Плануємо поїздку з сервісом Гугл маршрути
Час не стоїть на місці, і тепер для планування маршрутів я рекомендую інші сервіси. Busradar для пошуку маршрутів в Європі, а також Rome2rio для всього світу. Другий сервіс в Європі теж дуже актуальне, особливо при відстанях між точками більше 1000 км.
Планування поїздки - найважливіша сфера для самостійного мандрівника. Тут потрібно творчий підхід. Все інше (бронювання квитків, вибір готелю і т.д.) - справа техніки. Але саме від планування залежать наші майбутні враження від поїздки і витрачений бюджет. Тому я раджу підходити до планування якомога серйозніше.
Насамперед варто просто подивитися на карту місцевості, куди ви збираєтеся поїхати. Можливо, вам прийде в голову, що цікаво було б заскочити в сусіднє місто або сусідню державу (для Європи цей варіант дуже часто має місце). Але не завжди очевидно, як за кордоном потрапити з одного міста в інший. На допомогу нам приходять Маршрути сервісу Гугл карти (Google Maps) . До речі, існує більше перспективний подібний сервіс Rome2rio, про нього тут . Але сьогодні все-таки про маршрутах Google.
Припустимо, ви вирішили поїхати з Варшави до Кракова. Маршрути Гугл (Google) нададуть вам можливі варіанти. Спочатку натискаєте правою кнопкою миші по місту відправлення і вибираєте "Прокласти маршрут звідси"
Після цього, відповідно, так само клікаєте на Краків і вибираєте "Прокласти маршрут сюди".
Зверху ми бачимо, що крім маршрутів громадського транспорту Google може прокласти ще маршрут для подорожі на автомобілі, на літаку (не дуже функціональний варіант), пішки і на велосипеді (останні два актуальні більше для переміщення в місті).
Якщо говорити про громадський транспорт, то в даному випадку Гугл зміг прокласти маршрут аж чотирма способами, які зажадають від 2 ч 44 хв до 3 год 15 хв за його розрахунками. Зліва в кожному рядку ми бачимо піктограми видів транспорту. Наприклад, другий варіант вказує, що нам доведеться пройти пішки якусь відстань, потім проїхати на поїзді або електричці, а потім пересісти на іншу електричку. Наступний маршрут передбачає поїздку на автобусі, а потім пересадку на поїзд. За більш детальною інформацією по конкретному маршруту натискаємо по підсвічується синім написи:
Ми бачимо, що даний маршрут складається з трьох етапів:
- Піша прогулянка 800 м (приблизно 11 хвилин на думку Google);
- Подорож на поїзді зі станції Warszawa Centralna до Kraków Główny (2 год 28 хв);
- Знову пішки ще 400 м і 4 хвилини.
Якщо клікати на галочки поруч з часом, то відкриється докладніша інформація про даному етапі.
Якщо говорити про другий етап, то там ми побачимо найважливішу інформацію - посилання на компанію-перевізника. В даному випадку це PKP Intercity SA.
Клікнувши по цим посиланням ми потрапляємо на сайт цієї компанії , Де можна подивитися детальний розклад потягів і вартість квитків. Очевидно, можна і купити.
Ось, власне, і все.
Але, на жаль, не завжди все так просто з сервісом Маршрути Гугл. Є кілька особливостей, про які потрібно знати.
- Далеко не скрізь Гугл зможе прокласти маршрут громадського транспорту. Наприклад, в Румунії він відмовляється це робити. Коли ви їдете з однієї країни в іншу, то прокласти маршрут теж буває проблематично. Звичайно, сервіс розвивається. Сподіваюся, з часом ці проблеми будуть вирішені. Але завжди можна скористатися аналогічним сервісом Rome2rio .
- Не варто бездумно покладатися на маршрути Гугл. Якщо сервіс запропонував вам якісь варіанти, то це не означає, що ці варіанти оптимальні (найдешевші, швидкі і т.п.) Це тільки один з можливих варіантів подорожі (хоча в деяких випадках, звичайно, єдиний). Буває, Google сам оповіщає нас про свою можливу некомпетентності:
Nota bene! Пара слів про Google Street View.
Завжди пам'ятаємо про сервіс Google Street View - режимі перегляду вулиць. аналогічні йому панорами Яндекса актуальні для Росії. Для закордону застосуємо тільки Google. Щоб відкрити вигляд вулиць, потрібно перетягнути жовтого чоловічка, який знаходиться в лівому нижньому кутку екрану, на ту вулицю, яку ви хочете побачити (вулиці які доступні, будуть підсвічені синім):
У підсумку ми переносимося на вулицю Кракова:
Можна дивитися по сторонах і пересуватися по місту. Це не тільки цікаво, але ще і дуже інформативно. Я користуюся Google Street View, коли хочу знати, що мене чекає, щоб швидко зорієнтуватися на місцевості в незнайомому місті. Наприклад, якщо я забронював житло, то я можу побачити вулицю і будинок, в якому я буду жити. Таким чином, я запам'ятаю його і легко знайду, коли приїду туди. Також можна оцінити район проживання. Ви можете віртуально прогулятися по ньому, і якщо вам щось не сподобається, то підшукаєте інше місце.
На цьому на сьогодні все. До нових зустрічей на сторінках блогу yaturfirma.ru .
І незабутніх всім подорожей!
Оцініть статтю!