми вважаємо, сьогодні областю реально управляє організована злочинна група чиновників в складі: Олександр Бударин, перший віце-губернатор; Сергій Філатов, керівник Департаменту економічного розвитку та інвестиційної діяльності; Сергій Аржанов, керівник Департаменту державної цивільної служби, кадрів і протидії корупції; Дмитро Бутусов, заступник голови уряду області з питань агропромислового комплексу; Денис Блохін, керівник Департаменту будівництва, паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального господарства, транспорту і дорожнього господарства.

А головною дійовою особою, яка лобіює, як вважають експерти, безболісне завершення спільних з Потомський проектів і контролює замість губернатора ряд сфер управління областю, є голова Орловського обласної Ради народних депутатів Леонід Музалевский.

Музалевский намагається триматися в тіні, але все його дії цілком можна прорахувати. Існує політологічна оцінка владної вертикалі Орловської області, де можна почути думку, що контроль над основними напрямками роботи може бути потрібен спікеру обласного парламенту для наступних цілей: «1) Відвести від себе відповідальність за провальну політику Вадима Потомський, що здійснювалася за безпосередньої допомоги спікера; 2) За допомогою членів колишньої команди не дати т.в.о. губернатора перервати здійснення вигідних для вузького кола осіб проектів; 3) Як можна довше залишаючи при владі призначенців Потомський, фактично саботувати конструктивні починання т.в.о. губернатора; 4) Поклавши на Кличкова провину за нові провали в економіці і соціальній сфері, переконати керівництво «Єдиної Росії» висунути його, Леоніда Музалевский, для обрання на пост губернатора Орловської області в вересні цього року. Як варіант - сприяти тому, щоб Кличков покинув свій пост раніше, і спробувати зайняти його місце в якості т.в.о.. »

Якщо експерти мають рацію, то ось такими можуть бути для Андрія Кличкова наслідки незакінченої «люстрації». На його біду, він виявився в патовій ситуації: міняти ряд ключових чиновників необхідно (як розумна людина він сам це розуміє), але не на кого - своїх кадрів у нього немає, а незнайомим він не довіряє, намагаючись вивчити місцеву чиновницьку братію. Але це вивчення затяглося, а полсрока, відпущеного т.в.о. для підготовки до виборів, вже пройшло ...

«ВЗЯВ ПІД КОНТРОЛЬ»

Голова Орловського обласної Ради народних депутатів Леонід Семенович Музалевский - і почесний автотранспортник, і почесний працівник транспорту Росії, і заслужений працівник транспорту РФ. І кому, як не йому, було пестити і леліяти муніципальне Пасажирське автотранспортне підприємство (ПАТП-1), засноване аж в 1934 році? Коли Музалевский вперше став депутатом міськради, підібратися до ПАТП-1 йому просто не дали. Але в 2007 році, коли він вже став заступником голови міськради і очолив фракцію «Єдиної Росії», справа у нього пішло на лад. Правда, позначилося це на роботі ПАТП-1 самим негативним чином.

Як відомо, маршрути міського транспорту по завантаженості, зручності і дохідної частини діляться на «погані» і «хороші». Перші, «хороші» маршрути відійшли від муніципального ПАТП-1 до якомусь ТОВ «Гепард», засновниками якого були Олег Генкін і Микола Парамошкін. Після переходу маршрутів до «Гепард» засновники на 10 років стали офіційними помічниками Леоніда Музалевский. З 2007 року дохідна частина ПАТП-1 стала неухильно скорочуватися.

Звичайно, нас можуть запитати: «А що, хіба Музалевский офіційно курирував ПАТП-1?» Ми готові підтвердити це його ж словами. 2011 рік. Перше автотранспортне підприємство стало лихоманити, і 31 серпня кілька маршрутів були скасовані через відмову водіїв виходити на роботу. 1 вересня Леонід Семенович відправився до транспортникам.

Слова тоді вже став секретарем регіонального відділення партії «Єдина Росія» і головою міськради Музалевский були правильними: «Ми з колективом домовилися про підготовку комплексної програми розвитку ПАТП-1, з позицій зміцнення його матеріальної бази, раціональної організаційної структури, логістики та системи взаємодії з замовником ». А на закінчення Леонід Музалевский, як відзначав «Вечірній Орел», гордо оголосив: «Партія« Єдина Росія »бере ситуацію ПАТП-1 під свій контроль».

Опинившись під «партійним контролем» муніципальне Пасажирське автотранспортне підприємство не зміцнило матеріальну базу, не сформував раціональну організаційну структуру, що не налагодило взаємодію з замовником. Підприємство продовжувало вмирати. І померло.

У 2016 - 2017-х роках ПАТП-1 позбулося маршрутів №3, 11, 16, 17. Найприбутковішим з них був 16-й маршрут (дохідна частина - 6500 рублів в день, тобто в 2,5 рази вище, ніж у інших маршрутів). Половина цього маршруту в 2016 році була «добровільно-примусово» відступлена ІП Генкін О.Ю., а інша половина в 2017 році відійшла до ІП Генкін О.Ю. та ВП Парамошкін Н.В. При цьому, наскільки нам відомо, на другу половину, минаючи законні конкурсні процедури, з індивідуальними підприємцями був укладений прямий договір.

15 січня 2018 року ПАТП-1 припинило свою роботу і було оголошено банкрутом. Ось таким чином Леонід Музалевский «проконтролював» підприємство і успішно довів його до банкрутства. Нам відомо, що він дуже сильно засмучувався, коли в кінці лютого на орловських дорогах з'явилися білборди зі словами: «Музалевский - ганьба« Єдиної Росії »,« Шановний президент В.В. Путін! Музалевский позбавив роботи нас і наші сім'ї. Допоможіть! »І навіть називав це« провокацією ». Нам здається, що банкрутство ПАТП-1 в світлі заяви Музалевский: «Партія« Єдина Росія »бере ситуацію ПАТП-1 під свій контроль», - це не провокація, а дискредитація «Єдиної Росії» особисто секретарем її орловського відділення.

Справу зроблено. Колишні помічники Музалевский Генкін і Парамошкін працюють на кращих маршрутах, муніципальне підприємство збанкрутує, рвуться на частини його матеріальні активи, а Слідче управління СКР по Орловській області проводить перевірку обставин банкрутства. Ми сподіваємося, що наша стаття буде йому гарною підмогою ...

І. О. губернатора Орловської області Андрій Кличков в тіні свого «досвідченого» заступника Сергія Філатова

Фото: WWW.OREL-REGION.RU

ОПЕРАЦІЯ «ЛЕРУА»

Нагадаємо читачам повчальну історію. У 2010 році губернатор Тульської області В'ячеслав Дудка отримав «інвестиційна пропозиція» від Корпорації «ГРИНН» - побудувати черговий гіпермаркет. Дудка через посередника, директора Департаменту майнових та земельних відносин Тульської області, запросив 40 мільйонів рублів за виділення земельної ділянки. Підготовка документів з надання земельної ділянки Корпорації «ГРИНН», за словами свідків, йшла прискореними темпами. Земля перебувала в оренді у забудовника під будівництво житлового комплексу, губернатор вимагав якомога швидше домогтися розірвання договору оренди. Оперативно була складена «дорожня карта», в якій визначено завдання чиновників по здійсненню проекту. Головним пунктом було надати земельну ділянку «інвесторам» без проведення торгів на підставі розпорядження губернатора Тульської області. Коли не потрапляють в частку віце-губернатор Андрій Агапов став заперечувати, посередник Волков прямо відповів йому: «Колись жувати. Ти мені часом не затягуй, справа на контролі у губернатора ». На наступний день заступник губернатора поставив свою візу на постанові, а 23 вересня 2010 року його підписав Дудка.

Проект успішно стартував. Гроші в коробці з-під вина були отримані посередником, В'ячеслав Дудка розпорядився тим, як їх поділити, і був затриманий. В результаті 22 липня 2013 року екс-губернатор отримав за хабар термін в 9,5 року позбавлення волі, його подільники, активно співпрацювали зі слідством, відбулися меншими строками.

А ось екс-губернатор Орловської області Вадим Потомський отримав «інвестиційна пропозиція» від компанії «Леруа Мерлен» в 2015 році. Для будівництва гіпермаркету був потрібний ділянку в межах міста. Перший віце-губернатор Олександр Бударин і голова Орловського обласної Ради народних депутатів Леонід Музалевский були введені в курс справи. І все б пішло по тульському наприклад, якби «інвестиційна пропозиція" не здалося Потомський не настільки вигідним, як хотілося б. І проект благополучно «заснув» до «кращих днів».

У 2017 році т.в.о. губернатора Орловської області Андрій Кличков отримав «інвестиційна пропозиція» від ТОВ «Леруа Мерлен Схід» побудувати в Орлі гіпермаркет будівельних товарів. Підготовка документів з надання земельної ділянки «Леруа Мерлен» пішла прискореними темпами, а справа виявилася на контролі у орловського т.в.о. губернатора. 31 січня 2018 він відправив своєму заступнику Сергію Філатову доручення про формування проектної групи по проекту «Леруа Мерлен».

Зазвичай всі питання про виділення землі в межах міста вирішуються в Орловській області вкрай повільно і не завжди результативно. Наприклад, той самий ділянку, на якому зібралися будувати гіпермаркет, безуспішно просив надати під житлове будівництво один з депутатів Орловського обласної Ради народних депутатів.

А тут запропоновані «інвестиції» виявилися настільки цікаві орловським чиновникам, що, якщо вірити відповіді Філатова Кличкову, три департаменти за 19 днів підготували проект «Організація будівництва гіпермаркету« Леруа Мерлен »в місті Орел» і склали «дорожню карту». Головне завдання, як і в Тулі, - надати земельну ділянку «інвесторам» без проведення торгів. Між іншим, проект розпочався ще за 10 днів до відповіді губернатору, 9 лютого, і орловчан повинні були б уже повідомити про публічних слуханнях, призначених на 12 квітня.

К 26 травня Сергій Філатов і компанія зобов'язані підготувати розпорядження губернатора Орловської області (так в документі. - Ред.), А Андрій Кличков підпише точно таке ж розпорядження, яке підписував засуджений на 9,5 року тульський губернатор Дудка. У графі «Очікуваний результат» того документа, який Сергій Філатов послав Кличкову, коштує не 9,5 року, а словосполучення «Розпорядження губернатора».

Звичайно, Андрію Кличкову було приємно дізнатися, що його підлеглі в травні стануть вважати його губернатором Орловської області, але якщо він думає, що буде офіційно курирувати проект, то помиляється. Займатися проект за планом буде не він, а «тимчасово виконуючий обов'язки губернатора і представника уряду Орловської області Олександр Бударин».

Останні три сторінки присвячені перерахуванню посадових осіб уряду Орловської області та інших чиновників із зазначенням їхніх телефонів, які в прискореному порядку повинні допомагати ТОВ «Леруа Мерлен Схід» отримати ділянку для будівництва супермагазіни.

Єдине, що не вказано в плані Сергія Філатова, - це розподіл доходів від «заходу» фірми в регіон. І вірно. Гроші люблять тишу ...

Нам відомо, що у Андрія Кличкова до теперішнього часу була репутація людини, який не пов'язаний з корупцією. У його підлеглих з команди колишнього губернатора - інша. Рік тому ми писали про те, як начальниця Комунального підприємства ритуально-обрядових послуг міста Орла Катерина Стрілець визнавалася слідчому СУ СКР по Орловській області в тому, що вона передавала конверти з грошима Сергію Філатову для передачі губернатору. (Див. «Привіт губернатору Потомський від« королеви »кладовищ».) Уже рік вона під домашнім арештом і чекає закінчення слідства і суду. І ніхто не замислюється, чому раптом «королева кладовищ» вибрала конфідента з передачі пакетів - не профільному заступника по соціалці, а фахівця з інвестицій. Чи не через репутації чи?

За оцінками фахівців, виділення ділянки для будівництва гіпермаркету типу «Леруа» може коштувати до 1 мільйона доларів. Важко повірити, що ці гроші будуть не затребувані.

В'ячеслав Дудка не думав, що буде сидіти за якийсь там магазин. Але коли запахло смаженим, його заступник та інші подільники здали Дудку з потрохами, відбувшись невеликими термінами. А ось думки Андрія Кличкова про гіпермаркеті і чужих соратників нам невідомі ...

ДЕЩО ПРО РЕГІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІЦІ

Цілком можливо, що Кличков не зовсім усвідомлює те, до яких наслідків призведе поява в Орловській області гіпермаркету «Леруа Мерлен», адже населення Орла набагато менше більшості міст, в яких працюють гіпермаркети «Леруа». У кожному інвестиційному проекті є свої плюси і мінуси. Плюс для регіону - це інвестиції в 1,6 мільярда рублів і сотня-інша нових робочих місць. Але поява на компактному орловському ринку гігантського гравця вже в перші місяці обрушить місцеву торгівлю господарчими товарами, що призведе до закриття дрібних і середніх підприємств. Вони будуть не в змозі конкурувати з французьким концерном, його вивіреної схемою продажів і відпрацьованої логістикою. Кілька десятків місцевих ТОВ збанкрутують, а кілька сотень орловчан втратять роботу.

Друга небезпека, яку тягне за собою процес укрупнення та монополізації, - це поява проблем у місцевих виробників госптоварів. Сьогодні вони продають свою продукцію через мережу невеликих магазинів. Коли дрібні і середні торгові точки будуть витіснені з ринку, товари, які виробляють на Орловщині, виявляться незатребуваними. Торговий гігант з країни, яка підтримує антиросійські санкції, завжди ставить на чільне місце прибуток і працює з великими виробниками і постачальниками. В Орлі таких не залишилося. Так що через деякий час після відкриття «Леруа» десятки місцевих фірм, які виробляють господарські товари, просто закриються, не витримавши цінової конкуренції. А це ще нові сотні безробітних. І тоді з'являться нові білборди: «Шановний президент В.В. Путін! Кличков позбавив роботи нас і наші сім'ї. Допоможіть! »

Що ще вкрай важливо: за підсумками 2017 року загальна площа стаціонарної торгівлі в Орлі в 2,2 рази перевищує норматив забезпеченості населення торговими площами. В області цифри ще вище - в 2,5 рази. А не вистачає тут реального виробництва. Єдиний завод, який Сергій Філатов пообіцяв відкрити найближчим часом, - це завод з виробництва підлогових покриттів з ПВХ. Але виробництво це вкрай неблагополучно з екологічної точки зору, а орловська роза вітрів така, що викиди з розташованого на об'їзній дорозі підприємства будуть періодично накривати майже все місто. Мабуть, команді Бударіна, Філатова і їхніх колег шкідливе виробництво і розвиток зарубіжної торгової мережі набагато цікавіше, а головне, вигідніше розвитку вітчизняних підприємств ...

Орловчане поки не знають, що на 12 квітня призначено публічні слухання по проекту «Леруа». Ми повідомляємо їм про це. Чи сподобається людям така затія колективного «хвоста» Потомський, дізнаємося вже скоро ...

P. S. Зміст цієї статті багато в чому пояснює той факт, що «на прохання інвесторів» зустріч представників компаній, які здійснюють інвестиційні проекти в Орловській області з т.в.о. губернатора регіону Андрієм Кличковим 29 березня 2018 року оголошено закритою для представників ЗМІ. Орловські інвестиції дуже люблять тишу.


І кому, як не йому, було пестити і леліяти муніципальне Пасажирське автотранспортне підприємство (ПАТП-1), засноване аж в 1934 році?
Звичайно, нас можуть запитати: «А що, хіба Музалевский офіційно курирував ПАТП-1?
Чи не через репутації чи?